Nikad se gore nije zivelo u Srbiji: Za skroman ali pristojan zivot potrebno 1000 evra

Vrtic za dete je 80 evra puna cena.A ti ako hoces da se qrcis sa privatnim vrticem,nemoj kukati.Sta fali drzavnim vrticima?

Fali im sto nema mesta. Vecina ljudi u Srbiji radi na crno tako da ne mogu upisati dete u drzavni vrtic. Na listiama cekanja su i deca cija su oba roditelja prijavljena kod poslodavca.
Ako imas vezu nije problem, ali to vec govori u kakvoj korumpiranoj deponiji zivimo.
 
Vrtic za dete je 80 evra puna cena.A ti ako hoces da se qrcis sa privatnim vrticem,nemoj kukati.Sta fali drzavnim vrticima?
Ниси у праву.
Цена вртића зависи од месечног примања.;)
За неког је 50 евра, за неког 80, а за неког и 130.
Ја, у локалу, имам вртић (приватни) који ми је скупљи од државног само 5 хиљада.
(пардон, не мени, него мојој сестри...ја њено дете доживљавам као да је моје:lol: )
 
To je tacno ali ako muz i zena imaju po 700 evra to je 1400 ...plus zavisi kakvi su troskovi zivota.....a u Srbiji su katastrofalni.....Bio sam u zemljama gde su plate takodje mizerija ali i troskovi zivota su takvi...hrana bukvalno za DZ u odnosu na Srbiju.

Torrente, 700 eura zaradjuje jedan sluzbenik u Spaniji, koja je RAZVIJENA, BOGATA i clanica EU... Bivsa kolonijalna velesila...

Zar mislis da Srbija MOZE u ekonomskom smislu da se poredi sa Spanijom?

Ma ne moze ni u ..... fudbalu...
 
Ниси у праву.
Цена вртића зависи од месечног примања.;)
За неког је 50 евра, за неког 80, а за неког и 130.
Ја, у локалу, имам вртић (приватни) који ми је скупљи од државног само 5 хиљада.
(пардон, не мени, него мојој сестри...ја њено дете доживљавам као да је моје:lol: )

Cena vrtica zavisi od toga koga poznajes od zaposlenih u tom vrticu. Neki imucniji roditelji uopste ni ne placaju jer imaju jaku vezu.
 
Torrente, 700 eura zaradjuje jedan sluzbenik u Spaniji, koja je RAZVIJENA, BOGATA i clanica EU... Bivsa kolonijalna velesila...

Zar mislis da Srbija MOZE u ekonomskom smislu da se poredi sa Spanijom?

Ma ne moze ni u ..... fudbalu...
Ма Шпанија је јааако развијена...просто пуца од развијености.

У Шпанији су људи исто сиротиња. И то се види чим искорачиш из Барселоне.
 
Torrente, 700 eura zaradjuje jedan sluzbenik u Spaniji, koja je RAZVIJENA, BOGATA i clanica EU... Bivsa kolonijalna velesila...

Zar mislis da Srbija MOZE u ekonomskom smislu da se poredi sa Spanijom?

Ma ne moze ni u ..... fudbalu...

Ne shvatas poentu.

U Spaniji prosecna plata je oko 18000 evra godisnje....a koliko sam upucen oko 2/3 zaposlenih radi za oko 13000 evra godisnje.

Ali nije to tema vec sta se sa tim parama moze uraditi. Mozes ti da imas u Srbiji mesecnu platu prosek 100000 evra a da ti hleb kosta 1000 evra.
Poenta je da su plate mizerija a cene katastrofalno bezobrazne.
Imas Bugarsku koja je jad i beda ko i Srbija ali tamo su cene bagatela. U cetru Sofije u restoranu moze cetvoro ljudi ful da jede za 20 evra.....ajde ti to u BGD. Nema sanse....a i sve ostale cene su im smesne u odnosu na Srbiju.
 
Ма Шпанија је јааако развијена...просто пуца од развијености.

У Шпанији су људи исто сиротиња. И то се види чим искорачиш из Барселоне.

Spanije je RAZVIJENA ZEMLJA EVROPE.

Ne zelim da ti dokazujem da je 2+2=4.
 
fali da nema mesta. eto moja sestra od tetke je cekala godinu dana da upise dete u drzavni vrtic i nije bilo mesta pa su morali da ga upisu u privatni jer nisu imali drugog izbora.
Вртићи су, по Србији, тотално неплански грађени.
Нпр. општина Стари Град има неколико вртића који су буквално празни, јер на тој општини углавном живе метузалеми.
Али зато Звездара, Коњарник, Палилула....имају управо тај проблем о ком пишеш.
 
Fali im sto nema mesta. Vecina ljudi u Srbiji radi na crno tako da ne mogu upisati dete u drzavni vrtic. Na listiama cekanja su i deca cija su oba roditelja prijavljena kod poslodavca.
Ako imas vezu nije problem, ali to vec govori u kakvoj korumpiranoj deponiji zivimo.

