Psihologija/Duhovnost - rad na nasim emocijama

Marin80

Domaćin
Banovan
Poruka
3.818
Vidim da nema slicne teme o tome kako "raditi na sebi" i nisam vidio da se preporucuje neke knjige ili pristupi koje mogu doprinjeti da bolje sebe shvatimo, da shvatimo kako funkcioniramo i sto mozemo napraviti da bi svoj zivot ucinili boljim i ugodnijim.

Postavit cu tu nekoliko kniga koje ste vec mozda citali a koje se bave ovom tematikom, kako bolje upoznati sebe i kako postici mir, i zadovoljstvo u svome zivotu. Po mojem misljenju knjige su fantasticne i svakome tko vidi da u svome zivotu treba nesto mijenjati da bi bio sretniji i zadovoljniji preporucujem ove knjige.

Ovo su 4 knjige od Eckharta Tollea

http://dc110.***********/img/75518656/318719e5/Eckhart_Tolle-Moc_sadasnjeg_tr.pdf http://dc152.***********/img/137588239/7cca40aa/Eckhart_Tolle_-_Nova_zemlja___.pdf http://dc152.***********/img/137587910/6316653b/EckhartTolle-Moc_sadasnjeg_tre.pdf http://dc152.***********/img/137589135/cf86d5bd/Eckhart_Tolle_-_Govor_tisine.pdf

Tu imate knjige od A de Mella. Da vas ne zavaraju naslovi njegovih knjiga moram reci da se ne radi o religiji.

A de Mello- Svjesnost
A de Mello- Put ljubavi
A de Mello- Meditacije ljubavi
A de Mello- Jednominuna besmislica
A de Mello- Put k Bogu
A de Mello- Novi dan-duhovne vezbe
A de Mello- Damari

Ovdje imate jos dvije dobre knjige.

Thomas Daniel Nehrer - Osnova stvarnosti - Jasno zapazanje
Vesna Gračner - Trazimo istinu

Meni osobno se od svih ovih navedenih knjiga najvise svidja ova od Vesne Gračner



Dakle ako ste citali ili ako budete citali ove knjige, bilo bi ljepo da date svoje misljenje i utiske koje imate.
 
Poslednja izmena:
Vidim da nema slicne teme o tome kako "raditi na sebi" i nisam vidio da se preporucuje neke knjige ili pristupi koje mogu doprinjeti da bolje sebe shvatimo, da shvatimo kako funkcioniramo i sto mozemo napraviti da bi svoj zivot ucinili boljim i ugodnijim.

Postavit cu tu nekoliko kniga koje ste vec mozda citali a koje se bave ovom tematikom, kako bolje upoznati sebe i kako postici mir, i zadovoljstvo u svome zivotu. Po mojem misljenju knjige su fantasticne i svakome tko vidi da u svome zivotu treba nesto mijenjati da bi bio sretniji i zadovoljniji preporucujem ove knjige.

Ovo su 4 knjige od Eckharta Tollea

http://dc110.***********/img/75518656/318719e5/Eckhart_Tolle-Moc_sadasnjeg_tr.pdf http://dc152.***********/img/137588239/7cca40aa/Eckhart_Tolle_-_Nova_zemlja___.pdf http://dc152.***********/img/137587910/6316653b/EckhartTolle-Moc_sadasnjeg_tre.pdf http://dc152.***********/img/137589135/cf86d5bd/Eckhart_Tolle_-_Govor_tisine.pdf

Tu imate knjige od A de Mella. Da vas ne zavaraju naslovi njegovih knjiga moram reci da se ne radi o religiji.

A de Mello- Svjesnost
A de Mello- Put ljubavi
A de Mello- Meditacije ljubavi
A de Mello- Jednominuna besmislica
A de Mello- Put k Bogu
A de Mello- Novi dan-duhovne vezbe
A de Mello- Damari

Ovdje imate jos dvije dobre knjige.

Thomas Daniel Nehrer - Osnova stvarnosti - Jasno zapazanje
Vesna Gračner - Trazimo istinu

Meni osobno se od svih ovih navedenih knjiga najvise svidja ova od Vesne Gračner



Dakle ako ste citali ili ako budete citali ove knjige, bilo bi ljepo da date svoje misljenje i utiske koje imate.




Hahahahha pa brate PSIHOLOGIJA JE BAS NAUKA O TOME STO TI ZELIS.....ONA TO PROUCAVA.......

