Iskrenost...

Citam po forumu i zakljucujem sledece: zene su iskrenije od muskaraca, i sad sta se desava?
Vecina na kraju bude izmapulisana, pati, bude ostavljena, jer ***, taj neko je izigran, osecanja su prestala,nasao je bolji put, pogledi na svet su drugaciji...
Zasto je iskrenost kao krajnja granica odnosa, zasto je toooooooliko komplikovano biti?
Kada se odrasta i te stvari prevazilaze?
Da li se ikada odrastete? Ili je sujeta dozivotna?

ne bih se ja baš "klela" u žene...pusti...ima nas raznih.
drugo, o kakvoj iskrenosti pričamo kada je ovde na forumu naj veće zlo koje može da te snadje - da neko provali ko i šta si?!:eek:
a te klonofobija, o tome da ne pričam:eek:
pamet u glavu i doope uzazid.
 
mnogo velikih pitanja..
ljudi međutim nisu naučili da budu iskreni ni prema sebi prvo, a kamoli prema drugima.

Da se cela stvar tiče samo svesti pa ajde, ali šta ćemo sa podsvešću, sa arhetipovima, programima?

Jednog dana odučiš da nikome ne kažeš dobar dan i ne pružiš ruku, ali te iza ćoška iznenadi stari prijatelj iz vojske sa širokim osmehom i dok si ga prepoznao, tvoja ruka automatski se već našla u njegovoj. To nema veze sa svešću, a iskreno je.

Ili prelaziš ulicu i vidiš kako će čoveka da udare kola ako ne okrene glavu da pogleda. Nešto se u tebi zgrči i drekneš mu na sav glas "PAZI!" To nema veze sa našom odlukom, a iskreno je.

Dođeš u društvo nepoznatih i na pitanje kako si odgovaraš da si super, a pri tom si prekrstio ruke na grudima, zabio se u ćošak iza nekog fikusa pored vrata i svim svojim telom ukazuješ na to da bi najradije zbrisao odatle..

Dakle, mnogo treba znanja da bi se pričalo o iskrenosti najpre prema sebi.
 
Citam po forumu i zakljucujem sledece: zene su iskrenije od muskaraca, i sad sta se desava?
Vecina na kraju bude izmapulisana, pati, bude ostavljena, jer ***, taj neko je izigran, osecanja su prestala,nasao je bolji put, pogledi na svet su drugaciji...
Zasto je iskrenost kao krajnja granica odnosa, zasto je toooooooliko komplikovano biti?
Kada se odrasta i te stvari prevazilaze?
Da li se ikada odrastete? Ili je sujeta dozivotna?

Da su iskrenije, pa ne bih sa sigurnošću rekla:lol:, emotivnije da, a kada se žena folira, izgleda emotivno okrutnije od muškarca.
Komplikovano je zato što se nema ljubavi u sebi, strah vlada, odatle sve, a zašto se nema je sledeće pitanje:mrgreen:
Odraste se kad se dobiju packe s vremena na vreme i zavisi prema karakteru koliko je kome i kako potrebno da shvati.
Naravno, ima i onih koji nikad ne prihvate svoju slabost i ne žele da uče, takvi se nikad ne menjaju.
 
Istina uvek ima 2 strane!
Gledam i drugarice, drugove, ne bitno!
Ispadne da su svi izmapulisani i iznevereni!
Zar je toliko tesko biti krajnje iskren i otvorena srca?
Cega se ljudi plase?

iskrenost... to je ophodjenje koje mi imamo, a niko drugi nema:D

ti drugovi i drugarice mozda nisu izmanipulisani, mozda su samo suvise naivni, nepromisljeni... mi nasa ocekivanja projektujemo na nekoga, sami nekada stvorimo svijet iluzija, i onda budemo izmanipulisani... a niko nas realno nije zeznuo

ljudi su nerealni i lazljivi
zele iskrenost
gluposti... ne zele ljudi iskrenost... pogotovo ne otvorenost
od iskrenih ljudi se bjezi, jer covjek trazi da mu se govori ono sto zeli da cuje

evo, zamislite da ste klempavi ili debeli... i da pitate drugaricu i decka kako izgledate... a oni vam iskreno odgovore da ste debeli ili da vam usi vire kroz kosu, mozda bi ih trebalo selotepom vezati za potiljak
i to je iskrenost... a zeli li je neko cuti
u tim situacijama se pocinje prica o selekciji... pa, kao, neke stvari ipak treba precutati, jer povredjuju... i tu smo onda kod kljuca za iskrenost... a to je da ljudi koriste oblande da bi vas zastitili... nekada vas nekada sebe

diskutabilno je i to koliko mi sami znamo prepoznati istinu, a koliko sve ono sto nama ne odgovara nazovemo manipulacijom, lazima i pokvarenoscu
 
kolko ti imaš godina, sreće ti...?

...koja crna iskrenost...i na osnovu čega si zaključila da su žene iskrenije od muškaraca...?

