HPV u ustima,gde uraditi???

X Black

Aktivan član
Poruka
1.399
Posto muku mucim sa kandidijazom,oralnom i crevnom,a nalazai stalno negativni,doktori posumnjase na HPV u ustima.

Posto sam muskarac,a ovaj test je generalno vezan za suprotan pol ,gde bih mogao da ga uradim???

Unapred zahvalan.

P.S.Preciznije ,imunoloska obrada na HPV,citiram izvestaj spec.ORLa.
 
Poslednja izmena:
Posto muku mucim sa kandidijazom,oralnom i crevnom,a nalazai stalno negativni,doktori posumnjase na HPV u ustima.

Posto sam muskarac,a ovaj test je generalno vezan za suprotan pol ,gde bih mogao da ga uradim???

Unapred zahvalan.

P.S.Preciznije ,imunoloska obrada na HPV,citiram izvestaj spec.ORLa.

Kao što se uzima bris grlića maternice ili uretre kod muškarca, može se uzeti i bris ždrijela, koji se zatim šalje na HPV tipizaciju. Bris ždrijela može uzeti svaki doktor.
Pored tipizacije moguće je uraditi i HPV DNK PCR test kod kojeg se na osnovu prisustva DNK virusa utvrđuje njegovo prisustvo, a u serumu se određuju specifična antitjela. Sva navedena imunološka obrada se vrši na Mikrobiologiji, gdje se i šalje uzorak brisa ždrijela.
 
Posto muku mucim sa kandidijazom,oralnom i crevnom,a nalazai stalno negativni,doktori posumnjase na HPV u ustima.

Posto sam muskarac,a ovaj test je generalno vezan za suprotan pol ,gde bih mogao da ga uradim???

Unapred zahvalan.

P.S.Preciznije ,imunoloska obrada na HPV,citiram izvestaj spec.ORLa.

Moracu da te razocaram HPV ili ti humani papiloma virus nije vezan samo za zene. On izaziva bradavice kod dece najcesce na rukama, bradavice u ustima, kondilome na polnim organima i papilome. I sve to izaziva i kod muskaraca i kod. Tako da dok se ne proveris treba da pripazis na svoju dragu s obzirom da on kod zena pravi vece komplikacije nego kod muskaraca. Postoje mnogi nacini da se dobije a nisu seksualni pa cak su neka istrazivanja pokazala da medicinski radnici mogu da ih dobiju preko dima kada ih spaljuju npr. laserom.

Analize na HPV mozes da uradis u velikom broju privatnih laboratorija u Beogradu.
 

Back
Top