Evo je tema sa brdo informacija al niko nece bre ni da otvori
http://forum.krstarica.com/threads/384222

I da,ako te zaista zanima kako funkcionisemo i kako da ucinis da ti zivot bude bolji UZMI OVE KNJIGE I CITAJ ZNACI NAUCNE KNJIGE A NE KVAZI SLIKOVNICE I PSEUDO POPULARNU PSIHOLOGIJU,,,,,,,,,,,,,,,

Sa ovim glipostima od knjiga sto si napisao nikad neces nista shvatiti .....

To jednostavno nema nikakve veze sa naukom....


Cekaj jel psihologija bese nauka??:think::think::think::think::think::think::think:
 
Hahahahha pa brate PSIHOLOGIJA JE BAS NAUKA O TOME STO TI ZELIS.....ONA TO PROUCAVA.......

Evo je tema sa brdo informacija al niko nece bre ni da otvori
http://forum.krstarica.com/threads/384222

I da,ako te zaista zanima kako funkcionisemo i kako da ucinis da ti zivot bude bolji UZMI OVE KNJIGE I CITAJ ZNACI NAUCNE KNJIGE A NE KVAZI SLIKOVNICE I PSEUDO POPULARNU PSIHOLOGIJU,,,,,,,,,,,,,,,

Sa ovim glipostima od knjiga sto si napisao nikad neces nista shvatiti .....

To jednostavno nema nikakve veze sa naukom....


Cekaj jel psihologija bese nauka??:think::think::think::think::think::think::think:

Da si ti sto shvatio citajuci sve te knjige o kojim govoris da su jedine "naucne" i da samo proucavajuci takve knjige mozes nesto shvatiti nebi ovakav post napisao. :mrgreen:


Nekazem da je ovo vrsta psihologije koja se uci u skoli, ovdje je rijec to tome kako bolje upoznati sebe, svoje osjecaje koji zapravo nama upravljaju. Govori se o tome kako smo zapravo programirani i kako iz toga izaci da nebudemo robovi nasi emocija, strahova... Procitaj neku od ovih knjiga pa onda daj kritiku. Nisi nista od toga procitao a vec donosis zakljucak da to nista ne valja.


Ajde umjesto da kritiziras ako imas vremena pocni citati ovu knjigu

http://dc152.***********/img/137587910/6316653b/EckhartTolle-Moc_sadasnjeg_tre.pdf
 
Poslednja izmena:
Da si ti sto shvatio citajuci sve te knjige o kojim govoris da su jedine "naucne" i da samo proucavajuci takve knjige mozes nesto shvatiti nebi ovakav post napisao. :mrgreen:


Nekazem da je ovo vrsta psihologije koja se uci u skoli, ovdje je rijec to tome kako bolje upoznati sebe, svoje osjecaje koji zapravo nama upravljaju. Govori se o tome kako smo zapravo programirani i kako iz toga izaci da nebudemo robovi nasi emocija, strahova... Procitaj neku od ovih knjiga pa onda daj kritiku. Nisi nista od toga procitao a vec donosis zakljucak da to nista ne valja.


Ajde umjesto da kritiziras ako imas vremena pocni citati ovu knjigu

http://dc152.***********/img/137587910/6316653b/EckhartTolle-Moc_sadasnjeg_tre.pdf

Govori se o tome kako smo zapravo programirani i kako iz toga izaci da nebudemo robovi nasi emocija, strahova...


Eto jel vidis odmah sukob sa psiholoijom.....
Sta ima oni da govore Kurta i Murta da smo mi programirani...Psihologija je rekla dal smo mi programirani ili ne bilo ovim terminom izrazavanja bilo onim....
Sta oni ima da kuju neke "teorije" koje nisu naucno tacne i potvrdjene???

Ja sam citao te knjige pre 1000 godina kad sam bio klinac i kad sam se tripovao na psihologiju.....Medjutim i tada sam shvatio da to nije psihologija i da je jedna velika nebuloza

Takvu "psiholosku knjigu" moze da napise svaka budaletina a jedna seljak koji ima 2 razreda osnovne i koji cuva ovce po ceo dan je filozof za te autore KOJI PISU TE KNJIZICE SAMO KAKO BI ONE BILE STO GLUPLJE I STO POPULARNIJE KAKO BI ZARADIO STO VISE NOVCA......

Te knjige u poredjenju sa psihologijom su kao turbo folk u poredjenju sa klasicnom muzikom....