...ovde jednako lažu i one i muškarci...

...ako misliš da žene lakše iskazuju osećanja od muškaraca, to jeste tačno, ali nema veze sa iskrenošću...
tLinaest :lol:
Ne mislim na iskazivanje osecanja, mislim na taj neki odnos, kada bez zadnje namere i sa poverenjem mozes nekom nesto da kazes, ono, bez suzdrzavanja!
sta sad da ti kazem???...mene optuzuju sto sam previse otvorena....i to ne valja....ljudi zaziru od mene jer ne mogu da podnesu moj krajnje prost stav prema zivotu....lazi i skrivanje su dobar paravan za osobe koje orave pozoriste od svog zivota....spolja gladac unutra jadac....e biti u skladu sa: sto nije pricati nije ni za raditi nije lako...misle da je jednostavnije: radim svasta a pricam samo lepo.......
I ko je tu posle nesrecan? Ljudi cuju i vole da slusaju samo ono sto im prija, pa zato i zaziru!
Iskrenost...tako potrebna,ocekivana i vredna pomena kategorija u segmentu ljudskog postojanja.Nadrljala vise puta zbog najtananije iskrenosti,ako covek to moze pojmiti...svi se plase,ali ziveti u strahu,je ziveti polovicno..i nekima je tako lakse..ostati u ljusturi nedorecenosti,neiskrenosti..jer tako uvek ostavlja "vrata za beg",mogucnost da ti kaze,a ne,ne nije tako,lose si protumacila srce...kako se braniti?Nikako..ustanes,padnes i ides dalje.Lazov uvek ostaje lazov a ja teram po mom..i kad tad natrefis na iste ljude,kao sto sam ja..mnogo puta sam se osecala jadno i posramljeno zbog svoje iskrenosti..no,ja sam im sama dala "metak"-istinu..da me "ubiju"...ne zalim,sada se sramim zbog necega,ali eto prosto sam verovala..opet kao dete..sta da radim.Mogu negde "pobeci" od sebe,ali se ne mogu "sakriti",jer ne mozes protiv sebe.
Tacno!
Da, prosto se osetis nizim jer si dozvolio da neko ima najtajniji deo tvojih misli pa iskoristi to protiv tebe. Al bar je uteha da ako ne prihvata iskrenost, istinu, nije dovoljno ni jak, mozda cak i dostojan i vredan svega dalje?
ne bih se ja baš "klela" u žene...pusti...ima nas raznih.
drugo, o kakvoj iskrenosti pričamo kada je ovde na forumu naj veće zlo koje može da te snadje - da neko provali ko i šta si?!:eek:
a te klonofobija, o tome da ne pričam:eek:
pamet u glavu i doope uzazid.
Pa dobro, zene generalno stavljene kao primer jer vole da patetisu, vise se vode emocijama i vole stvari da budu jasnije. Ne mislim samo na forum, mada mi mnogo ni ne znaci sta ce i ko ce misliti i saznati nesto o meni, onog koga zelim upoznam, onog koga ne, zaobilazim.
mnogo velikih pitanja..
ljudi međutim nisu naučili da budu iskreni ni prema sebi prvo, a kamoli prema drugima.

Da se cela stvar tiče samo svesti pa ajde, ali šta ćemo sa podsvešću, sa arhetipovima, programima?

Jednog dana odučiš da nikome ne kažeš dobar dan i ne pružiš ruku, ali te iza ćoška iznenadi stari prijatelj iz vojske sa širokim osmehom i dok si ga prepoznao, tvoja ruka automatski se već našla u njegovoj. To nema veze sa svešću, a iskreno je.

Ili prelaziš ulicu i vidiš kako će čoveka da udare kola ako ne okrene glavu da pogleda. Nešto se u tebi zgrči i drekneš mu na sav glas "PAZI!" To nema veze sa našom odlukom, a iskreno je.

Dođeš u društvo nepoznatih i na pitanje kako si odgovaraš da si super, a pri tom si prekrstio ruke na grudima, zabio se u ćošak iza nekog fikusa pored vrata i svim svojim telom ukazuješ na to da bi najradije zbrisao odatle..

Dakle, mnogo treba znanja da bi se pričalo o iskrenosti najpre prema sebi.
:klap:
Mislim da je to kljuc, biti iskren prema sebi, ne zavaravati se uzalud, jer ironija, ako nisi prema sebi kako ces prema drugima.
Da su iskrenije, pa ne bih sa sigurnošću rekla:lol:, emotivnije da, a kada se žena folira, izgleda emotivno okrutnije od muškarca.
Komplikovano je zato što se nema ljubavi u sebi, strah vlada, odatle sve, a zašto se nema je sledeće pitanje:mrgreen:
Odraste se kad se dobiju packe s vremena na vreme i zavisi prema karakteru koliko je kome i kako potrebno da shvati.
Naravno, ima i onih koji nikad ne prihvate svoju slabost i ne žele da uče, takvi se nikad ne menjaju.
Da umeju da budu prevrtljive кuckе, umeju i tek kako, ali vise primera znam gde je zena bila izigrana, a ne muskarac. Mozda je tako jer su muskarci racionalniji i ne pokazuju previse osecanja, a zene emotivnije?
Iskrenosti se ionako ne veruje.
Zasto?
Zar je sve postalo tolika laz?
 
