10 ridžovana u sinhronizovanoj akciji uliću u autobus GSP i vataju padobrance za gušu

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Deset kontrolora u jednom vozilu
Блиц - Пре сат и 48 минута
GSP "Beograd" od danas počinje da primenjuje novi, takozvani tačkasti sistem kontrole. U vreme saobraćajnog špica, po deset kontrolora ulaziće u vozila i proveravati putne isprave, a kazne će se pisati čak i onima koji kod sebe ne budu imali lična dokumenta pošto će na svakoj stanici kontrolorima asistirati policija. Ono što bi moglo da iritira putnike jeste da će vozila gradskog prevoza stajati na stanici dok se ne završi kontrola. Nov način kontrole počinje da se primenjuje od danas

Nakon mesec dana pojačane kontrole putnika u javnom prevozu GSP "Beograd" od danas uvodi još jednu dodatnu meru zaštite prihoda.

- Putnicima smo do sada "gledali kroz prste" pa smo ih puštali da tokom kontrole ponište kartu, kupe je kod vozača ili izađu iz vozila na sledećoj stanici. Sada toga više neće biti. Svi putnici koji nemaju kartu moraće odmah da izađu iz vozila gde će platiti doplatnu kartu od 1.500 dinara ili ćemo im pisati kaznu - priča Radoslav Nikolić, direktor GSP "Beograd".

Ukupno 300 kontrolora i dalje će nositi floroscentne prsluke, a u vozila će ulaziti na stanicama gde saobraćaj usled kontrole neće biti ugrožen.

- Pošto će se kontrola putnika vršiti dok vozilo stoji na stanici i to u vreme saobraćajnog špica kad građani idu na posao ili se vraćaju kući, kontrolori neće patrolirati baš na najprometnijim saobraćajnicama. Na primer, neće ulaziti u autobus na Brankovom mostu već na stanici kod tržnog centra "Ušće" ili u blizini zgrade SIV-a - kaže Nikolić.

Dosadašnja akcija pojačane kontrole putnika pokazala je da najviše "švercera" ima na prigradskim linijama pa će kontrolori posebnu pažnju obratiti na te trase.

- Najviše problema imali smo na pravcima ka Surčinu, Avali, Krnjači, Smederevskom i Zrenjaninskom putu. Međutim, nećemo zapostaviti ni druge linije. Cilj je da sugrađani steknu naviku da kupe kartu pre nego što uđu u autobus. Kad vide da zbog kontrole ne mogu da stignu na vreme na posao moraće to da učine - ističe Nikolić i dodaje da na prigradskim linijama radi 100 konduktera u dve smene, a da će 15. jula u zavisnosti od rezultata biti odlučeno da li će i oni raditi kao kontrolori.

U GSP "Beograd" ističu da je dva puta veći broj kontrolora na ulicama širom grada od 1. juna već dao rezultate.

- Iako su mnogi putnici izlazili iz vozila kad bi ugledali kontrolore naplatili smo 200 doplatnih karata od po 1.500 dinara što je za 120 više u odnosu na prethodni mesec. Imali smo 13.000 prodatih markica više za jun nego za maj, a na kioscima je prodato čak milion karata više - priča Slavica Stefanović iz GSP "Beograd".

Slab odziv kažnjenih

Sugrađani koji su do maja dobili kazne zbog vožnje bez karte u javnom prevozu mogu do 10. jula ispuniti svoje obaveze prema GSP "Beograd" za daleko razumniju ciftu. Međutim, tu mogućnost do sada je iskoristilo svega šest odsto građana kojima je napisana kazna.

- Ukoliko do 10. jula ne izmire dugovanja, pokrenućemo tužbu protiv njih. Uskoro ćemo tužiti i putnike koji su u maju i junu uhvaćeni bez karte u prevozu, a nisu platili kaznu - priča Radoslav Nikolić.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...017368d050f42563e&dan=29&mesec=06&godina=2010

Sprem'te se, sprem'te Beograđani i ostali šverceri i padobranci, biće zajebaTo. :sad2:
 
Retko sam se švercovao, redovno sam imao markicu, ali neke stvari su me neterale da radim suprotno - jednom sam video kako dvojica kontrolora vuku devojku za kosu i vrat da bi je izveli iz busa, pa sam samo čekao da mene neki pokuša da izvuče napolje, da malo "popričam" sa njim, a drugi slučaj jeste tolerisanje švercovanja Cigana. Svaki put kada bi ušla kontrola, a da su dotični bili u busu, gotovo bez ikakve provere bi prolazili mimo njih, i kontrolisali nas ostale. Tada, i kada sam imao kartu ili markicu vraćao sam je u džep i nisam je pokazivao. Zbog toga kad god ih vidim u busu ja se besplatno vozim, pošto ne želim da budem građanin drugog reda u odnosu na njih
 
Mene su isto ufatili samo jednom i to u Vojislava Ilica ali me nisu nista ni pitali vec samo nasmijesili i prosli ka dnu vozila.

Ma uhvatili me 100 puta, ali samo mi tad kaznu napisaše :)

Kao što Hungan reče, reda mora biti, ali problem je što i u ovom slučaju imamo pomamu i zloupotrebu "atoriteta"
 
pa kupiš markicu

Ma znam... ali ko ce svakim ulaskom, jos ako je guzva, uvaljivati markicu u aparat.
Znam da je bilo mnogo primjernih i uzornih gradjana koji bi davali svoju markicu preko ruke, kada je guzva, da bi im markica bila uredno ponistena.
Dobro je voziti se gradskim saobracajem jer covjek vidi da ljudi zaista imaju kulturu i da postuju jedni druge.
 
Ma znam... ali ko ce svakim ulaskom, jos ako je guzva, uvaljivati markicu u aparat.
Znam da je bilo mnogo primjernih i uzornih gradjana koji bi davali svoju markicu preko ruke, kada je guzva, da bi im markica bila uredno ponistena.
Dobro je voziti se gradskim saobracajem jer covjek vidi da ljudi zaista imaju kulturu i da postuju jedni druge.

markicu, ne kartu
mesečnu kartu. zovi gsp i pitaj ih kako se vadi
 
Акција је лоше смишљена.Треба сваког криминалца без карте, одмах извести из возила ГСП и ишибати на лицу места, а оне који су тежи прекршиоци тог кривичног дела, такозвани, повратници - одмах, на лицу места, стрељати.
Институција има да се поштује-тачка!
 
Poslednja izmena:
Kakva bre policija da "asistira" ?

Pored svog posla koliko ga imaju a ne rade, cajci da sačekuju švercere u busu ?! Nema teorije.

Cajce za tako nešto samo mogu da iznajme tj. da ih plate za vreme od-do ... a čak i tada mislim da nemaju pravo da legitimišu na traženje ridžovana. Meni se to desilo par puta. Šatro me okruže da ne pobegnem, onda kao telefoniraju i organizuju sačekušu s policijom (kao da sam Bin Laden :lol: ). Izađemo na "stanovitoj stanici" a tamo nema nikoga. :lol: E a jednom se desilo da stvarno stoji par policajaca. Dvojica me čuvaju a treći ode do njih da im objasni šta treba da rade a policija ga odjebe ko majmuna. Ovi što me čuvaju vide da nema vajde pa me "ostave" i priključe onom prvom u molbi policiji dok se ja lagano, bez žurbe, okrenem i odem svojim putem :mrgreen:
 

Back
Top