A i vecina tih knjiga su opasne,ne kazem da su sve ali veliki broj njih su opasne JER SLUZE ZA ISPIRANJE MOZGA I REPROGRAMIRANJE......Oni covece manipulisu tobom preko tih knjiga eto i sam si rekao u toj knjizi se radi o nekom SLUCAJU DA SMO MI KAO PROGRAMIRANI i to je kao lose A ONI CE SAD IZ TE KNJIGE DA NAM "POMOGNU" I DA NAS RE-PROGRAMIRAJU :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:


Tako nesto ne postoji covece,ONI CETE SAMO IZMANIPULISATI I ISPRATI MOZAK...Neki zavrse i na psihijatriji citajuci takve knjige......

To bi bilo kao nap u matematici postoje naucne knjige koje kazu da je 1+1=2 a onda dodje nek sa nekim smesnim pseudo naucnim sektaskim knjigama koje kazu kako smo mi programirani da mislimo naopako i da ce oni uz pomoc tih knjiga da nam pomognu da shvatimo da je ipak 1+1=3:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
.. pročitala de mela .. ne valja ..
(.. jeftin prepričavač tuđe pameti .. kao koeljo ..)

.. al dobro .. za nekoga ko ne zna šta je psihologija .. mož da bude otkrovenje ..

Za tebe je jeftino to sto se on citavog svog zivota trudi da drugima prenese tehniku koju je naucio od drugih a spoznao je kao istinitu kroz svoj zivot...i koja moze da pomogne drugima da svoj zivot prozive u duhu srece i blagostanja? :think::think::think:

A i poredjenje de Mela i savremene psihologije je suvise plitko. Jeste da lici...ali izvor onoga o cemu govori de Melo je nastao mnogo ranije nego psihologija kao takva. Psihologija je ta koja prepricava tudju pamet...samo sto danas psihologija koristi i neke naucno-tehnicka dostignuca koja ranije nisu postojala...ali nisu ni trebala. Cak i sa tim dostignucima, psihologija jos uvek nije uspela da zaviri u um ljudi toliko duboko koliko su zavirili ljudi pre ko zna koliko hiljada godina kada su poceli da se bave tom temom.
 
Dio teksta iz knjige

MOĆ SADAŠNJEG TRENUTKAU PRAKSI




Najveća prepreka doživljavanju realnosti ove
povezanosti jeste identifikacija sa vašim umom, koja
uzrokuje da mišljenje postane prisila. Ne biti u
mogućnosti da prestanete sa razmišljanjem predstavlja
jezivu zavisnost, ali mi to ne uviđamo jer gotovo
svako boluje od nje, tako da se ta zavisnost smatra
normalnom. Ova neprestana mentalna buka sprečava
vas da pronađete to carstvo unutrašnje smirenosti
koje je nerazdvojivo od Bića. Ona takođe stvara i
lažno, umom stvoreno ja, koje baca senku straha i
patnje.
Identifikacija sa vašim umom stvara neprovidan
paravan od pojmova, oznaka, predstava, reči, sudova
i definicija koji blokira svaku istinsku vezu. On stoji
između vas i vašeg ja, između vas i vašeg sadruga,
između vas i prirode, između vas i Boga. Upravo ovaj
paravan od misli stvara iluziju izdvojenosti, iluziju da
postojite vi i potpuno različit „neko drugi". Tada
zaboravljate na ključnu činjenicu da ispod nivoa
fizičkih pojava i zasebnih oblika vi činite celinu sa
svim što postoji.
Um je izvanredan instrument ako se koristi
ispravno. Međutim, ako se koristi pogrešno, postaje
veoma destruktivan. Da se izrazim preciznije: ne radi
se toliko o tome da vi koristite svoj um pogrešno -
uglavnom ga ne koristite uopšte. On koristi vas. To
predstavlja bolest. Vi verujete da ste isto što i vaš um.
To je zabluda. Instrument je preuzeo kontrolu nad
vama.
Gotovo kao da ste nečije vlasništvo a da to znate, tako
da mislite da je entitet koji vas okupira isto što i vi.
POČETAK SLOBODE predstavlja uviđanje
da vi niste entitet koji okupira - mislilac.
Svest o tome vam omogućuje da
posmatrate taj entitet. Onog trenutka kada
započnete da posmatrate mislioca aktivira
se viši nivo svesti.
Tada počinjete da uviđate da postoji prostrano
carstvo inteligencije iznad misli i da je misao samo
jedan mali aspekt te inteligencije. Uviđate, takođe, i
da sve zaista važne stvari - lepota, ljubav, kreativnost,
radost, unutrašnji mir - svoj koren imaju iznad uma.
Vi počinjete da se budite.




