IZ u Srbiji poziva na bojkot Blica

gost 227949

Veoma poznat
Poruka
13.999
11583114904c26004c34375603158058_450x300.jpg


Novi Pazar -- Zbog fotomontaže muftije Zukorlića, Sabor Islamske zajednice u Srbiji pozvao na bojkot distribuiranja i kupovine lista “Blic“.

U Novom Pazaru je održan Sveopšti sabor Islamske zajednice u Srbiji, povodom fotomontaže glavnog muftije Muamera Zukorlića objavljene u listu “Blic”.

Učesnici Sabora poručili su u saopštenju da su zabrinuti za budućnost svog verskog i kulturnog identiteta.

Islamska zajednica je, kako se navodi, sa ogorčenjem najoštrije osuđuje sramnu uvredu lista “Blic” na račun Muftije i muslimana, što kako tvrde, simbolizuje nastavak “genocidne politike” prema muslimanima.

Ta verska zajednica pozvala je na bojkot kupovine i distribucije lista “Blic” i ponovila da zahteva krivičnu odgovrnost počinioca uvrede i simboličnu odštetu od 100 miliona evra.

Muamer Zukorlić u izjavi za B92 kaže da ne vidi problem u tome što je upućen poziv na bojkot "Blica", uprkos tome što s druge strane zaključeno da u Srbiji vlada islamofobija.

“Mi kao ugrožena zajednica imamo pravo upotrebiti sva moguća sredstva u cilju zaštite naših posebnosti i našeg identiteta, pod uslovom da ta sredstva nisu nasilna”, smatra Zukorlić.

“I mislim da je to jedna od tekovina savremene ljudske civilizacije i ne vidim u čemu je problem ako mi nemamo drugih mogućnosti, nismo zaštićeni od zvaničnog poretka ove države, da prosto koristimo sopstvenu poziciju i na neki način svojevrsnim pritiskom na nečiji ekonomski interes ostvarimo svoju zaštitu”, objašnjava on.

Na poziv na bojkot reagovao je i glavni i odgovorni urednik lista “Blic” Veselin Simović.

“Osim da se onda vidimo na sudu i tamo ćemo se razjansiti. A pozivanje na bojkot novina je neprimereno, posebno nekom ko je verski vođa. Ništa se od toga ne može pripisati ‘Blicu’, tako da je to više politikanstvo gospodina Zukorlića”, ocenjuje on.

Osim toga, Sabor Islamske zajednice u Srbiji od rukovodstva države, koju predvodi predednik Boris Tadić, traži čvrste garancije za ličnu i kolektivnu sigurnost muslimana, kao i ravnopravnost sa drugim narodima i zajednicama.

Podsetimo, Zukorlić je u “Blicu” naslikan u hrišćanskoj svešteničkoj odori sa krstom na glavi.

A Islamska zajednica Srbije, kojom rukovodi reis Adem Zilkić, juče je zatražila od državnih organa status jedine zajednice muslimana Srbije. Ta zajednica je saopštila da sebe smatra jedinim naslednikom pravnog kontinuiteta, kao i vlasnikom svih dobara u Srbiji.

Ta islamska zajednica je to zatražila pošto je suparnička Islamska zajednica Muamera Zukorlića preuzela kontrolu nad Starom novopazarskom banjom. Ukoliko se ne udovolji našim zahtevima bićemo primorani na proteste, kao i na traženje pravde pred međunarodnim pravosudnim institucijama, navodi se u saopštenju Zilkićeve Islamske zajednice.

Istovremeno sud u Novom Pazaru naložio je Zukorlićevim sledbenicima, da se odmah isele iz objekta u Staroj pazarskoj banji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=06&dd=26&nav_category=11&nav_id=441377
 
Poslednja izmena:
jeli...oćeš da mi objasniš kakva je razlika između ove dve Zajednica života ti?:think:

Mogu pokusati, ali da te upozorim da je ovo moje ,, subjektivno objasnjenje ...

