POP

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Priča je istinita, nimalo prijatno iskustvo, s obzirom na okolnosti... i u velikoj sam dilemi šta da radim.
E, ovako... juče, s obzirom da je bio praznik, odlučila sam da odem do crkve, nisam dugo bila, moram da priznam, a i povod je bio odličan... možda sam negde u dubini duše osetila da tako treba. U svakom slučaju, nešto me je vuklo... i odvuklo.
Da skratim priču... posle paljenja sveća i ostalih malih znakova pažnje, popričah malo sa lokalnim sveštenikom. I ostah zbunjena posle tog razgovora. Naime, moj dragi pop, koga izuzetno cenim, mi je suptilno sugerisao da bi mogla češće da dolazim u crkvu, i uz njegov budni nadzor da se okrenem bogu, on je taj koji će me voditi, ukazivati, ispovedati, jednom rečju, biće mi duhovni vodič. Nisam znala da mi to treba, ali rekoh sebi, on je ipak božji službenik, on sigurno bolje zna.
Ono što me je zbunilo su bili blagi dodiri i nežni pogledi koje mi je upućivao... nisam iskusna po ovom pitanju, pa pitam vas, da li je normalno da vas pop drži za ruku dok razgovara sa vama, da vam nežno prolazi prstima kroz kosu i da vam se unosi u lice dok razgovarate?
Da napomenem... pop je izuzetno privlačan, primetih to davno, ali i odagnah te grešne misli. Očigledno da ni on nije imun... to sa sigurnošću tvrdim, jerbo u tim stvarima ne grešim. Celu noć sam se prevrtala po krevetu i razmišljala... pred zoru se probudih sva mokra (:rumenka:)... ali bez rešenja.
Da sumiram... njegovo sugerisanje da u dubini duše osećam potrebu za bogom i da mi on, kao svešteno lice, na najlakši mogući način može pomoći pri uterivanju vere, a i voljan je... nemam potrebu da se osećam krivom, radimo dobro delo, bog bi bio zadovoljan prilaskom još jedne zalutale ovčice svom stadu. To su njegove reči, nedvosmisleno mi se nabacivao, tu nema mesta sumnji.
Ja se i dalje pitam da li je ispravno, i to mu rekoh, ali mi on odgovori: ko smo mi da preispitujemo volju njegovu? :rtfm:
 
Pokusavam da ustanovim sta ti konkretno trazis ovim tvojim izlaganjem?

Da li je moguce da te pop "muva"?

Tražim mišljenje, ne šta da radim, to se već kristališe... slobodna sam, ne verujem u boga, i ne vidim prepreku... buni me njegova neiskrenost i licemerje... i moral, naravno. Zar pod izgovorom da me može približiti bogu, on pokušava da me približi sebi, bukvalno?
Nemam nameru da se žalim na njega, dobar je sveštenik i ne bih volela da ostane bez posla... ali, ipak... šta ako mu nije prvi put? :sad2:

I ja sam ostala zatečena.
 
Не разумем зашто идеш у цркву ако не верујеш у Бога?

У животу је све могуће, можда сте ти и твој свештеник идеални пар?
 
Sve si rekla kada si napisala da je pop izuzetno privlačan, jer on kao takav ima na stotine devojaka kojima je privlačan i koje misle da baš njih muva.
Pazi da se ne zaljubiš, jer on neće sigurno.
 
Не разумем зашто идеш у цркву ако не верујеш у Бога?

У животу је све могуће, можда сте ти и твој свештеник идеални пар?

Zato što imam decu, a deca ne mogu sama da odu u crkvu.
Idem kada su venčanja, krštenja i ostale prilike...

Da li to isto misli i njegova žena? :think:
 
Sve si rekla kada si napisala da je pop izuzetno privlačan, jer on kao takav ima na stotine devojaka kojima je privlačan i koje misle da baš njih muva.
Pazi da se ne zaljubiš, jer on neće sigurno.

Nemam čta da mislim, nisam ni glupa, ni neiskusna da bih donosila neke proizvoljne zaključke. Osim toga, bio je više nego jasan i konkretan.
Nemoj da budeš tako sigurna... ni u mene, ni u njega. :lol:
Ne zna on sa kim se u kolo 'vata.
 
