Odlazak u Au..odakle poceti..od ovih skracenica?

arvin

Početnik
Poruka
11
Pozdrav svima na forumu..procitah skoro sve postove i listah sajt australijske ambasade i zaista forum je extra..dosta sam saznao i neke stvari sagledao...zeleo bih pomoc iskusnih, pre svega ako smem da navedem osobu pod nadimkom topaz..i ostalima koji su prosli proceduru odlaska u Australiju...

ovo sam odprilike shvatio...ispravite me ako gresim ili sam razumeo na pogresan nacin:

- moram da polazem test engleskog jezika..citanje, pisanje, govor...itd
- moram medicinske testove da radim
- moram da apliciram za vizu , postoje vize poslovne i ukoliko je moje zanimanje trazeno ili u deficitu da kazem..apliciram za tu vrstu vize
- tu vizu moze da mi sponzorise poslodavac ili da idem bez poslodavca
- ukoliko nije to zanimanje "zanimljivo" - da trazim iseljenicku


to sam skontao do sada..ne sumnjam da cu vrlo brzo uz vasu pomoc saznati i sve ostalo..

e ono sto me buni je upotreba mnogih skracenica na forumu za koej ne znam sta znace...

IELTIS znam da je taj test engleskog a za ostale ne znam...hvala unapred na objasnjenju

ostalo sto ne znam a nisam uspeo da nadjem odgovor a mozda je najbolje da vam objasnim situaciju:

- Imam 33 godine - medicinski tehnicar, slobodno se bavim kao freelancer profesionalnom modnom i portretnom fotografijom (ako znaci nesto)

- engleski govorim vrlo lepo

supruga ima 26 godina

-diplomirani masinski inzenjer
- engleski govori slabo

Svoje zanimanje sam nasao na onom spisku kao Registered Nurse...ima nekoliko podgrupa....ima i Health ali ne znam sta se tu podrazumeva.

Za koju vizu je bolje da apliciram ako imam sansi da se iselimo..cilj je iseljenje i posao u Australiji

Hvala unapred na svim odgovorima, izvinjavam se ukoliko sam neka pitanja ponovio, siguran sam da su i mnogi pitali isto. ali kao sto rekoh, pre nogo sam postavio pitanja...sve sam procitao i nisam nasao odgovore.

Hvala jos jednom puno..
 
Čini mi se da si ti u istoj situaciji kao i ja...zapravo..nisu ista zanimanja, no pratili smo forum al bilo bi dobro kad bi se sročilo ukratko :think:

No, zapravo mislim da treba sačekati da vidimo ove nove promijene koje će stupiti, pa onda ko bude voljan pročešljati proces apliciranja od početka do kraja.

Uglavnom, dobar post :super:
 
- moram da polazem test engleskog jezika..citanje, pisanje, govor...itd
- moram medicinske testove da radim
- moram da apliciram za vizu ,

Sve si pogresno shvatio..
Prvo polazes engleski, pa radis assessment, pa se prijavljujes za vizu, pa tek onda radis lekarski.

postoje vize poslovne i ukoliko je moje zanimanje trazeno ili u deficitu da kazem..apliciram za tu vrstu vize
- tu vizu moze da mi sponzorise poslodavac ili da idem bez poslodavca
- ukoliko nije to zanimanje "zanimljivo" - da trazim iseljenicku

E ovo ide obrnuto... Ako ti je zanimanje na listi, trazis PR vizu, ako nemas dovoljno bodova onda PR sa sponzorstvom drzave, a ako ti zanimanje nije na listi, e onda trazis poslodavca koji te sponzorise za radnu vizu.

- Imam 33 godine - medicinski tehnicar, slobodno se bavim kao freelancer profesionalnom modnom i portretnom fotografijom (ako znaci nesto)

- engleski govorim vrlo lepo

supruga ima 26 godina

-diplomirani masinski inzenjer
- engleski govori slabo

Slabe sanse... Da je situacija sa engleskim obrnuta, bilo bi drugacije, posto bi supruga mogla biti nosilac aplikacije (priznata je samo visa medicinska)


Navedi koje skracenice ne razumes, pa ce ti neko napisati sta znace.
 
Sve si pogresno shvatio..
Prvo polazes engleski, pa radis assessment, pa se prijavljujes za vizu, pa tek onda radis lekarski.


Ja sam prvo polagao engleski pa sada radim assesment...medjutim logicnoje je da prvo radis assesment jer postoji mogucnost da dobijes negativan odgovor (ne velika ali postoji)...onda ti caba IELTS
sem naravno u slucaju da ti za assesment nije potreban engleski:)


Svim novim clanovima foruma koji bi hteli da apliciraju za vizu TOPLO preporucujem da dobro prouce www.immi.gov.au /url] tamo sve ... kako se kaze: pevac peva a kokoska pise note
 
Razmišljam da li koju znam:think:

Frend moj ima curu (ono zajedno su baš, ne u ovakve srhe :mrgreen: pa će se vjerojatno ove godine za nju ženiti, no ona nije srpkinja, već neka filipino, ne znam dal je korejka ili tak nešt. Slabo ja njih razlikujem :hahaha:

Preko neta su se valjda upoznali, tak da surfaj, druži se :hahaha:

Mene više zanima ak tko zna u vezi dokazivanja da si sa partnerom (mužem) onih nekih godinu dana.

Mi živimo i duže, sam u čem je stvar, u dokumentima su nam različite adrese, a podstanari smo (neprijavljeni :mrgreen: na drugoj.

Tak da, imamo mi neke račune koji stižu na ovu adresu na nasa imena i prezime, al ne znam da li je to dovoljno.

******* ovdje nitko tko ti iznajmljuje stan neće te prijaviti, jer tak plaća porez, a ovak ne.:whistling:
 
Pa da, moj brat od ujaka je s devojkom iz Oaklanda valjda se tako piše, pa ću da vidim sa njom da li poznaje neku koja bi pristala na tako nešto, samo mi je mlada i neozbiljna snajka pa nisam siguran...
Ali dobro, pa neću da silim ništa, glupo mi je da se na silu upoznajem npr.sa ljudima iz Aus ili NZ znajući
da ću od njih kasnije da pitam za pomoć oko toga. Nije mi baš prijatno... ali videću nešto, možda mi snajka
nađe neku koja ne planira da se udaje skorije.
A ko zna možda bude kao u onom filmu, kada ona amerikanka odlazi u Pariz. :)
Pa se zaljubi u lažnog muža... :lol:
 
Ja bi voljela da imam love otići prvo turistički u AU, da vidim kak je :zper:

Sam brateeee skupo je. Jučer sam igrala loto, pa dobila 11 kn :hahaha:, možda bude više sreće idući put, pa odem na put oko svijeta :manikir:

Btw pratim i ova sranja kod nas u državi, kako napredujemo sa pregovorima za EU.
Čula sam da je puno lakše otići ako ideš iz države članice EU (koliko god ta Eu bila u :thumbdown:
 

Back
Top