Manipulacija

Sociopath

Početnik
Poruka
2
Manipulacija ljudima je jednostavna...
Prilicno je jednostavno navesti nekoga da uradi mnoge stvari.
E, kako se odupreti tome??
Pod jedan treba razmisljati o svojim postupcima...treba da kazes NE nekim idejama i ljudima koji te nagovaraju da radis nesto, treba ostati smiren u svakoj situaciji...
 
Manipulacija ljudima je jednostavna...
Prilicno je jednostavno navesti nekoga da uradi mnoge stvari.
E, kako se odupreti tome??
Pod jedan treba razmisljati o svojim postupcima...treba da kazes NE nekim idejama i ljudima koji te nagovaraju da radis nesto, treba ostati smiren u svakoj situaciji...

Verovatno je jednostavna..ipak, da bi neko mogao da manipuliše tobom
treba tom nekom pokloniti poverenje..
..a poverenje poklanjamo dragim osobama...hmmm...
Ako tako gledamo..sve se može podvesti pod manipulaciju..

U pravu si..možda je najbitnije naučiti da kažeš ne..ne biti povodljiv i slično..
 
Verovatno je jednostavna..ipak, da bi neko mogao da manipuliše tobom
treba tom nekom pokloniti poverenje..
..a poverenje poklanjamo dragim osobama...hmmm...
Ako tako gledamo..sve se može podvesti pod manipulaciju..

U pravu si..možda je najbitnije naučiti da kažeš ne..ne biti povodljiv i slično..

jasta.... ja poklonio poverenje nekim moderatorkama i pevao im i pisao kako su trazile a one me manipulisale... sreca pa mi nisu bile drage :roll:

zato sad uvek kazem ne...
 
jasta.... ja poklonio poverenje nekim moderatorkama i pevao im i pisao kako su trazile a one me manipulisale... sreca pa mi nisu bile drage :roll:

zato sad uvek kazem ne...

Ne valja ni to..može da te uhvati "ne" fobija pa da uvek misliš da neko hoće da manipuliše tobom..
..i šta bi onda bio logičan sled dogadjaja...verovatno bi sve ljude oko sebe izgurao iz svog života...:confused:

..zeznuto..
 
Ne valja ni to..može da te uhvati "ne" fobija pa da uvek misliš da neko hoće da manipuliše tobom..
..i šta bi onda bio logičan sled dogadjaja...verovatno bi sve ljude oko sebe izgurao iz svog života...:confused:

..zeznuto..

omasila si poentu... ja ne guram osobe iz svog zivota vec neki od njih sami odlaze kad ih sutnem volejem u goozicu kad to zasluze.... a one osobe koje me jako dobro poznaju a to znaci da me tolerisu, vole i mrze istovremeno, ne odlaze zbog trivijalnosti.

sa mnom ne moze niko da manipulise osim ako mu ja to ne dopustim u ime nekog viseg cilja koji sam postavim.
 
Ja mislim da manipulacija ( u pravom smislu ) ne postoji. Niko mene ne moze naterati da uradim nesto sto ne zelim. Moze mi samo dati podrsku da uradim nesto, sto je u stvari moja, mozda prikrivena, zelja. E sad, ako se zeznem u proceni, i uradim nesto sto nije bas ok, uvek mogu reci da sam izmanipulisan, i da nisam kriv ja nego toboznji manipulator. Mozda se necete sloziti, ali tako ja posmatram na to.
 
Samo ako si zreo i stabilan, oformljena ličnost sa svojim ciljevima. Dakle, priča kako te
niko ne može navesti na "nedelo" je po meni surova pomalo, raznih životnih faza ima i
ako si u nekoj nestabilnoj, ranjivijoj, "manipulator" će itekako osetiti, tebi se približiti i
najverovatnije dobiti ono što želi, osim ako te neko/ nešto "odozgore" štiti.
 
Poslednja izmena:
Postoje labilni ljudi, podlozni manipulaciji, ali to je manjina. Vecina su u stvari manipulatori, prikriveni u vecini slucajeva. E sad nekom to ide malo bolje, nekom losije, ali u principu svi se trude da nametnu neko svoje misljenje, i da ljudsku slabost okrenu u svoju korist. A neko ko dozvoli da neko drugi manipulise njime, dozvoljava to ili namerno, ili je covek bez karaktera.
 

Back
Top