Pomoc oko "sporog" interneta

Goku

Aktivan član
Poruka
1.109
Mali problem vec duze vreme.
ide ovako: Ako upalim jedan youtube video nakon pokretanja kompjutera, sve ce lepo ici, kada upalim drugi video (prvi ugasim, preko njega upalim drugi), on vec radi sporije i tako jos par puta dok ne dodje do potpune blokade, onda moram da restartujem net.
Imam adsl 1024/256 kod sezama
Pozdrav :)
 
1.Uninstaliraj flash player,verovatno ti je adobe-ov.
2.Pokreni Ccleaner ili ako imas neki drugi neka ocisti krs koji se nagomilao i registar,zatim resetuj komp
3.Instaliraj adobe flash player

1a. Ako sumnjas na viruse,za to postoji uvek sansa,precesljaj komp sa Malwarebytesom,neznam koji antivirus koristis kao glavni,al napisi za svaki slucaj mozda imas neki koji je busan ko sir

2a. Proveri sta ti se od programa konektuje na net,mozda i oni vuku protok u odredjenom trenutku(torrenti,jdownloader,neki drugi..........)

2mr65hd.jpg



3a. Ping se moze razlikovati od pretrazivaca do pretrazivaca, 44 > 500ms,ali rezultat downloada i uploada ne bi smeo,kao sto ti je bilo kod testa
Ping 562
download 0.21
upload 0.05


Da bi raskrstio i saznao da li je do Youtube-a tj. flash playera,sezama,ili mozda pretrazivaca,odradi neke testove:

1b. Idi na speed test,sa chromom,operom i mozilom,vidi jel zabelezavaju isti rezultat (upload/download),tako ces znati da li je do sezama ili nije
2b. Opet sa jednim po jednim probaj neki youtube snimak,ali otvori task manager i prati da li se download nastavlja kada izadjes iz pretrazivaca (nemoj pauzirati snimak vec ugasi browser) . Ako dijagram padne u trenutku kada izadjes onda radi svoj posao,nije ni do pretrazivaca.
28kj7g9.jpg


3b. Kako da sredis flash player vec sam ti napisao
4b. Ako nista ne pomogne poceo bi da sumnjam na windows
5b. Uvek postoji i ova opcija na youtube-u,koja bi trebala da te spasi,desni klik -stop download


262lleh.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala fox,
upravo sam izbrisao adobe, sve ocistio sa ccCleaner-om, sada cu da skinem adobe flash..
Od anti virusa imam bitDiffender i sa virusima nisam imao problema.
Od start up programa sam sve podesavao jos ranije na start run msconfig....
Preko task managera i znam koliko mi se trosi net, njega uvek gledam.
Sada cu da instaliram flash pa javljam da li se nesto popravilo...
 

Back
Top