Citam po forumu i zakljucujem sledece: zene su iskrenije od muskaraca, i sad sta se desava?
Vecina na kraju bude izmapulisana, pati, bude ostavljena, jer ***, taj neko je izigran, osecanja su prestala,nasao je bolji put, pogledi na svet su drugaciji...
Zasto je iskrenost kao krajnja granica odnosa, zasto je toooooooliko komplikovano biti?
Kada se odrasta i te stvari prevazilaze?
Da li se ikada odrastete? Ili je sujeta dozivotna?
Ima iskrenih na obe strane.
Meni je sve to normalno, ljudi pokusavaju svasta, ali mislim i verujem da se pronadje onako trebe da se pronadje.
Osecanja presrtaju i to je moguce.
Ne treba shvatati sve previse ozbiljno, treba pustiti da se desi i onda lagano istrazivati sta od toga moze da bude.
Simpatija, nauk, flert, romansa, strast, ludilo, sizofrenija, romanticni trenutak, drzanje za ruke, umetnicki performans...

Ne treba ocekivati previse.
Prihvatas sve ali u meri koja te ne bi mogla povrediti, verujes sve, ali ne dajes tako brzo i onaj delic tebe koji skoro niko nije video, nego polako.
Dajes i uzimas koliko si spremna, ne vise, jer bi bilo pogresno raditi nesto za sta nije vreme...
Ne mozes kriviti nekoga zato sto ne oseca, ili sto je shvatio da nije to- to.
Drugi put gledaj nekoga ko zna sta hoce...
Tesko je, znam.
:zag:
 
Nema razlike između žena i muškaraca.Ljudi lažu.Ljudi jesu ili nisu iskreni.
Laž može biti dobitna kombinacija ali samo na kratke staze.Ona pojede samu sebe, onog koji laže i sve oko njega.. A najteže je biti iskren jer malo ko od nas nije bio izdan i prevaren,nije bio ignorisan ili obilježen samo zato što je bio iskren.
Ja ne znam i ne mogu živjeti u laži ili sa njom i stoga biram uvijek iskrenost,istinu ma kakva da jeste.
A to je najteži izbor.Ali sa tim izborom mogu uvijek da se pogledam u ogledalo.
I ne pognem glavu.
Ali s tim izborom sasvim je sigurno,uvijek mogu da stanem i zaplačem.Jer zna da boli.
 
Citam po forumu i zakljucujem sledece: zene su iskrenije od muskaraca, i sad sta se desava?
Vecina na kraju bude izmapulisana, pati, bude ostavljena, jer ***, taj neko je izigran, osecanja su prestala,nasao je bolji put, pogledi na svet su drugaciji...
Zasto je iskrenost kao krajnja granica odnosa, zasto je toooooooliko komplikovano biti?
Kada se odrasta i te stvari prevazilaze?
Da li se ikada odrastete? Ili je sujeta dozivotna?

Mislim da je obratno... žene više lažu... ili spretnije, svejedno.

I nije istina teži izbor... teže je lagati, pa sam sebi jednog trenutka skočiti u usta, kada zaboraviš šta si kome rekao. I tada bivaš povređen, kada se sazna. :lol:

Inače, mislim da je ponekad poželjno ako ne slagati, onda bar prećutati... pametnije. Da ti se ne obije o glavu.
 
Da umeju da budu prevrtljive кuckе, umeju i tek kako, ali vise primera znam gde je zena bila izigrana, a ne muskarac. Mozda je tako jer su muskarci racionalniji i ne pokazuju previse osecanja, a zene emotivnije?

Možda zato što su žene emotivnije, pa kao lavina koja se ne može zadržati, ipak kažu ono što osećaju:lol:
 
Mislim da je obratno... žene više lažu... ili spretnije, svejedno.

I nije istina teži izbor... teže je lagati, pa sam sebi jednog trenutka skočiti u usta, kada zaboraviš šta si kome rekao. I tada bivaš povređen, kada se sazna. :lol:

Inače, mislim da je ponekad poželjno ako ne slagati, onda bar prećutati... pametnije. Da ti se ne obije o glavu.

:klap::cmok:
 
Moje mišljenje je da su žene emotivnije i reaguju srcem, a muškarci racionalniji u globalu, a nijansi ima puno, crno-beli svet po meni ne pije vodu.

Pa ti sad pričaš nešto drugo. Reakcija je jedno i kontrola iste. A doživljaj nešto sasvim drugo. Unutrašnje ne mora da rezultira spolja. Možda se muškarci samo bolje kontrolišu.
 

Back
Top