OSLOBAĐANJE OD
SOPSTVENOG UMA
Dobra vest jeste ta da se možete osloboditi svog uma.
To predstavlja jedino pravo oslobođenje. Prvi korak
možete preduzeti upravo sada.
POČNITE DA OSLUŠKUJETE GLAS U
SVOJOJ GLAVI što je češće moguće.
Obratite posebnu pažnju na svaki obrazac
koji se ponavlja, na gramofonske ploče koje
se - možda već godinama - okreću u vašoj
glavi.
To je ono što ja podrazumevam pod
„posmatranjem mislioca", što drugim
rečima znači: slušajte glas u svojoj glavi,
budite tamo prisutni kao svedok.
Dok slušate taj glas, činite to nepristrasno.
Što znači - ne osuđujte. Nemojte osuđivati
niti nipodaštavati ono što čujete jer bi to
značilo da je isti taj glas ponovo kročio
unutra na zadnja vrata. Ubrzo ćete uvideti:
glas je tamo, a ovde sam ja, i mogu da ga
čujem i posmatram. Ta samospoznaja ja, to
osećanje sopstvene prisutnosti, nije misao.
Ono se uzdiže iznad uma.
Stoga, dok osluškujete misao, vi ste svesni ne samo
te misli već i samih sebe kao svedoka te misli. Pojavila
se nova dimenzija svesti.

DOK SLUŠATE MISAO, vi zapravo
osećate svesno prisustvo - vaše dublje ja -
iza i l i ispod misli. Misao tada gubi svoju
moć nad vama i brzo se povlači jer vi više
ne osnažujete um poistovećujući se sa
njim. To predstavlja početak kraja
nevoljnog i prisilnog razmišljanja.
Kada se misao povuče, vi doživljavate
diskontinuitet u toku misli - prazninu ne-
-uma. Isprva će ova praznina biti kratka,
možda će trajati nekoliko sekundi, ali
postepeno će postajati sve duža. Kada se
pojavi, osetićete izvesnu smirenost i
spokojstvo unutar sebe. To je početak
vašeg prirodnog stanja opipljivog
jedinstva sa Bićem, koje je obično
blokirano umom.
Vežbanjem će se osećaj smirenosti i
spokojstva produbljivati. U stvari, toj
dubini nema kraja. Takode ćete osetiti i
suptilno izlivanje radosti koja izvire iz te
dubine - radost Bića.
U ovom stanju unutrašnje povezanosti vi ste daleko
spremniji, daleko budniji nego u stanju poistovećenosti
sa umom. U potpunosti ste prisutni. To,
takode, podiže i vibracionu frekvenciju energetskog
polja koje vašem fizičkom telu daje život.
Spuštajući se sve dublje u ovo carstvo ne-uma, kako
ga ponekad nazivaju na Istoku, vi spoznajete stanje
čiste svesti. U tom stanju osećate sopstveno prisustvo
sa takvim intenzitetom i takvom radošću da
celokupno mišljenje, vaše fizičko telo, kao i ceo
spoljni svet, postaju relativno beznačajni u poredenju
sa njim. A ipak to nije sebično stanje, već stanje
gubitka svog ja.1 Ono vas vodi iznad onog što ste
ranije smatrali „svojim ja". To prisustvo predstavlja
vašu suštinu, a u isto vreme i nešto neizmerno veće od
vas.
UMESTO DA „POSMATRATE MISLIOCA",
prazninu u toku misli možete da
stvorite i jednostavno usmeravajući žižu
vaše pažnje ka Sadašnjem trenutku.
Naprosto postanite intenzivno svesni
ovog trenutka.
Tako nešto pričinjava veliko zadovoljstvo. Na taj
način vi odvlačite pažnju od aktivnosti uma i stvarate
prazninu ne-uma, u kojoj ste vrlo pripravni i svesni,
ali ne razmišljate. Ovo je suština meditacije.
U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU možete da
praktikujete ovo tako što ćete se baviti bilo
kojom rutinskom aktivnošću koja inače
predstavlja samo sredstvo za postizanje cilja
i posvetiti joj apsolutnu pažnju, tako da ona
sama postane cilj. Na primer, svaki put
kada se penjete i l i spuštate stepenicama u
svojoj kući ili na poslu, dobro obratite
pažnju na svaki korak, svaki pokret, čak i
na svoje disanje. Budite potpuno prisutni.
Ili, kada perete ruke, obratite pažnju na sve
čulne doživljaje povezane sa tom radnjom:
zvuk vode i osećaj koji ona stvara, pokrete
vaših ruku, miris sapuna itd.

