Windows live messenger virus

1DaL

Iskusan
Poruka
5.531
Pozdrav svima. Imam problem, juce dok sam se dopisivao sa drugaricom dobio sam od nje link tipa "Foto (smajli) (link)". Kliknuo sam na njega(pomislio sam da je to album sa neke jucerasnje zurke, nbt) i od tada, dok sam online, svim online kontaktima saljem istu poruku, za vreme dok se ta poruka salje kompjuter se zamrzne.

Probao sam da reinstaliram msn, pokrenuo sam sistem scan sa najnovijim nod32, promenio sam password na msn-u, a problem je i dalje tu :S. Zna li neko resenje za ovo? :confused:


Hvala unapred.
 
Nije to nista :lol: Ja sam imao nekog ko me adovao na msn-u nemam pojma kako i odakle, I sad postavlja ti neka pitanja i izgleda da ima bazu pitanja u sebi da ti kad bilo sta odgovoris on crpi reci iz tvoje recenice i trazi neki odgovor koji bi odgovarao tvojim recima :hahaha: I kao dopisujes se sa njim/njom nudi ti da kliknes na slike gde je gola i ja kliknuo :rumenka:

Salim se nisam kliknuo odmah sam blokirao korisnika :hahaha:
 
aa i meni se desilo,a ja sam isao reinstal msn-a,skeniranje kompa,promena msn sifru i ono security pitanje
tako sam to fixovao
nznm,vidi ti pitanje da promenis,ili neku jacu sifru

Ne znam, promenio sam sifru, stavio sam jos plus caps lock u sifru, i opet je problem tu... :S
Hm, nasao sam nesto... http://www.msnvirusremoval.com/download.php
Skinuo sam, i bogme, nasao je oko 3-4 virusa... O.o Sacu da testiram, da vidim da li je problem i dalje tu, jer su trenutno online ljudi koji znaju da imam virus pa im necu naneti stetu...

inace nod je slab,idi neki dr. antivirus ili malware remover

Nzm, mene je dobro sluzio, a i znam neki sajt gde stalno nalazim licence :mrgreen:
Evo bas danas kada sam zavrsio sa skeniranjem nasao sam 12 virusa O.o (nazalost ovaj msn virus nije bio medju njima :/)

Nije to nista :lol: Ja sam imao nekog ko me adovao na msn-u nemam pojma kako i odakle, I sad postavlja ti neka pitanja i izgleda da ima bazu pitanja u sebi da ti kad bilo sta odgovoris on crpi reci iz tvoje recenice i trazi neki odgovor koji bi odgovarao tvojim recima :hahaha: I kao dopisujes se sa njim/njom nudi ti da kliknes na slike gde je gola i ja kliknuo :rumenka:

Salim se nisam kliknuo odmah sam blokirao korisnika :hahaha:

Znam :lol:
I meni se desavalo nekoliko puta, stalno ih blokiram, smaraju, a pre toga se naravno pomalo izivim na njima... -.- :lol:
 
Ako nisu kliknuli na link koji im je poslat, oni nisu dobili taj virus.

Pa njih troje nije kliknulo, pitao sam ih, ali jedna osoba je kliknula, moram da joj pomognem... Sto je najgore sada je ona poslala svojim prijateljima, i jos vise se prosirilo :S

Btw izgleda da je ovo sto sam linkovao gore sredilo problem, vec sam online 15tak min, i niko nije dobio poruke od mene...
 
Nzm, mene je dobro sluzio, a i znam neki sajt gde stalno nalazim licence :mrgreen:
Evo bas danas kada sam zavrsio sa skeniranjem nasao sam 12 virusa O.o (nazalost ovaj msn virus nije bio medju njima)

Tih 12 virusa je trebao da ti nadje odma kad su ušli (možda su tu već dva meseca) a nije ti našao taj što ti sad pravi najveći problem,nevidim da te je uopšte nešto dobro služio.
 
Mozda nije glavna tema, ali ja koristim NOD i jos nijedan virus nije propustio. Skeniram redovno sistema sa Malwarebytes-om i Gmer-om i nista mi ne nadju. Kada naleti na neki virus sa fleske on odmah reaguje. Moguce je da je ova verzija NOD-a koju je 1DaL koristio losa i nije imala dobru definiciju, a to se moze desiti sa skoro svim antivirusima koji se naplacuju, a koriste se nelegalno.
 
Meni se to isto desilo kada sam koristio Kasperski KIS.
Naime to nije virus,to je neka zaraza koja šalje poruke svim kontaktima na Messenger i redom se svi zaraze.
Mada me je Kasperski obavestio da je moguće da je u pitanju zaraza i ja sam prihvetio jer osoba koja mi je to poslala je meni poznata i nisam se nadao da će mi poslati tu vrstu zaraze.
Odjednom su svi moji kontakti na Messenger počeli dase žale da im šaljem neke slike,i odmah sam ukapirao štaje.Otklonio sam ga dodatnim skeniranjem(ful) sa Kasperskim.
Samo je meni čudno što je ta zaraza starijeg datuma 1,5-2 godine.
 

Back
Top