Znao sam da ces to navesti kao argument.Ne znam za koji deo grada govoris ali,uvek moze da se iznadje jedno ili dva mesta.I kad su moja deca isla prvo nije bilo mesta nikako pa kad sam se malo rastrcao po njihovoj direkciji da vidis kako ima.:)


Ниси у праву.
Цена вртића зависи од месечног примања.;)
За неког је 50 евра, за неког 80, а за неког и 130.
Ја, у локалу, имам вртић (приватни) који ми је скупљи од државног само 5 хиљада.
(пардон, не мени, него мојој сестри...ја њено дете доживљавам као да је моје:lol: )

Moji su isli u vrtic pre 5-6 godina,ali slusam koleginicu koja kuka da su joj dali punu cenu,80 ojra.A majka deteta koje ide sa mojim u razred drzi privatan vrtic.Znam celu pricu.

p.s.nego kako tetka,nego kao svoje.:):ok:
 
av2.jpg



Country Average weighted total yearly salary adjusted Country Average weighted total yearly salary adjusted
Austria 62.406 Latvia 10.488
Belgium 58.462 Lithuania 13.851
Bulgaria 3.556 Luxembourg 63.865
Croatia 16.671 Malta 28.078
Cyprus 45.039 Netherlands 59.103
Czech Republic 19.620 Norway 58.997
Denmark 61.355 Poland 11.659
Estonia 11.748 Portugal 29.001
Finland 44.635 Romania 6.286
France 50.879 Slovakia 9.178
Germany 56.132 Slovenia 27.756
Greece 25.685 Spain 34.908
Hungary 15.812 Sweden 56.053
Iceland 50.803 Switzerland 82.725
Ireland 60.727 Turkey 16.249
Israel 42.552 United Kingdom 56.048
Italy 36.201
Source: European Commission, 2007: 43
 
Ne shvatas poentu.

U Spaniji prosecna plata je oko 18000 evra godisnje....a koliko sam upucen oko 2/3 zaposlenih radi za oko 13000 evra godisnje.

Ali nije to tema vec sta se sa tim parama moze uraditi. Mozes ti da imas u Srbiji mesecnu platu prosek 100000 evra a da ti hleb kosta 1000 evra.
Poenta je da su plate mizerija a cene katastrofalno bezobrazne.
Imas Bugarsku koja je jad i beda ko i Srbija ali tamo su cene bagatela. U cetru Sofije u restoranu moze cetvoro ljudi ful da jede za 20 evra.....ajde ti to u BGD. Nema sanse....a i sve ostale cene su im smesne u odnosu na Srbiju.

Naravno Torrente, ali KOLIKO Srbija mesecno treba da vraca od skoro 40 mil. dolara kredita?

Koliko da se plati uvoz nafte, masina, delova automobila i svega onoga sto se u Srbiji ne proizvodi?

KO to treba da stvori?

ODAKLE da se izvadi?

Da bi se odrzao standard koji je danas, da bi bilo svega u radnjama, cene MORAJU da budu visoke..

Ne moze gradjanin Srbije da zivi kao svi razvijeni o Evropi, necega mora da se odrekne.

Ima jos jedna opcija a to je mega inflacija: ima se para koliko hoces, ali radnje zvrje prazne...
 
Opet lagis, nejaci :lol: Znas li posto je junetina u svabiji? A teletina im se prepisuje na ljekarski recept, ybt, moras se u radnji unaprijed najaviti. Samo su piletina i svinjetina iole podnosljive cijene.

Onda recimo, udjem u apoteku da kupim kutiju onih sumecih aspirina, kad ona 13 eura :eek: kad me nije srce opucalo na licu mjesta...

i onda si se probudo jer ti je spala deka.Ti Nemacku nisi video ni preko HRT-a, a pricas o cenama.Kucna hemija, i hrana su skuplji u Srbiji za nekih 20%
 
Poslednja izmena:
Znao sam da ces to navesti kao argument.Ne znam za koji deo grada govoris ali,uvek moze da se iznadje jedno ili dva mesta.I kad su moja deca isla prvo nije bilo mesta nikako pa kad sam se malo rastrcao po njihovoj direkciji da vidis kako ima.:)

Za siri reon Beograda. Rakovica,Cukarica,Novi Beograd... Svugde je isto. A naravno, sminker djilas pozira i otvara nove vrtice i baronise kako nece biti vise lista cekanja za decu.Djubre.
 
Naravno Torrente, ali KOLIKO Srbija mesecno treba da vraca od skoro 40 mil. dolara kredita?

Koliko da se plati uvoz nafte, masina, delova automobila i svega onoga sto se u Srbiji ne proizvodi?

KO to treba da stvori?

ODAKLE da se izvadi?

Da bi se odrzao standard koji je danas, da bi bilo svega u radnjama, cene MORAJU da budu visoke..

Ne moze gradjanin Srbije da zivi kao svi razvijeni o Evropi, necega mora da se odrekne.

Ima jos jedna opcija a to je mega inflacija: ima se para koliko hoces, ali radnje zvrje prazne...

Pa i Spanija treba da vraca jos vise a takodje nije bas bogata naftom.

A to sto Srbija sve uvozi opet nas vraca na ovaj rezim koji je unistio sve fabrike i ugasio proizvodnju i onda nas reklamira zapadnim firmama kao jeftinu radnu snagu da oni dodju ovde da im sklapamo proizvode za neke mizerne plate ko roblje.
To su uspesi DOS politike od 2000-e.
 

Back
Top