SPO POZIVA SLAVICU NA RAVNU GORU!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
10741.jpg


SPO uputio poziv predsednici parlamenta da u subotu na Ravnoj gori položi venac generalu Draži Mihailoviću, iz SPS poručuju da je reč o „političkom marketingu“


BEOGRAD - Direktor SPO Aleksandar Jugović pozvao je juče predsednicu parlamenta Slavicu Đukić-Dejanović da u subotu poseti Ravnu goru.

- Pošto je ove godine, u svojstvu predsednice Skupštine, prisustvovala obeležavanju 7. jula u Beloj Crkvi, dužna je da u subotu 17. jula položi venac i na spomenik generalu Dragoljubu Mihailoviću na Ravnoj gori - kaže Jugović i dodaje da je Skupština 2004. usvojila Zakon o izjednačavanju prava pripadnika partizanskog i ravnogorskog pokreta.

- Time bi država pokazala minimum spremnosti da poštuje svoje zakone. Takođe, pokazala bi i minimum ozbiljnosti u nastojanjima da se pronađe Dražin grob - ističe Jugović.

Šef poslaničke grupe SPS Branko Ružić, s druge strane, naglašava da je reč o „političkom marketingu SPO“.

- Nije dobro otvarati podele u društvu, jer istorija jasno govori ko je imao kakvu ulogu u Drugom svetskom ratu. Predsednica parlamenta se odlaskom u Belu Crkvu pridružila obeležavanju antifašističke borbe. Nisam dobio informaciju da je Draža na bilo koji način rehabilitovan pred našim sudovima - kaže Ružić. Upitan zašto ima takav stav, budući da je usvojen zakon kojim su prava partizana i četnika izjednačena, Ružić je odgovorio - „mi smo SPS“.
Komentar Slavice Đukić-Dejanović juče nismo dobili.
 
Što da ne?
Kada su zvali ustaše, što i ne i Slavicu!?


Ne lupaj zivota ti,a sto se tice odlaska Slavicinog na Ravnu Goru o tome je trebala da razmislja,prije negoli je isla u belu Crkvu,da obiljezi dan kad je srbin zapucao na Srbina.Mada sam ja generalno za neuplitanje politike u obiljezavanju ravnogorskih skupova.SPO se igra ,a Vuk se izvinjava mislimanima,kontradiktornost.
 

Back
Top