Da li je kasno?

X Black

Aktivan član
Poruka
1.399
Imam 24god.,ranije sam se bavio kick boxom,dosao sam bio do forme snage,smelosti itd.
U poslednjih 23 dana sam sa 118kg,visok sam 198,... spao na 95kg,zbog pojave raznih bolesti.
Doktor planira da ce terapija da traje najmanje jos jednu godinu....tada cu vec imati 25 punih godina
i skelet od tela.Sto je najgore zabtanjeno mi je da treniram i moram biti na strogoj dijeti...znaci za godinu dana cu imati 85-90kg.

Da li bih mogao sve to da nadoknadim od 25 do 28 god. mukotrpnim radom i zalaganjem,posto
bih voleo da se ozbiljnije bavim borilackim sportovima........jer je fighting moj zivot.
 
Imam 24god.,ranije sam se bavio kick boxom,dosao sam bio do forme snage,smelosti itd.
U poslednjih 23 dana sam sa 118kg,visok sam 198,... spao na 95kg,zbog pojave raznih bolesti.
Doktor planira da ce terapija da traje najmanje jos jednu godinu....tada cu vec imati 25 punih godina
i skelet od tela.Sto je najgore zabtanjeno mi je da treniram i moram biti na strogoj dijeti...znaci za godinu dana cu imati 85-90kg.

Da li bih mogao sve to da nadoknadim od 25 do 28 god. mukotrpnim radom i zalaganjem,posto
bih voleo da se ozbiljnije bavim borilackim sportovima........jer je fighting moj zivot.



Moći ćeš ja sam imao sličan slučaj sa 110 na 80 i vratio sam se na 120 ništa ne brini samo volja.

Kad je moga Minotaur onda more svak.
 
Imam 24god.,ranije sam se bavio kick boxom,dosao sam bio do forme snage,smelosti itd.
U poslednjih 23 dana sam sa 118kg,visok sam 198,... spao na 95kg,zbog pojave raznih bolesti.
Doktor planira da ce terapija da traje najmanje jos jednu godinu....tada cu vec imati 25 punih godina
i skelet od tela.Sto je najgore zabtanjeno mi je da treniram i moram biti na strogoj dijeti...znaci za godinu dana cu imati 85-90kg.

Da li bih mogao sve to da nadoknadim od 25 do 28 god. mukotrpnim radom i zalaganjem,posto
bih voleo da se ozbiljnije bavim borilackim sportovima........jer je fighting moj zivot.

Covece zavisi i od bolesti i od rezultata bolesti na tvoje telo.....

Koja bolset je u pitanju????

Cim ti je doktor rekao da ne smes godinu dana da treniras i sl znaci da je to mnooogo opasno......To je godinu dana gde telo jede samo sebe pa mrsavis gde lezis i sl I STA MISLIS DA CES POSLE GODINU DANA TAKVOG ZIVOTA da se samo probudis sutra i da budes supermen kao da nista nije bilo do juce????

Za tih godinu dana moraces jos godinu dana da se vracas POLAKO u normalan zivot i veoma lagano rekreativno treniranje i nabijanje snage,mase i misicne mase pa da dodjes tek NA NULU na kojoj si bio pre bolesti pa tek onda POOOOLAKO napredujes ka +1 +2 i tako dalje......

A ne sa -20 da skocis na +20.........

Znaci nikako ne smes da radis ono sto si isplanirao
Da li bih mogao sve to da nadoknadim od 25 do 28 god. mukotrpnim radom i zalaganjem,posto
bih voleo da se ozbiljnije bavim borilackim sportovima........jer je fighting moj zivot.


Nikako ne mozes I NE SMES da nadoknadis sve to za samo 3 godine jer rizikujes da unakazis telo jos vise,oboris imunitet i izlozis se novim bolestima......Cim si ti na dijeti godinu dana i mirovanju znaci DA JE TVOJ IMUNITET DRASTICNO OPAO i bilo kakvo izlaganje nekom ne rekreativnom treniranju moze da ga jos vise umanji i da ima lose posledice pa u nekim slucajevima i smrtne......

Znaci ne igraj se sa zdravljem,mozda je fajting tvoj zivot ali ako bi hteo da imas zivot tj fajting moras uraditi i ispostovati sve kako bi unapredio zivot tj zdravlje a ne unazadio....

Znam da ti je veoma tesko i da bi zeleo da se sto pre vratis na nulu pa i da napredujes a ne da ovako nazadujes ALI NE MOZES GLAVOM KROZ ZID.......:dash::dash::dash::dash:

Zdravlje je vaznije od bilo cega.....Ko ima zdravlje moze bilo sta.....Ko nema zdravlje ne moze vise skoro nista
 
Samo polako i zdravlje na prvom mestu.....Ko zna ako ides polako i zdravlje se popravi mozda i uspes ak se ne opterecujes time i ne pregoris......I Roki je uspeo,mozda mozes i ti.....Psiha je cudna ljudska tvorevina,pogledaj seriju Human body : Strenght,videces da je covek u stanju da radi neke skoro nemoguce stvari....Npr da koristi 100 % snage a mi koristimo samo 30%.......Psiha je opasno orudje,a telo je potrosno,ono se zacas potrosi i napravi
 
O ovome pricaj sa sportskim lekarom. On ce ti najbolje reci sta mozes i kad mozes kada te pregleda i pogleda nalaze. A to kada ces poceti..Randy Couture je poceo sa MMA-om posle 30-te pa je bio champ. Nikad nije kasno ako ti to stvarno zelis ali zdravlje na prvom mestu.
 
Zvucace mnogima glupo,ali moj san je ako ne u 28-9. onda bar u 30-1.god dodjem do MMA.
Ja se nadam da cu se izleciti u 25god. pa onda svo svoje vreme podredjuem treniranju i borilackim
vestinama.
Nisam bio sampion ni u jednoj kategoriji sto se tice nase zamlje,...nisam se ni takmicio.
Imao sam neke porodicne probleme i nisam bio psiholoski spreman da idem u ring.
Vreme je islo ali sam se uvek "cuvao" za nesto veliko,...imam nenormalno samopouzdanje,i unutrasnju smirenost.
Imam stil borbe kao CroCop,posto sam visok 198cm koristim high kick nenormalno cesto.
Ali uzor i idol mi je Fedor.

Uglavnom ,usredsredicu se na izlecenje,pa ako se resim bolesti sreci nikad kraja,treninzi dan-noc.
Pozz drustvo!

P.S.Naravno da cu obaviti konsultacije sa sportskim lekarom,kao i da su 3 god. kratak period za "vracanje"...ali...
nikad se ne zna.
 
Poslednja izmena:
Nas borac Dragutin Milosevic Beli ej poceo sa MMA ja mislim u 32 god, neporazen je u 6 profi borbi i svaki dan je sve bolji i bolji..tako da zasto ne bi i ti ako ti je to zelja? Samo napred i guraj. Poz
 

Back
Top