Ili, kada uđete u automobil, nakon što
zatvorite vrata, umirite se na nekoliko
sekundi i usredsredite se na sopstveno
disanje. Postanite svesni nečujnog ali
snažnog osećaja prisustva.
Postoji jedan siguran kriterijum po kojem
možete da izmerite svoj uspeh pri ovoj
vežbi: to je nivo mira koji osećate iznutra.
Jedini važan korak na vašem putu ka prosvetljenju
jeste ovaj: naučite kako da prestanete da se
poistovećujete sa svojim umom. Svaki put kada
stvorite prazninu u toku misli, svetlost vaše svesti
postaje jača.
Jednog dana čete se možda zateći kako se smejete
glasu u svojoj glavi, baš kao što biste se smejali i
dečjim budalaštinama. To znači da više ne uzimate
sadržaj svog uma toliko ozbiljno pošto osećaj za vaše
sopstveno ja ne zavisi od njega.
 
Isecak o gubljenju svesti.

i to Svesnom !

Ne mozes se covek odreci svesti. Svest ne zeli da je nemas. Ona je sef i nece ti dozvoliti da je odbacis.

Kada jednom steknes svest, ona ce samo rasti. Kao parazit. Svest te podseca da put zavrsava jamom, stalno preteci.

Tek kada dovoljno poraste, svest dozvoljava slobodu coveku. Neki to nazivaju budjenje, neki prosvetljenje.
 
Poslednja izmena:
Isecak o gubljenju svesti.

i to Svesnom !

Ne mozes se odreci svesti. Svest ne zeli da je nemas. Ona je sef i nece ti dozvoliti da je odbacis.

Ne radi se o gubljenju svijesti nego o nadziranju svojih misli. Govori se o tome da treba sto je cesce imati paznju i promatrati svoje misli u glavi, one misli koje se stalno vrte po glavi i koje nikada ne prestaju. Sa ovakvim promatranjem tih misli one nakon nekog vremena nestaju i dovodi do toga da nam je glava puno bistrija, ne ometaju nas emocije i razne programirane sheme. Ne gubis svijest nego je pojacavas.
 
Isecak o gubljenju svesti.

i to Svesnom !

Ne mozes se covek odreci svesti. Svest ne zeli da je nemas. Ona je sef i nece ti dozvoliti da je odbacis.

Kada jednom steknes svest, ona ce samo rasti. Kao parazit. Svest te podseca da put zavrsava jamom, stalno preteci.

Tek kada dovoljno poraste, svest dozvoljava slobodu coveku. Neki to nazivaju budjenje, neki prosvetljenje.

:) Ma jok :) Citaj pazljivije. Upravo se radi o sticanju svesti tj. njenom prosirivanju :)

Ne radi se o gubljenju svijesti nego o nadziranju svojih misli. Govori se o tome da treba sto je cesce imati paznju i promatrati svoje misli u glavi, one misli koje se stalno vrte po glavi i koje nikada ne prestaju. Sa ovakvim promatranjem tih misli one nakon nekog vremena nestaju i dovodi do toga da nam je glava puno bistrija, ne ometaju nas emocije i razne programirane sheme. Ne gubis svijest nego je pojacavas.


To o cemu vi pricate je u psihologiji Ego.....Postoji jos i Superego i Id i svi se oni bore za psihicku energiju - libido.....

Znaci ne objasnjavajte ove naucne pojave nekim kvazi filozofskim stvarima jer je to smesno...Kakvo vase budjenje kakve gluposti....

Zna se sta je sta utvrdjeno je to u psihologiji....Nema sta da ne da coveku i slicne stvari koje pisete

Zna se sta cini psihicki zivot,kada se razvija kako koji proncipi vaze i sl........
I ne pisite vise neko ce da vam se smeje ko je kompetentan
 
To o cemu vi pricate je u psihologiji Ego.....Postoji jos i Superego i Id i svi se oni bore za psihicku energiju - libido.....

