Optički VS Laserski miš

Razlikuje se optički koristi led diodu za detektovanje pokreta a laserski koristi kao što sama reč kaže laser ,ukratko laserski su skuplji i precizniji od optičkog takođe laserski može da radi bez problema po bilo kakvoj površini a optički zna da se zbuni ako je površina previše šarena zato je najbolje koristiti jednobojne podloge za njega.
 
Mislim da su laserski misevi precenjeni,jesu bolji/precizniji/skuplji samim tim sto opticki ima 400-800 DPI (tacaka po incu) dok je kod laserskog to oko 2000 DPI . Ali sto crni vuk kaze,mis se zbuni ako je podloga sarena,ja evo imam Logitech opticki mis neznam model al pre 4 god kostao je 1500din i zakljucak je taj da mi radi na drvenom stolu koji ima male brazde i saren je ko kora drveta a pri tom lepo radi i ne bezi kursor.
 
Mislim da su laserski misevi precenjeni,jesu bolji/precizniji/skuplji samim tim sto opticki ima 400-800 DPI (tacaka po incu) dok je kod laserskog to oko 2000 DPI . Ali sto crni vuk kaze,mis se zbuni ako je podloga sarena,ja evo imam Logitech opticki mis neznam model al pre 4 god kostao je 1500din i zakljucak je taj da mi radi na drvenom stolu koji ima male brazde i saren je ko kora drveta a pri tom lepo radi i ne bezi kursor.
Ni ja ne koristim podlogu nego ga isto tako furam po stolu nisam reako da striktno mora biti jednobojna ali bi trebalo da bude što jednobojnija ,najbolje mi je kad dođem kod nekog druga pa krene da mi se žali kako mu se miš pokvario a ono on ima podlugu sa nekom šarenom slikom :lol:
 
arc-mouse.jpg

e ljudi jel neko vido ovaj mis kod nas ne mogu ga nadjem nigde
 

Back
Top