Radi se o tome , da je stvaranje te zajednice, na celu sa Zilkicem, pokusaj drzave, i Sulejmana Ugljanina da stavi Islamsku zajednicu pod svoju sapu i da tako neutralise Zukorlica, koji ima vecinsku podrsku muslimana u Sandzaku ... Tako su se jedno vece sastali u hotelu u Novom Pazaru, proglasili sebe legitimnom islamskom zajednicom i otad su poceli sukobu ... Ima tu svega, a najvise politicke pozadine ...
 
Mogu pokusati, ali da te upozorim da je ovo moje ,, subjektivno objasnjenje ...

Radi se o tome , da je stvaranje te zajednice, na celu sa Zilkicem, pokusaj drzave, i Sulejmana Ugljanina da stavi Islamsku zajednicu pod svoju sapu i da tako neutralise Zukorlica, koji ima vecinsku podrsku muslimana u Sandzaku ... Tako su se jedno vece sastali u hotelu u Novom Pazaru, proglasili sebe legitimnom islamskom zajednicom i otad su poceli sukobu ... Ima tu svega, a najvise politicke pozadine ...

dobro...aj da kažem da sam i ja predpostavljao da je tako...nego zar to nije loše za sve muslimane u Srbiji generalno? mislim sa aspekta podeljenosti i tog nekog međusobnog sukoba...ko ove g.vnj.v. stranke...
 
dobro...aj da kažem da sam i ja predpostavljao da je tako...nego zar to nije loše za sve muslimane u Srbiji generalno? mislim sa aspekta podeljenosti i tog nekog međusobnog sukoba...ko ove g.vnj.v. stranke...

Lose naravno da jeste, svaka podeljenost naroda je losa, a ovde se radi o cistom inatu, foteljama i parama, da se razumemo odmah ...I naravno, kada se politika umesa u religiju, ili religija u politiku, na dobro tesko da moze izaci ...
 
Podsetimo, Zukorlić je u “Blicu” naslikan u hrišćanskoj svešteničkoj odori sa krstom na glavi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=06&dd=26&nav_category=11&nav_id=441377


Ово је груба неистина тј. Л А Ж!

Ево шта је било у Блиц-у на страни ХУМОР:



И дебилцу је јасно да тај муфтије НИЈЕ НАСЛИКАН него је његова фаца путем фотомонтаже убачена уместо фаце највероватније Васељенског православног Патријарха који се тако претерано срдачно поздравља са Папом.

Тај муфтија је невероватно безобразан и дрзак.
 
upravo tako.

nije poenta u blicu vec je u pozivu na bojkot

Slažem se s tim. Moji komentari su malo displasirani uglavnom zbog toga što oklevam da stanem u odbranu Blica, iako bih ga trebao braniti u ovom slučaju.

Mislim da Zukorlić već počinje da dobija završne konture pravog radikalnog islamiste, onakvog tipa kakav je dao muslimanima širom sveta loš imidž.
 
Iako i ja osudjujem svakakva baljezganja na tudji racun posebno ako je u pitanju religijska pozadina,mislim da Muamer Zukorlic ne treba da donosi ovakve odluke i izjave.
Ipak je on jedan od najinteligentnijih i najobrazovanijih osoba u Sandzaku a mozda i sire. To ne prilici njemu,najbolje nek pusti boodale da pisu svasta za njega,to znaci da ga neko debelo mrzi a kad te neko mrzi to ponekad znaci da si bolji od njega ;)
 
Ово је груба неистина тј. Л А Ж!

Ево шта је било у Блиц-у на страни ХУМОР:



И дебилцу је јасно да тај муфтије НИЈЕ НАСЛИКАН него је његова фаца путем фотомонтаже убачена уместо фаце највероватније Васељенског православног Патријарха који се тако претерано срдачно поздравља са Папом.

Тај муфтија је невероватно безобразан и дрзак.
A bas mu lepo stoji...neznam sto se buni ?
 

Back
Top