ZAmene...

VoXman

Zainteresovan član
Poruka
102
Posto svaki dan izlazi nesto novo od softvera,a ja sam se nesto smorio sa nekim
na mom PC-u molim vas da mi pomognete u nalazenju alternativa koje ce biti ili
u barem rangu ili bolji,brzi,efikasniji,nasminkaniji od mojih postojecih.
Ako ste imali dobrih iskustava sa njima (tim alternativama koje cete mi napisati)
napisite mi ime i verziju tog softvera.Trazim zamenu koja ce obavljati iste radnje
a biti mozda bolji,brzi,efikasniji,nasminkaniji... za:
*Web Browser - Ja imam IE 6 (smara me uzasno)
*Winamp V5.05 (mnogo mi je spor,po 10 sekundi se ucitava!)
*Total Commander v6.01
*BsPlayer (pustanje video fajlova)
*Power DVD (za DVD)
*DAP 7 (ne verujem da za njega ima bolja alternetiva)
*Norton 2002 (Mozda za njega ima bolji)
*Nero 6
 
Browser - Opera 7.60 - batali IE molim te!
Audio Player - Windows Meida Player 10 Full
Total Commandera mozes da zamenis sa 2X Explorer.
BSPlayer zadrzi akoimas verziju 1.02 Pro (najjaci je!)
PowerDVD zadrzi, ali ako imas neku staru verziju skini novu...
Za DAP postoji bolja alternativa - FlashGet 1.65 FULL. Nema spyware, brzo se ucitava itd. Probaj pa vidi.
Za Nortona naravno ima bolji. Ako volis Norton skini Norton AV 2005 FULL. Ako planiras da ga menjas onda NOD32 ili Kaspersky.
Nero 6 - ja korisitim Nero 5.5.9.9. i Nero 6.6 FULL . Ako nemas 6.6 obavezno nabavi (velicina oko 80MB)

p0z! :wink:
 
FaXcooL:
Browser - Opera 7.60 - batali IE molim te!
Audio Player - Windows Meida Player 10 Full
Total Commandera mozes da zamenis sa 2X Explorer.
BSPlayer zadrzi akoimas verziju 1.02 Pro (najjaci je!)
PowerDVD zadrzi, ali ako imas neku staru verziju skini novu...
Za DAP postoji bolja alternativa - FlashGet 1.65 FULL. Nema spyware, brzo se ucitava itd. Probaj pa vidi.
Za Nortona naravno ima bolji. Ako volis Norton skini Norton AV 2005 FULL. Ako planiras da ga menjas onda NOD32 ili Kaspersky.
Nero 6 - ja korisitim Nero 5.5.9.9. i Nero 6.6 FULL . Ako nemas 6.6 obavezno nabavi (velicina oko 80MB)

p0z! :wink:



FaXcool je u pravu! Opera je zakon,takođe i Med Player 10,i ostalo! :P
 
dap spada u spyware... a ja koristim brzo skidanje preko opere i nema razlike u brzini izmedju dap i opere... samo se tako cini da kao brze skida dap jer ukrasen i tako kao kobajagi pokazuje da brzo nesto radi a u stvari razlika je neka nebitna.
 
Ja bi dodao, posto nisam ljubitelj ms playera, mesto te 5.. verzije WInAmpa da turish neku raniju tipa 2.72..:) Brz kao munja...
BS player je odlican, ali licno koristim MV2 player zbog mase stvari...
Sa ostalim stvarima se slazem...
nalepnajajpeg3b.jpg
 
Stvar ukusa! :D Ali OK je, moze Winamp 2.X . Dok sam ga koristio, imao sam verziju 2.95 FULL.
A MV2 je dobar, samo me nervira traka filma. Mnogo je mala, a kod BSPlayera je preko celog ekrana, pa kada hocu da premotam film na tacno odredjenu lokaciju, ne mogu da pogresim :P
 
"Mala traka"?

A jesi li ti čuo za skinove? Skineš neki drugi skin (a ima dosta lepših od originalnog) i imaš i dodatne kontrole i veću traku i gomilu drugih stvari...

Pozdrav
 
Aj da se i ja nadovezem na FaxColla
Browser - OK
Audio player - OK, Mnogo dobra stvarka je to sto su ubacili mogucnost ripovanja u MP3, mada ima i masa programa koji rade samo to, ali od viska glava ne boli + its' free :)
Total Commander ili 2x explorer, 2x explorer ako su ga popravili, ona pred beta verzija koju imam cesto puca i zayebava.
Za filmove - MV2 plsyer.
Download manager - Mass Downloader 2.7.534
AV - NOD32
 
Nema skinove? Svašta... Ima, ima. Možda ih nema mnogo kao za neke druge, ali ima ih. Recimo, Palambalum je jedan od lepših, a možda i najfunkcionalnijih. Uostalom, vidi se da se nisi trudio, jer da jesi, primetio bi da podržava i Winamp skinove, a takođe i BS Player skinove. Tako da može biti funkcionalan kako već jeste, a da izgleda kako ti se sviđa... :)

Pozdrav
 
StORM48:
Nema skinove? Svašta... Ima, ima. Možda ih nema mnogo kao za neke druge, ali ima ih. Recimo, Palambalum je jedan od lepših, a možda i najfunkcionalnijih. Uostalom, vidi se da se nisi trudio, jer da jesi, primetio bi da podržava i Winamp skinove, a takođe i BS Player skinove. Tako da može biti funkcionalan kako već jeste, a da izgleda kako ti se sviđa... :)

Pozdrav

Kada ga instaliras dobijas i skinove? Ne znam, nisam video...

Winamp 5.0 se sporo startuje i bez modernog skina.. Mozda brze nego sa njim ali sporije od Media Playera i Winmpa 2.x ... :wink:
 
Ti si trazio savet za zamenu Winamp-a 5.05 . Nasi favoriti su WMP 10 i Winamp 2. To sto ima izgled koji ti ne odgovara ne znaci da je budjav. I da li je uopste vazno kako program igleda? Bitne su funkcije... :roll:
 
Hvala Faxu i Dabi na preporukama ali moram da se osvrnem na nesto sto mi je malcice zasmetalo.Ja sam u mom prvom postu (uskrshjnjem :lol: xaxaxa)naznacio da mi treba alternativa i to bolja,brza,efikasnija a "shminku" sam stavio na zadnje mesto sto dovoljno govori da ZNAM da lep izgledom program ne mora da bude the best!A moram i da se osvrnem i na Storma...Xm...kad neko ne bi uneo sarkazam na neciju temu ugasio bi se forum!Naravno da sam cuo za skinove!Jel su to oni sto biju i tuku cigane i nose cokule i navijaju za FK Rad? :P
 

Back
Top