razlika izmedju dve vrste ljubavi

Aleksa28

Obećava
Poruka
62
Kazu da su coveku dostupne dvojake ljubavi:ljubav instikta i ljubav duha. Razlika izmedju ove dve ljubavi uopste nije u tome sto je jedna od njih "culna", a sto je druga "nadculna" koja se jos naziva i "nebeskom" ili platonskom".
Neko ce reci da je nemoguce voleti nebeskom ljubavlju
tacnije neko misli da nebeska ljubav iskljucuje culnu ljubav> To nije istina !!! U nebeskoj ljubavi su se sjedinile culna ljubav i ljubav duha, a kada su njih dve sjedinjene, tada gubi snagu iskusenje koje nastaje prilikom posmatranja, i njemu svojstven besmisao.
zamisli...
Sedis u nekom lokalu na nekom uzvisenom mestu ( SKYBAR pored DJ ) i posmatras hiljadu devojaka/momaka duze vremena. Treba da odaberes jednu osobu kojoj ces prici.
Da li je lepota presudna ?
Puno Te pozdravljam i zelim Ti zivot ispunjen radoscu i ljubavlju !!!
pisi
 
Uvek me privuce necije ponasanje,neki sitan gest, mozda nekom i neuocljiv. Kada bih u nekom klubu sedela na takvom mestu sa koga mogu da posmatram sve ostale ljude, i kada bih snimila nekog tipa koji se ok ponasa prema svom prijatelju,to bi me odmah privuklo. Jer mnogo govori o coveku njegovo ponasanje prema svojim prijateljima. Ako je ok prema svojoj drugarici,onda mogu da ocekujem da takav bude i prema meni.
 
Aleksa28:
Kazu da su coveku dostupne dvojake ljubavi:ljubav instikta i ljubav duha. Razlika izmedju ove dve ljubavi uopste nije u tome sto je jedna od njih "culna", a sto je druga "nadculna" koja se jos naziva i "nebeskom" ili platonskom".
Neko ce reci da je nemoguce voleti nebeskom ljubavlju
tacnije neko misli da nebeska ljubav iskljucuje culnu ljubav> To nije istina !!! U nebeskoj ljubavi su se sjedinile culna ljubav i ljubav duha, a kada su njih dve sjedinjene, tada gubi snagu iskusenje koje nastaje prilikom posmatranja, i njemu svojstven besmisao.
zamisli...
Sedis u nekom lokalu na nekom uzvisenom mestu ( SKYBAR pored DJ ) i posmatras hiljadu devojaka/momaka duze vremena. Treba da odaberes jednu osobu kojoj ces prici.
Da li je lepota presudna ?
Puno Te pozdravljam i zelim Ti zivot ispunjen radoscu i ljubavlju !!!
pisi

aleksicu28......mnogo smo retki, mada mislim da sam ja moju osobu nasla, ili se barem potajno nadam u sebi, zelim ti isto, jer je osecaj krajnje fenomenalan, predivan, cini te slobodnim, i ono nemoguce postaje vrlo moguce itd........Boze, ima nas jos romanticnih...........hvala ti na tome!?
 
devojcica_20:
Ako si malo pametan, u toj gomili neces izabrati nijednu/nijednog. Partner se ne nalazi tako....
Oh God, i can't write any more :?

aleksandar
zamisli...
Sedis u nekom lokalu na nekom uzvisenom mestu ( SKYBAR pored DJ ) i posmatras hiljadu devojaka/momaka duze vremena. Treba da odaberes jednu osobu kojoj ces prici.
Da li je lepota presudna ?
NESREDJENE PTICE SE LECE VISINAMA !!!
 

Back
Top