Znaci ne objasnjavajte ove naucne pojave nekim kvazi filozofskim stvarima jer je to smesno...Kakvo vase budjenje kakve gluposti....

Zna se sta je sta utvrdjeno je to u psihologiji....Nema sta da ne da coveku i slicne stvari koje pisete

Zna se sta cini psihicki zivot,kada se razvija kako koji proncipi vaze i sl........
I ne pisite vise neko ce da vam se smeje ko je kompetentan

:D:D:D Hvala sto me nasmeja ovo prepodne :D Obrati paznju na naslov teme: Psihologija/Duhovnost - rad na nasim emocijama. Znaci, dva pristupa - slicna ali razlicita - psihologija na jednoj strani i duhovnost na drugoj. Ali predmet proucavanja je isti - emocija. Posto proucavaju istu stvar, moraju da imaju i neke slicne, zajednicke principe - ali opet nisu identicni pristupi. Pomenuta knjiga je u domenu duhovnosti (Ime pisca knjige mi je nesto poznato - ali nikako ne mogu da se setim u kom kontekstu sam slusao o njemu :( )
 
:D:D:D Hvala sto me nasmeja ovo prepodne :D Obrati paznju na naslov teme: Psihologija/Duhovnost - rad na nasim emocijama. Znaci, dva pristupa - slicna ali razlicita - psihologija na jednoj strani i duhovnost na drugoj. Ali predmet proucavanja je isti - emocija. Posto proucavaju istu stvar, moraju da imaju i neke slicne, zajednicke principe - ali opet nisu identicni pristupi. Pomenuta knjiga je u domenu duhovnosti (Ime pisca knjige mi je nesto poznato - ali nikako ne mogu da se setim u kom kontekstu sam slusao o njemu :( )

Pa onda postoji tema Zove se Psihologija-religija......

Ili sta bi po tebi bilo duhovnost?
 
:D:D:D Hvala sto me nasmeja ovo prepodne :D Obrati paznju na naslov teme: Psihologija/Duhovnost - rad na nasim emocijama. Znaci, dva pristupa - slicna ali razlicita - psihologija na jednoj strani i duhovnost na drugoj. Ali predmet proucavanja je isti - emocija. Posto proucavaju istu stvar, moraju da imaju i neke slicne, zajednicke principe - ali opet nisu identicni pristupi. Pomenuta knjiga je u domenu duhovnosti (Ime pisca knjige mi je nesto poznato - ali nikako ne mogu da se setim u kom kontekstu sam slusao o njemu :( )

Ma cuo si sigurno za Eckharta Tollea. Prodao je knjiga i knjiga, prevodjene su na mnoge svjetske jezike. Gostovao je i vise puta kod Opre. Ima i na Youtube njegova predavanja...
 
Ma cuo si sigurno za Eckharta Tollea. Prodao je knjiga i knjiga, prevodjene su na mnoge svjetske jezike. Gostovao je i vise puta kod Opre. Ima i na Youtube njegova predavanja...

E cim je gostovao kod Opre to znaci da je pravi strucnjak.....Bas cu da dam sugestiju psiholoskom vecu da ovog autora uvrste u plan i program studija na psihologiji u sve 4 godine.....

Jos da je gostovao kod "kralja" u Ludoj kuci e tada bih sugestirao Nobelovom komitetu da ga uzmu u obzir i kandidaturu za nobelovi nagradu iz psihologije za 2011. godinu:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

p.s.Ima predavanja na you tub????Da ne zezaj??Ne verujem ti????

A ja mislio da samo doktori nauka smeju da okace na youtube klipove???:eek::eek::eek:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
E cim je gostovao kod Opre to znaci da je pravi strucnjak.....Bas cu da dam sugestiju psiholoskom vecu da ovog autora uvrste u plan i program studija na psihologiji u sve 4 godine.....

Jos da je gostovao kod "kralja" u Ludoj kuci e tada bih sugestirao Nobelovom komitetu da ga uzmu u obzir i kandidaturu za nobelovi nagradu iz psihologije za 2011. godinu:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

p.s.Ima predavanja na you tub????Da ne zezaj??Ne verujem ti????

A ja mislio da samo doktori nauka smeju da okace na youtube klipove???:eek::eek::eek:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Cekaj a zasto se ti stalno smijes? Po tebi nicega vrijednog nema u tim ucenjima? Zanima me dali si ti psiholog.
 

Back
Top