Šovinizam

Whodunnit

Obećava
Poruka
57
Izvinjavam se ako sam postavio temu u pogrešan podforum, ako jesam slobodno je premestite.

Pre nekog vremena sam se upustio u vezu sa devojkom koja je različite nacije i veroispovesti od mene. Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?
 
Izvinjavam se ako sam postavio temu u pogrešan podforum, ako jesam slobodno je premestite.

Pre nekog vremena sam se upustio u vezu sa devojkom koja je različite nacije i veroispovesti od mene. Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?

националиста воли своје, шовиниста мрзи.
да ли си је ostavio zbog njene vere i nacije или због њиховог става према твојој припадности?
 
Izvinjavam se ako sam postavio temu u pogrešan podforum, ako jesam slobodno je premestite.

Pre nekog vremena sam se upustio u vezu sa devojkom koja je različite nacije i veroispovesti od mene. Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?

dok smo kao vrsta u fazonu nacije i religije, ne treba ni da se sparujemo ni razmnožavamo
 
Religija je usla na velika vrata u 21. vek i ona ce biti glavna snaga koja ce ga oblikovati.
Semjuel Hantington je bio potpuno u pravu.Medjusobno ce ratovati pripadnici razlicitih religija i kultura,a ne razlicite klase.
Postojeci civilizacijski krugovi u vezi mnogih bitnih pitanja imaju potpuno suprostavljena shvatanja koja se medjusobno iskljucuju.
Brakovi izmedju pripadnika razlicitih religija su u principu moguci,ali pre zakljucivanja istih treba sto bolje razjasniti sva pitanja koja kasnije mogu stvarati ozbiljne probleme.
 
Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?

Etnicki identitet je dobar za mobilizaciju u razlicite svrhe. Ocito da je cura socijalizovana sa jasnim etnickim stereotipima i jasnom diferencijacijom mi - oni. Ovo sve ne komplikuje vezu, ukoliko nisu formirane i negativne etnicke predrasude (jer predrasude mogu biti i pozitivne). Sa negativnim etnickim predrasudama prema konkretno srpskoj etnickoj grupi, ovakva veza nema buducnost svakako. Ili bi bilo potrebno uloziti ogroman trud (za koji se ne zna da li ce uroditi plodom) da se izmene stereotipije koje ima.

u svakom slucaju dve jedinke se uvek razlikuju. Ovu razliku ona ne prihvata, pa nema razloga ni da je prihvatis ti. Ili se pravi "kompromis" pa ti se promenis i postanes ono sto nisi sada vec nesto drugo, sto se njoj svidja. Ili obratno - ona se preobrazi. Bez prihvatanja tudje razlicitosti - nema "veze".

I, ako si vec odlucio i ucinio ono sto si odlucio - cemu griza savesti, cak i da jeste sovinizam? Napravio si svoj izbor.
 
Nema potrebe za grižom savesti. Ako si i doneo pogrešnu odluku sa vremenom ćeš sam sagledati da li je u datom trenutku tako bilo najpametnije uraditi. U nekom neutralnom susretu možete otvoreno porazgovarati.
Najviši oblik ljubavi je kada drugima damo dovoljno prostora da žive život u skladu sa svojim shvatanjima, verovanjima i poimanjima života.
Možemo voleti druge ljude ali mnoge od njih ne možemo prisloniti uz svoje grudi ako će nas njihov stav povredjivati.

Uistinu došao je životni period duhovnog progresa u kojem će ljudi početi prisvajati drugačiji pogled na religioznost, sami život i Boga. To je preduslov novog životnog ali i naučnog i ekonomskog procvata. Intelektualnost koja je sa zabludom izfavorizovana moraće ustupiti svoje mesti onome kome i pripada - produbljenom razumevanju života a to je duhovna veličina.
 
  • Podržavam
Reactions: !JO
Izvinjavam se ako sam postavio temu u pogrešan podforum, ako jesam slobodno je premestite.

Pre nekog vremena sam se upustio u vezu sa devojkom koja je različite nacije i veroispovesti od mene. Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?

Da li si ispravno postupio ili ne, pokazace vreme.

Ipak, moram da primetim da je ona (verovatno) sovinista, a ne ti, tako da nema mesta grizi savesti.
 
Nema potrebe za grižom savesti. Ako si i doneo pogrešnu odluku sa vremenom ćeš sam sagledati da li je u datom trenutku tako bilo najpametnije uraditi. U nekom neutralnom susretu možete otvoreno porazgovarati.
Najviši oblik ljubavi je kada drugima damo dovoljno prostora da žive život u skladu sa svojim shvatanjima, verovanjima i poimanjima života.
Možemo voleti druge ljude ali mnoge od njih ne možemo prisloniti uz svoje grudi ako će nas njihov stav povredjivati.

Uistinu došao je životni period duhovnog progresa u kojem će ljudi početi prisvajati drugačiji pogled na religioznost, sami život i Boga. To je preduslov novog životnog ali i naučnog i ekonomskog procvata. Intelektualnost koja je sa zabludom izfavorizovana moraće ustupiti svoje mesti onome kome i pripada - produbljenom razumevanju života a to je duhovna veličina.

натопаломитаодговорида богсвегледаснеба и наставакследиуследећој1343 епизоди
 
Nikada nisam imao ništa protiv drugih nacija i vera, zato sada preispitujem sebe i svoje stavove.

