Povisen pritisak

Anche_

Zainteresovan član
Poruka
293
Sigurna sam da ima puno tema neke sam pregledala ali nista ne odgovara na moje pitanje... Moja mama ima povisen krvni prisak.. Juce je izmerila i bio joj je 150...Muka joj je, ima glavobolju i vrtoglavicu... Danas trebamo da krenemo na more.. Sta moze da uzme da joj se to bar malo smanji???
 
Sigurna sam da ima puno tema neke sam pregledala ali nista ne odgovara na moje pitanje... Moja mama ima povisen krvni prisak.. Juce je izmerila i bio joj je 150...Muka joj je, ima glavobolju i vrtoglavicu... Danas trebamo da krenemo na more.. Sta moze da uzme da joj se to bar malo smanji???

150 jos nije tako opasno kod starijih ljudi. Od toga mami nije muka.

Prvo treba da ispita da li se to samo jednom desilo ili stalno ima toliki pritisak.

Treba da meri pritisak kada se pribudi i u 4 sata po podne i da zapisuje vrednosti.

Ima gorni (sistolicni) i donji (dijastolicni) pritisak.

Idealne vrednosti su 120/80.

140/90 normalno povecan pritisak.

Preko 150/95 je povisen pritisak i

160/100 je visok pritisak kada se treba intervenisati lekovima.

Mama treba da smanji so u ishrani, masnoce i proizvode u kojima ima psenicnog brasna.

I ako je i dalje boli glava da ode kod kardiologa.

Svako vece da popije jedan deciji aspirin od 100 mg.
 
Poslednja izmena:
150 jos nije tako opasno kod starijih ljudi. Od toga mami nije muka.

Prvo treba da ispita da li se to samo jednom desilo ili stalno ima toliki pritisak.

Treba da meri pritisak kada se pribudi i u 4 sata po podne i da zapisuje vrednosti.

Ima gorni (sistolicni) i donji (dijastolicni) pritisak.

Idealne vrednosti su 120/80.

140/90 normalno povecan pritisak.

Preko 150/95 je povisen pritisak i

160/100 je visok pritisak kada se treba intervenisati lekovima.

Mama treba da smanji so u ishrani, masnoce i proizvode u kojima ima psenicnog brasna.

I ako je i dalje boli glava da ode kod kardiologa.

Svako vece da popije jedan deciji aspirin od 100 mg.

Hvala... :)
 

Back
Top