Za sve clanove: Pomoc, pitanja, primedbe, predlozi...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sasha85

Domaćin
Poruka
4.895
Pozdrav... :)

Posto sam naizad izvukla nazad svoju "Lepljivu" ovu sam udarila sa apetitom... :)

Ovde ce stojati neke osnovne stvarcice... Za pocetnike i za one koji jos uvek ne znaju...
Kako quote-vati... Ubacivatii sliku... I slicna pomoc... Svaki put kada treba nesto da se ubaci,ovo ce biti editovano,tako da ce sve biti na jednom mestu...

Ovde isto mozete pisati svoje primedbe i pitanja...

Za nove clanove posebno:

Prvo...
Da im pozelim dobrodoslicu... ;)

Ako ste vec prvi put na forumu... Molila bih vas da se odmah ne zalecete da otvarate nove teme ili da se svadjate sa starijim clanovima...
Ili cak da podizete teme koje su stare po godinu dana,a vezane su za neki problem... Ili da podizete slicnu nekoj koja je trenutno aktuelna...
Za pocetak odgovarajte na aktivne teme... ;)
Lepo prvo malo prosvrljajte po forumu... Pogledajte malo kako se radi... Pa,posle krenite u "akciju"... ;)

Znaci... Svaki novu temu koju otvorite... A takva vec postoji,ili ste postavili temu kojoj ovde nije mesto... Odmah cu je obrisati...

Da pocnemo...


Za sliku:

Kada kliknete na svoj profil imate opciju "upload slike sa vaseg kompjutera"... Nadjete folder i u kome se nalazi slika koju zelite da uploadujete,kliknete na nju i ok...

Slika mora da buti 400x400 piksela... Teska 195,3 kb. Uvek mozete da je skratite u Paintu... Ili smanjite sa nekim drugim programom...

Ako sliku zelite da prebacite iz BMP formata u JPG, da bi bila laksa, otvorite sliku u Paint-u... Idite na "Save as"... I ispod "File Name" ima opcija "Save as type:"... Otvorite taj manu i odaberite "PEG (*.JPG, *.JPEG, *.JPE, *,JFIF)"... Posle samo Save...

Ono
se koristi kada hocete neku sliku sa nekog sajta da prikazete na stranicu... Ali slika mora da bude "cista"... Tj. da nema drugog texta ili drugih slika oko nje da bi mogla da se prikaze...

Za avatare:

Korisnicki profil/ izmeni avatara...
Avatar mora biti 80 x 80... 19,5 KB... Mozete ga uploadovati sa kompjutera ili sa sajta...

Za potpis:

Korisnicki profil/ izmeni potpis...


Za ubacivanje sakrivenog linka:

Tj. da se ne vidi sajt vec da stoji neki text,na primer:

[url = http://www.google.com ] text [/url]

Naravno,sve to mora biti spojeno,ali ja sam morala da odvojim da biste mogli da vidite...


Za quote:

Za quote-vanje koristite [quote = "ime onoga koga quote-jete"] text [/quote] (Samo sto nema razmaka izmedju quote,= i imena)

Za quote-vanje vise njih copyrate deo poruke koji hocete da quotete i ubacite izmedju...

Mozete da sacuvate stranicu i sve to sto treba da quotejete copyrate u notepad ili neki drugi program... I radite offline... Lakse je...

U ostalom... Ako zeznete quote... Ja sam tu da ispravim... ;)


Besmisleni i suvisni postovi ce biti brisani sa ove teme...

I ono najvaznjije:

Nema chata i dopisivanja...

Postoje forumi kao sto su:

- On trazi Nju
- Ona trazi Njega
- Poznanstva

I pricaonica naravno... (Ako neki imaju problema da udju u pricaonicu to je zato sto im je potrebna Java... Moracete da je skinete...)

Pa, tamo do mile volje trazite ljude za dopisivanje... Ili nesto vise,sta vec...

A ovde za chat imate "Za Nas"...
Dovoljno je...

U vezi "novog" foruma...

Dodavacu jednu po jednu stvar... Sve sto vam prestavlja problem, ovde ce biti resenje za to...

Nemate smiley-ja i boje u text editoru?

Imate u korisnickom profilu sredjivanje...

korisnicki profil/izmeni opcije/razne opcije/intefejs editora poruka...

Birate onaj standardni, ne osnovni...
 