Stvarno sam primetio da kada bi se god spomenulo srpstvo ona bi prevrtala očima ili radila teko nešto. Za himnu "Bože pravde" je rekla da ne poštuje nacionalne manjine...mislim ***. šta trebamo da imamo himnu "Spasi Bože i srbe i albance i hrvate itd.". Ali je odlučno odbacivala moje optužbe kada bih joj ukazao na neki njen šovinistički postupak.

Možda sam u svojim mislima otišao malo daleko ali me je takođe tištilo i to što bih jednoga dana, ako bih je oženio, imao masu problema i oko venačanja i oko samog braka i oko podizanja deteta. Zbog toga sam je ostavio. Da je ona bila ravnodušna prema religiji i naciji (i mojoj i svojoj) sigurno je ne bih ostavio.

Na kraju ipak zaključujem da je nisam ostavio zbog njene nacionalnosti već zbog njenog latentnog šovinizma.
 
националиста воли своје, шовиниста мрзи.
да ли си је ostavio zbog njene vere i nacije или због њиховог става према твојој припадности?

E, to je jako bitno, da li je devojku ostavio zbog njenog ili svog stava, mislim da mu je zasmetao stav njene porodice prema njegovoj veri i dobro je postupio, bolje prekinuti na početku, a ne čekati da ljubav uzme maha, posle bi bilo mnogo teže i njoj i njemu.
 
Nikada nisam imao ništa protiv drugih nacija i vera, zato sada preispitujem sebe i svoje stavove.

Stvarno sam primetio da kada bi se god spomenulo srpstvo ona bi prevrtala očima ili radila teko nešto. Za himnu "Bože pravde" je rekla da ne poštuje nacionalne manjine...mislim ***. šta trebamo da imamo himnu "Spasi Bože i srbe i albance i hrvate itd.". Ali je odlučno odbacivala moje optužbe kada bih joj ukazao na neki njen šovinistički postupak.

Možda sam u svojim mislima otišao malo daleko ali me je takođe tištilo i to što bih jednoga dana, ako bih je oženio, imao masu problema i oko venačanja i oko samog braka i oko podizanja deteta. Zbog toga sam je ostavio. Da je ona bila ravnodušna prema religiji i naciji (i mojoj i svojoj) sigurno je ne bih ostavio.

Na kraju ipak zaključujem da je nisam ostavio zbog njene nacionalnosti već zbog njenog latentnog šovinizma.

Dobar ti je zaključak i pravi, ali ćeš patiti, ili već patiš, a to je samo ljubavna patnja, zamisli samo koliko bi patio da si se njome oženio i decu izrodio.
Očigledno je da nisi ni šovinista a ni nacionalista i baš zato bi te njen šovinizam i nacionalizam posebno povredio.
Dobro si uradio momak, samo hrabro guraj dalje, ima još cura na ovom svetu, ma toliko ih ima da Dunav njima ogradiš, samo traži dok sebi ne nađeš pravu.
 
Izvinjavam se ako sam postavio temu u pogrešan podforum, ako jesam slobodno je premestite.

Pre nekog vremena sam se upustio u vezu sa devojkom koja je različite nacije i veroispovesti od mene. Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?

Ja kao pripadnik Islama mislim da si postupio ispravno.
Sad da mene neko ne shvati kao sovinistu hocu da predupredim takve misli izjavom da je najbolje da svako uzme svoje.
Mesani brakovi i veze cesto ispadnu komplikovani a time i nestabilni.
Eto to se videlo i kod tebe.
 
Izvinjavam se ako sam postavio temu u pogrešan podforum, ako jesam slobodno je premestite.

Pre nekog vremena sam se upustio u vezu sa devojkom koja je različite nacije i veroispovesti od mene. Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?

..po mom misljenju..u ovoj prici..fali ljubav..sve ostalo je..tra-la-la..
 
..po mom misljenju..u ovoj prici..fali ljubav..sve ostalo je..tra-la-la..

Kakva plitka izjava...

Po mom mišljenju u toj priči nije falilo ni malo ljubavi, ni sa moje, ni sa njene strane. Očigledno živiš u delu Srbije gde je stanovništvo pretežno srpsko i nisi imala prilike da vidiš mešovite brakove. To "tra-la-la" koje spominješ bilo je povod za razvode braka, ratove, koncentracione logore... da ne nabrajam dalje.
 
Pre nekog vremena sam se upustio u vezu sa devojkom koja je različite nacije i veroispovesti od mene. Iako ona nije mnogo pažnje pridavala tome primetio sam da joj se ne sviđa kada se spomene srpstvo ili da je nešto srpsko, a njena porodica je veoma privržena svojoj naciji i veri. Da se razumemo ja nisam nacionalista, ali mi se ovo nije ni malo svidelo te sam odlučio da prekinem tu vezu pre nego što se previše vežem za tu devojku.
Stvarno sam primetio da kada bi se god spomenulo srpstvo ona bi prevrtala očima ili radila teko nešto. Za himnu "Bože pravde" je rekla da ne poštuje nacionalne manjine..
Na kraju ipak zaključujem da je nisam ostavio zbog njene nacionalnosti već zbog njenog latentnog šovinizma.
Po mom mišljenju u toj priči nije falilo ni malo ljubavi, ni sa moje, ni sa njene strane.

:confused:

Od tada me jede neki crv sumnje da je moj postupak šovinistički jer sam je ostavio zbog njene vere i nacije. Šta je vaše mišljenje, da li sam postupio ispravno ili pogrešno?

..vise te brine da li je tvoj postupak sovinisticki od cinjenice da je raskinuta jedna veza u kojoj je, kako kazes, vladala obostrana ljubav..?
 

Back
Top