master u Kopenhagenu

iva-na

Početnik
Poruka
4
Zavrsavam Ekonomski u Beogradu i htela bih da upisem master u Kopenhagenu.
Interesuje me sve sto bi neko o tome imao da kaze.Od korisnik linkova za skole,preko uslova za upis i visine skolarine.Aj molim vas neka pomoc! :dontunderstand: :)
 
:confused: nije mi jasno kako ljudi oce da studiraju u inostranstvu a ne potrude se da nadju informacije na netu :confused:

elem, ne znam da li te zanima cela danska ili bas samo kopenhagen,al u svakom slucaju mozes da krenes od najopstijeg pa suzavaj posle pretragu.

http://studyindenmark.dk/study-programmes/programmes-in-english#section-0
ovde imas sve detalje o programima na engleskom koji se nude, po kategorijama u zavisnosti od toga kojoj disciplini pripadaju. svaki master ti daje detalje o kreditima,nacinu rada i na kraju direktan link do univerziteta gde pretpostavljam imas sve potrebne informacije i kontakt za ono sta nema a zanima te.

lista danskih univerziteta
http://www.aki.ku.dk/aki/danuniv.html

sto se cene tice, danski univerziteti su jako skupi (prosle godine ja gledala nesto, bila godina preko 9000 za ne-EU drzavljane,a za EU drzavljane besplatno..otprilike tako nesto.elem u svedskoj su valjda jos uvek besplatne studije za sve,ali danska je skupa...al sta znas,mozda nadjes nesto jeftinije...

i ovde imas opste informacije o smestaju zivotu itd...
http://www.denmark.dk/en/menu/study-in-denmark/

ali ne moze ti to niko prepricati,nego lepo sedi i iscitavaj jednu po jednu stranicu,veruj mi da su informacije jako dostupne bar na tim danskim i skandinavskim unvierzitetima.

evo npr master na kopenhagenskom univerzitetu,cene za ne-eu

MSc in International Law, Economics and Management

The tuition fee is 35.000 € for the two-year programme for overseas students, that is 17.500 € per year. In addition to the tuition fee, you must be able to pay all other expenses such as housing, food, books and other personal expenses.
 
Tek sam pocela da trazim,pa rekoh zbog brzeg i sveobuhvatnijeg analiziranja da pitam za korisne predloge.Razlog sto pitam bas za Kopenhagen je to sto se u blizoj buducnosti najverovatnije selim tamo,a koliko sam shvatila sa diplomom Ekonomskog fakulteta iz Bga,nemam bas mnogo sansi za posao.Da li znas koliko je nostrifikacija diplome i da li ima neki dobar business cours koji bi mi pomogao da se brze snadjem?Hvala na pomoci :)
 
uh stvarno ne znam nista o danskoj iz prve ruke,ali sam prosle godine izmedju ostalog trazila i mastere po severnoj evropi i skandinaviji pa sam se dotakla i danske..sto se posla tice u celoj EU je tesko da ga dobijes ako nemas neko od evropskih drzavljanstava ili nekoga ko ce ti obezbeediti posao, boravisnu dozvolu i slicno...sem ako nisi neki strucnjak,a i to se uglavnom retko odnosi na drustvene nauke :neutral: mislim da bi u tom slucaju definitivno trebala da radis neki master da "potvrdis" diplomu nekim evropskim univerzitetom.

sto se nostrifikacije tice,ako mislis za master ja je nisam radila,nije bilo potrebno...a cini mi se da ako te prime na master negde,uglavnom ti i ne traze to ako dolazis iz european higher education area...ali ne drzi me na rec,ovo govorim napamet a najbolje informacije ces naci po ovim sajtovima a i verovatno zavisi od zemlje do zemlje...
 
Sokirala me cena mastera..stvarno je dosta :( Mislila sam za pocetak da nostrifikujem diplomu,pocnem da ucim danski kad stignem gore i da vidim hoce li se otvoriti neka prilika..inace dobro vladam engleskim,ali bi i to verovatno trebalo dokumentovati nekim sertifikatom,,pretpostavljam da bi TOFl bio najbolji.Sta ti mislis?
ps-hvala na savetima!
 
pa zavisi za koju namenu....ja recimo imam kembridzov CPE, jer sam htela opstu potvrdu znanja jezika,dok se toefl vise koristi bas za potrebe studenata i cini mi se da ga iskljucivo traze kao potvrdu pri medjunarodnim razmenama stipendijama itd...ali takodje su,bar po evropi, mogu zameniti i kembridzom ili ieltsom...ali definitivno bi trebalo da imas neku medjunardno priznatu potvrdu kada ides u inostranstvo...
 
Najverovatnije cu se i ja baciti na polaganje nekog testa iz opsteg engleskog..
Pretpostavljam da su ovi Kembridzovi najvise cenjeni.Nisam jos nacisto da li CAE ili CPE.
Da li si se sama pripremala i koliko dugo?Gledala sam raspored polaganja.Ima u decembru ( prijava do 9 oktobra).
 
ja sam isla na kolarac godinu dana,u to vreme je bilo tesko naci kurseve za cpe,ne znam kako je sada,tako da nisam mnogo birala....inace posto sam polagala i fce i cae pre toga kao i isto to ali za spanski,ovaj poslednji mi je vec bio preko glave sto se priprema tice, tako da sam prakticno samo pratila casove,domace sam slabo radila i to najvise vokabular i gramaticke izuzetke,sastav nisam jedan napisala jer se i oni ponavljaju u svakom kursu,samo je u zavisnosti od nivoa kriterijum visi,pred ispit sela nabubala forme za pisanje razlicitih vrsta pisama itd i polozila....doduse dobila sam C,ali mi ocena nije ni bila bitna,vec samo da imam tu diplomu...inace meni je iz nekog razloga cpe bio dosta laksi nego cae i ne mogu da objasnim iz kog razloga :neutral: na pisanju mi ostalo vremena, ko i na citanju dok sam recimo citanje na cae katastrofalno uradila, jer poslednji tekst sam na brzinu i nasumicno zaokruzivala...dok mi u cpe bio dosta laksi...ne znam sta da ti kazem,ako budes imala testiranje uvek ce ti uvaliti nizi kurs da bi te posle navukli i na sledeci,ali mislim da najbolje mozes sama da procenis svoje znanje kad vidis testove,uradis koji itd...
 

Back
Top