Peticija da Tomici vidimo leđa!

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Pokrenuta je internet akcija. Neko se dosetio, pa je napisao i tekst, koji on samo treba da potpiše. Pridružite se!

"Vlada Republike Srbije
Premijeru Mirku Cvetkoviću



Predmet:
OSTAVKA


Uvaženi


Iskren prema sebi i prema drugima moram da Vam se obratim na ovaj način. U ovih sedam godina i pet mandata koliko sam u vladi kao ministar zdravlja naneo sam mnogo više štete nego koristi našem zdravstvenom sistemu i zdravlju građana. Brojne afere koje su izašle u javnost samo su vrh ledenog brega. Od silnih prljavština koje me pritiskaju budim se oznojen sa jakim lupanjem srca. Ovako više ne mogu.



Moju biografiju svi, manje više znaju. Iskoristio sam petooktobarsku gužvu i odličan ucenjivački potencijal moje stranke i postao 20. juna 2002. godine ministar u vladi Zorana Đinđića. U julu 2003. sam neopozivo podneo ostavku u vladi Zorana Živkoviča kada je Kori Udovički dosla na mesto guvernera umesto Mlađana Dinkića. Već marta 2004. se vraćam na mesto ministra, ovoga puta u vladi Vojislava Koštunice.

U aprilu 2005. godine sam odgovoran za nenamensko trošenje sredstava iz donacihje EU, na šta je ukazalo Društvo privatnih stomatologa.

Novembra 2005. godine sam zaštito kolege u aferi "tetabulin - lažni serum za tetanus" koji je upotrebljavan iako nije registrovan na listi lekova.


U julu 2007. sam imao žestok pritisak da podnesem ostavku nakon smrti trogodišnje devojčice nakon trivijalne operacije na privatnoj klinici.

Februara 2008. sam imao velikih problema nakon donošenja kodeksa poslovnog i profesionalnog ponašanja, kao i radne discipline, koji upozorava lekare da ne smeju da pričaju šta se događa u njihovim ustanovama. Nešto nalik na šerijatski zakon.



U oktobru 2008. godine sam bio u sukobu sa beogradskim sekretarom za zdravstvo, profesorkom Draganom Jovanović, pošto je zatražila smenu pet direktora zdravstvenih ustanova zbog malverzacije. Zbog toga je pet mojih ljudi smenila gradska skupština početkom decembra, a profesorka Jovanović me je opružila za korupciju. Ja sam je tužio za klevetu.



U maju 2009. godine pojavljuje se novi grip u Srbiji, i nakon diskusije od par meseci u novembru na raspisanom tenderu pravo da uveze tri miliona doza vakcine dobila „Jugohemija”. Prvo su me prozivali zašto ne nabavljam vakcinu, a kasnije zašto je kupljeno toliko doza po ceni većoj za par eura po jedinici.





Zbog velikog požara u KBC „Dragiša Mišović” u Beogradu 24. oktobra 2009. godine, ali i zbog ukupnog stanja u zdravstvu, ostavku od mene traži DHSS Vladana Batića.



22. aprila ove godine sam usled teških problema sa leđima otišao na minhensku kliniku i tamo izvršio operaciju diskus hernije jer, ja, zaista nemam poverenja u sistem zdravstva koji ja vodim. Ne da nemam poverenja nego sam svestan u kakvu poziciju sam ga doveo.



Jula 2010. godine je uhapšeno par lekara i farmaceutskih menadžera zbog favorizovanja određene vrste lekova, pre svega citostatika i propisivanja trostruko većih doza deci. Neki mediji to nazivaju i pokušajem ubistva u ministarstvu za koje sam ja nadležan.



Zbog svega navedenog i mnogih stvari koje sam prećutao a koje ću da objavim u memoarima, uvaženi gospodine Cvetkoviću, ja Vam podnosim



NEOPOZIVU OSTAVKU







U Beogadu 8. jula 2010. godine



______________________

(Tomica Milosavljević)"

Ovde možete glasati: http://www.thepetitionsite.com/21/p...ke-srbije-tomice-milosavljevica/217717701/taf
 

Back
Top