Y:
Ono što me je zbunilo su bili blagi dodiri i nežni pogledi koje mi je upućivao... nisam iskusna po ovom pitanju, pa pitam vas, da li je normalno da vas pop drži za ruku dok razgovara sa vama, da vam nežno prolazi prstima kroz kosu i da vam se unosi u lice dok razgovarate?
D :rtfm:

:think: ajd da te drzi za ruku ,ali da ti nezno prolazi prstima kroz kosu...:mrgreen:
 
Žuti, ja idem u crkvu, nemoj da se smeješ. Nije smešno.
A to što sam neodoljiva je druga priča, nije moja krivica
xD

i

i da mi on, kao svešteno lice, na najlakši mogući način može pomoći pri uterivanju
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

boles'

Prijalo je, ne mogu da kažem da nije... neki mir je prostrujao celim mojim bićem.
A to i jeste bila poenta, ili grešim?
ja bi rekao da nije.. sem ako tantrichka seksualnosti nije naprasno postala deo hrishcjanstva.
 
Y:
Priča je istinita, nimalo prijatno iskustvo, s obzirom na okolnosti... i u velikoj sam dilemi šta da radim.

Kada se brak rasturi u nasem drustvu krivica najcesce pada na zenu. Drugim recima kada bi stupila u vezu sa njim gnev zajednice bi verovatno bio usmeren pretezno na tebe, a lako bi se mogao preneti i na tvoju decu. Vredi se boriti za ljubav ali samo ako si sigurna da to jeste ljubav jer to je put bez povratka u igri su poziv, ugled, porodica, brak... U suprotnom, trebas mu jasno staviti do znanja da je svesteno lice i da se ponasa po strogim pravilima hrama u kome vrsi obred.
 
Kada se brak rasturi u nasem drustvu krivica najcesce pada na zenu. Drugim recima kada bi stupila u vezu sa njim gnev zajednice bi verovatno bio usmeren pretezno na tebe, a lako bi se mogao preneti i na tvoju decu. Po mom misljenju trebas mu jasno staviti do znanja da je svesteno lice i da se ponasa po strogim pravilima hrama u kome vrsi obred.
Vredi se boriti za ljubav ali samo ako si sigurna da to jeste ljubav jer to je put bez povratka u igri su poziv, ugled, porodica, brak...

Evo, vidis... :rtfm:... a ne k'o onomad sa PadreTom... :hahaha:
 
Y:
Ono što me je zbunilo su bili blagi dodiri i nežni pogledi koje mi je upućivao... nisam iskusna po ovom pitanju, pa pitam vas, da li je normalno da vas pop drži za ruku dok razgovara sa vama, da vam nežno prolazi prstima kroz kosu i da vam se unosi u lice dok razgovarate?

Ovo, po mom verovanju, nije normalno niti kada pričaš sa bilo kime, a naročito sa popom, koji bi trebalo da bude isključivo duhovni učitelj. To što je neko pop, po mom verovanju, ne mora da znači apriori da je i dobar duhovni učitelj. Pop je titula kao što je i lekar titula. Kao što ni svi lekari nisu dobri.

P.S. Po delima njihovim poznaćete ih.
 
Kada se brak rasturi u nasem drustvu krivica najcesce pada na zenu. Drugim recima kada bi stupila u vezu sa njim gnev zajednice bi verovatno bio usmeren pretezno na tebe, a lako bi se mogao preneti i na tvoju decu. Vredi se boriti za ljubav ali samo ako si sigurna da to jeste ljubav jer to je put bez povratka u igri su poziv, ugled, porodica, brak... U suprotnom, trebas mu jasno staviti do znanja da je svesteno lice i da se ponasa po strogim pravilima hrama u kome vrsi obred.

Polako, prvo sex, pa će ljubav da dođe kasnije... ili neće.
Zar on sam ne rastura svoju porodicu? Ja mu za to nisam potrebna... a ni zajednica nije moj problem.

Zar ja da mu stavim do znanja... zar ja da ga podsećam da mu ne priliči, kao svešteniku da mi iznosi nepristojne ponude... i to krajnje licemerno, pozivajući se na božiju volju. :rtfm:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top