Ameri pustaju komarce mutante na Srbe !!!

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
Komarci mutanti napadaju Nišlije!

Više stotina Nišlija u proteklih 15 dana zatražilo je lekarsku pomoć zbog ujeda još neidentifikovanih insekata. U Hitnoj pomoći u Nišu sumnjaju da se radi o nekoj vrsti mutiranih komaraca koji napadaju u rojevima!

Građani koji su se javljali lekarima kažu da su izujedani uglavnom dok su šetali kroz travu u blizini reke. Prvo su osetili peckanje po nogama, a tek posle nekoliko sati počeo je jak svrab i pojavili su im se veliki crveni pečati. Dr Dragomir Ilić, hirurg Hitne pomoći, kaže da je samo on zbrinuo oko 300 pacijenata sa ovakvom kliničkom slikom.
- Pacijente sa ovakvom kliničkom slikom i u ovom broju nismo imali nikada do sada. U smeni dođe u proseku po 50 pacijenata, a pre dva dana javilo se čak 80 Nišlija - kaže dr Ilić, i objašnjava da su u pitanju rekreativci i šetači koji su bili u parkovima, na livadama, pored reka, pa čak i boravili na grobljima.
- Opisuju da su osetili samo blago peckanje i da se kasnije javio osip po potkolenicama i jak svrab. Posle češanja došlo je do infekcije i pojave velikih crvenih pečata prečnika i do osam centimetara. Verovatno se radi o komarcima sa nekom mutacijom - priča dr Ilić.

Prema njegovim rečima, svi pacijenti su imali od pet do 15 ujeda, što ukazuje na to da insekti ujedaju u roju.
- Klinička slika nije teška. Polovina pacijenata nije se javljala posle tri dana na kontrolu, što znači da im je odmah bilo bolje. Decu i stariji sugrađani kod kojih se simptomi nisu ublažili posle sedam do deset dana upućivali smo na Infektivnu kliniku radi specifičnih analiza - dodaje naš sagovornik.
Dr Slađana Milenković, zamenik direktora Hitne pomoći, napominje da su neki pacijenti na mestu uboda imali krvav trag i da se u karijeri ne seća da su imali sličnu situaciju. Ipak, lekari savetuju građane da nema mesta panici i da se jave lekaru ukoliko imaju slične probleme, kao i da izbegnu češanje osipa jer se time stanje pogoršava.

Može biti pauk ili trava?

Entomolog Republičkog Zavoda za zaštitu prirode Srbije Dragan Pavićević kaže da se ne može reći o kojem se insektu radi dok ne bude uhvaćen.
- Očigledno se radi o nesvakidašnjoj pojavi jer je ujeden veći broj ljudi, ali se ne može reći ništa dok ne vidimo insekta. Ukoliko ga neko od građana uhvati, može pozvati filijalu našeg zavoda u Nišu, a oni će nam ga proslediti. Ne mora da znači da je u pitanju insekt. Takve reakcije može da da i pauk, ali može biti neka alergija na travu, mada je malo verovatno jer se radi o većem broju ljudi - kaže Pavićević.

„Klintonke“?

Dok nauka ne definiše fenomen, pojedine Nišlije ujede su pripasale mušicama „klintonkama“, koje su se navodno pojavile posle bombardovanja, mada zvanične potvrde da postoje nema. U Zavodu za zaštitu prirode Srbije kažu da se ujedi ne mogu pripisati ni takozvanim golubačkim mušicama jer su one iskorenjene odavno.


komarci-v.jpg


amerikanci imaju vojnu bazu na kosovo a u njoj imaju tajnu?laboratoriju u kojoj vrse sve vrste experimente a ovog puta su komarci koje su pustili da zaraze i truju narod,to je samo jedan od mnogo vrsta experimenata!tako braco moramo biti pametni i jednom za uvijek shvatiti da nikome ne vjerujemo i da nadjemo protiv odbranu za sve to

http://www.alo.rs/vesti/28390/Komarci_mutanti_napadaju_Nislije
 
Ma evo, ja nisam iz Niša, a pre jedno dve nedelje su me tako priklali komarci da je to strašno. Nikad takve pečate nisam imala. Kontam da su mutirali od ko zna čega, pa ih još nisu prašili i eto rezultata :(.

Jos samo kad bi mutacija u prirodi bila = sa mutacijom iz Holivuda :lol:

Msilim volim ja Starship Troopers i sve to al mutacija ko mutacija u genetici nema veze sa onim o cemu vi pricate:lol:

Mozda su te opriklali komarci jer ih jednostavno nisu prasili odavno? :)
 
Jos samo kad bi mutacija u prirodi bila = sa mutacijom iz Holivuda :lol:

Msilim volim ja Starship Troopers i sve to al mutacija ko mutacija u genetici nema veze sa onim o cemu vi pricate:lol:

Mozda su te opriklali komarci jer ih jednostavno nisu prasili odavno? :)

Drugačiji su - ne znam od čega.
Imam tri puta veće pečate nego pre.
Bila sam sva šarena i gubava dok se nisu povukli :heart: .
E sad, u čemu je stvar ..ko će znati.
No daleko bilo ,nije ko to iz Holivuda :lol: .
 
Drugačiji su - ne znam od čega.
Imam tri puta veće pečate nego pre.
Bila sam sva šarena i gubava dok se nisu povukli :heart: .
E sad, u čemu je stvar ..ko će znati.
No daleko bilo ,nije ko to iz Holivuda :lol: .

Nova sorta?:lol:

Ne poricem da su mutirali al daleko od toga da su "mutanti" u holivudskom smislu :lol:

Promenila se klima na ovom podrucju pa se promenili i insekti.

A mozda si i razvila alergiju, ja sam alergican na ujed komarca :confused:
 
Hahahaha,a što opet Amerikanci krivi? Kada god nam se desi neka nevolja jadni Amerikanci krivi. Bojimo se Amerikanaca kao starozavetni ljudi od Boga.
Promenom klime na našem prostoru naći će dom mnoge životinjske i biljne vrste koje nisu dosad mogle da opstanu.Čak su najavili da će klima uskoro toliko promeniti na ovim prostorima,da će bez problema opstati i komarci iz Afrike koje prenose bolest malarije.Pa dali će i za to biti krivi Amerikanci,ili ne prepoznavši tu vrstu,nazvati Američki mutanti komaraca?:hahaha:
 
Poslednja izmena:
За време рата у Р. Српској Американци су се хеликоптером спустили на једно брдо, оставили кофер отворен и отишли. У међувремену српски сељак који је близу чувао овце пришао је и видео да се ради о малим змијама. Каже било их је на стотине. После се сазнало да се ради о Кобрама. Змије су наравно - уништене.
 

Back
Top