Samo da ja dodam neshto...mozda cje pomocji... (;
Ako imate neku sliku na kompjuteru a zhelite da je stavite u post, kao shto je vecj recheno morate da je stavite negdje na net...
Evo jedna stranica na kojoj to mozhete uraditi...
http://tinypic.com/
Znachi, samo kliknete browse, izaberete sliku, i ~host it...dole cje vam se pokazati link...
ne, ne pravim se pametna
oOps samo zhelim pomocji.. (;
Pozicj. (:
 
Ma gde komplikovano!
1. Skines mIRC sa ovog linka npr: http://www.download.com/mIRC/3000-2150_4-10301049.html?tag=lst-0-1
2. Installiras i pokrenes
3. Odma pri pokretanju mIRC ti automatski izbacuje Options prozor.
4. Popunis te osnovne podatke koji se traze (svi su obavezni, stim da se validnost e-maila ne provera, tj mos pises sta oces, samo da bude u obliku nesto@nesto.nesto)
5. Onda ides na Servers (s leve strane gde su razne kategorije opcija), pa ADD.
6. Ukucas parametre za novi IRC server... posto mi zelimo Krstaricin onda ide vako:
  • Description: Krstarica, ili sta bilo... ionako je samo naziv u pitanju
  • IRC Server: irc.krstarica.com
  • Port(s): 6667
  • Ostalo ne treba...
7.Kliknes connect i cekas... kad ti se svasta izlista obrati paznju da ce ti se pojaviti posle nesto redova zvezdica nesto ovako Rutinska kontrola :) Molimo Vas da otkucate:, pa ispod sta da se otkuca. Kad to odkucas u zvuchnu zavrsnicu sa Enter na kraju to je to na serveru si!

Ostaje josh samo da znas par osnovnih komandi:
/join #kanal - za pridruzivanje odredjenom kanalu!
/list - lista kanala na serveru.
/nick novi_nick - za promenu nicknamea.
/ns register PASSWORD E-MAIL - za registraciju nicka, e-mail je obavezan jer ti na njega stize komanda za aktivaciju.
/ns identify PASSWORD - kad registrujes nick, da se serveru identifikujes kao vlasnik dotichnog, inace ce ti sam server promeniti nick nakon 20 sec.

Tolko ;)
 
Za sve clanove!

Ne treba pominjati da ovaj forum odavno nije ono sto je nekada bio... Uprkos prisustvu tri moderatora i njihovim stalnim upozoravanjima chatovanja i spamovanja ima na sve strane... :?

Stoga, vec sam pomenuo i pomenucu opet... Od sledece nedelje krece detaljno ciscenje foruma ne bi li se koliko toliko stvari dovele u red... Zato, nemojte da se cudite ako vam budu falile neke poruke ili ne budete mogli da nalazite citave teme... Svega ovoga ne bi bilo da se na vreme znala granica... :roll:

Sve clanove cu zamoliti za sledece: Posto je sam postupak sredjivanja veoma obilan i tezak posao cak i za vise moderatora, a kamoli samo za nas troje, zamolicu vas da nam pomognete na dva nacina..

-Prvi je da ubuduce NE SPAMUJETE i NE CHATUJETE ni na jednoj temi... Stvarno ne znam zasto je tako tesko iskopirati post kojim se zapochinje chat na temu "Za nas..." i tamo nastaviti kakvu god zelite pricu... :roll:

-Drugo, i jos bitnije jeste: Kako bi ustedeli nama posao u detaljnom chesljanu svih tema ne bi li nasli suvisne postove, ako ste voljni i ne mrzi vas, ukoliko uocite bilo koji post na temama aktivnim u poslednjih MESEC DANA (nema svrhe cistiti starije), da taj post prijavite!

***za one koji ne znaju kako se prijavljuju postovi, to se cini klikom na sledecu ikonicu pored posta koji hocete da prijavite bilo zbog spama, chata, ili uvredljivog sadrzaja :arrow:
untitled-1.jpg

Kao razlog prijavljivanja ne morate nista da navodite, moderatori ce prosuditi sta dalje sa takvim postom... [cisto da se zna, prijavljivanje postova je strogo anonimno, i za prijavu ce znati samo moderatori]

Iskreno se nadam da ce cela ova akcija uroditi nekim plodom... :roll:
 
ajde , uhvatio si me u sec.

evo ovde
e , ovako :

jos nekoliko komandi :

ako hocete nekome da posaljete poruku , a neznate kako da ga nadjete :

/msg PaTajNick pa poruku

ako zelite da registrujete nick :

/ns register PaŠifraKojuŽelite pa-vas-e-mail

dobicete kod , i citavu poruku na mail , koju mozete copy/paste na mirc ,

e kad to uradite , svaki put kad udjete , trazice vam sifru

e , sad mozete da kucate skraceno

/ns id PaSifra

ns= nick serv
cs=chanel serv

postoje , neke skripte , koje to rade automatski , ali nisu sigurne , i pune su virusa ;)

eto za sada , samo registracija nicka ;)
 
Спамовање значи не поштовање наслова теме, тј писање о стварима које се не тичу наслова теме.

За искључивање примања маил-ова на сваку ПП иди у ''Кориснички профил'' затим у ''Измени опције'' и ту ОДчекирај опцију која се тиче тога.
 
Админ је то забранио, али не знам зашто, али предпостављам да представљају велико оптерећење за рад интерфејса... недавно је чак админ брисао и неке теме које су имале преко 1000 страна због отежаног рада форума...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top