Albanske Izbeglice 1999-e

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gljivar

Početnik
Poruka
44
Koji su više važni a koji manje važni razlozi da su Kosovski Albanci za vreme NATO agresije izbegli iz Srbije u Makedoniju i Albaniju? Po nekim podacima takvih lica bilo je oko 800,000.


1.) Opšti strah od rata i NATO bombardovanja

2). Pritisci Vojske Jugoslavije i policijskih snaga

3.) Etničko čišćenje sprovedeno sa strane paravojnih formacija

4.) Išli su doborovoljno da potpomognu satanizaciju Srba i povećaju izgleda da dobiju državu

5.) Pritisci UČK iz razloga da se ocrne Srbi


Koji su stvarni a koji lažni razlozi?
 
Koji su više važni a koji manje važni razlozi da su Kosovski Albanci za vreme NATO agresije izbegli iz Srbije u Makedoniju i Albaniju? Po nekim podacima takvih lica bilo je oko 800,000.

Код нас их је дошло 200.000...

А глупа власт у Македонија је тада под притиском Тони Блера и трчање за Еу дала преко 100.000 Македонских пасоша избеглицама са Косово.

И тако су ти исти 2001 организовали нестабилност.
 
razlog je sto ih je vojska "sklanjala" iz opasnih zona,sve u pravcu albanije i makedonije,paleci i ruseci sve za njima;)

Молио бих нека подробнија објашњења, пошто видим да одлично бараташ материјом.

Рецимо колико је људи избегло пре 24.марта 99.? а колико после?
 
Vrlo dobro postavljena tema i mislim da su prisutni svi pobrojani razlozi. Samo je pitanje u kojoj srazmeri. Teško ćemo to ikada doznati zato što niko nema interes da to obelodani. I NATO i Srbija i OVK imaju svoje razloge da insistiraju na jednim razlozima a druge potpuno prećute.

Sa tim u vezi, pitanje: koje ubio Fehmija Aganija? Možda su srpske snage, ali Srbija za to nije imala interes. Sa druge strane, što bi Albanci ubili svoga čoveka, ali neki među njima su, opet, mogli imati taj interes.
 
Молио бих нека подробнија објашњења, пошто видим да одлично бараташ материјом.

Рецимо колико је људи избегло пре 24.марта 99.? а колико после?

Pa naravno,posle bombardovanja,tj,24.3 je stiglo naredjenje da se siptari isele...to nije nikakva tajna i radilo se vrlo organizovano
razlog je bio upravo, "human" skloniti ih iz ugrozenih oblasti,a zapravo cilj je bio iskoristiti situaciju i proterati ih za stalno
politicki vrh je bio besan na siptare i doneo je odluku ishitreno i naivno po meni,sa zeljom da se osvete i njima a i pokazu NATO paktu sta su izazvali
tom tvojom logikom,zasto vojska nije pomagala raseljavanju rakovice,batajnice,varvarina,nisaa???
vec samo sipcima?
 
Pa naravno,posle bombardovanja,tj,24.3 je stiglo naredjenje da se siptari isele...to nije nikakva tajna i radilo se vrlo organizovano
razlog je bio upravo, "human" skloniti ih iz ugrozenih oblasti,a zapravo cilj je bio iskoristiti situaciju i proterati ih za stalno

politicki vrh je bio besan na siptare i doneo je odluku ishitreno i naivno po meni,sa zeljom da se osvete i njima a i pokazu NATO paktu sta su izazvali
tom tvojom logikom,zasto vojska nije pomagala raseljavanju rakovice,batajnice,varvarina,nisaa???
vec samo sipcima?
Ако немаш оригинал наређења ( видим да си га читао, јер ја нисам и не знам ништа о томе) , не би било лоше да даш линк:rtfm:
 
Poslednja izmena:
he he he,lesandre,ti si neki saljivdzija ili sta;)
Ниси ми одговорио.
На пример, кад доказујеш фашисоидност државе, рецимо Немачке ти онда узмеш и истресеш њихове законе, и онда није само Хитлер био крив него и цела компанија око њега. Исто важи и за Хрватску, и за Грчку, постоје необориви докази да су њихови писани закони били у функцији одређене врсте геноцида.
Ако сам разјаснио , изволи, дај папир:
 
Pa naravno,posle bombardovanja,tj,24.3 je stiglo naredjenje da se siptari isele...to nije nikakva tajna i radilo se vrlo organizovano
razlog je bio upravo, "human" skloniti ih iz ugrozenih oblasti,a zapravo cilj je bio iskoristiti situaciju i proterati ih za stalno
politicki vrh je bio besan na siptare i doneo je odluku ishitreno i naivno po meni,sa zeljom da se osvete i njima a i pokazu NATO paktu sta su izazvali

Ako je to istina to je stvarno bilo iznimno kratkovidno jer se je eksodus Albanaca pomogao NATO-u koliko i svi njihovi avioni.

Sad ako je to opste poznato kako ti kažeš ne bi trebao biti problem da staviš i neki izvor (naš izvor, ne ona Švapska sranja o "operaciji potkova"), pa da si pročitamo i nešto više o tome.
 
Ama ljudi,dal ste vi tupavi ili sta
svabe su bile prvi i poslednji koji su napravili takav gaf da rade napismeno
pa sta mislite zasto nema dokaza protiv milosevica,seselja i drugih,a cinjenica jeste da su radili to sto jesu
prosto,nije bilo pisanih naredbi,vec samo usmenih
pogotovo tog tipa
ja znam situaciju kod orahovca 1998,kada je krusevackim policajcima data naredba da urade nesto,mi smo im bili podrska iza,sve se odvijalo u toku borbi i posle oslobodjenja orahovca 1998,oni su trazili pismeni nalog da im se naredjuje da to urade,u suprotnom traze zamenu,posto im nalog nije mogao biti dat,zamenili su ih,koliko se secam prijepoljcima,nemoj me drzati za rec
masa ih je posle rata suspendovana na foru u KS zbog toga,srecom 2000 pop padu slobe,sve se zaboravilo

druga bitna stvar......gde sam ja ikada branio Hitlera i njegovu kliku???
pogotovo u vezi fasistickih ideja???
to nebih uradio i u najglupljem stanju
 
Ama ljudi,dal ste vi tupavi ili sta
svabe su bile prvi i poslednji koji su napravili takav gaf da rade napismeno
pa sta mislite zasto nema dokaza protiv milosevica,seselja i drugih,a cinjenica jeste da su radili to sto jesu
prosto,nije bilo pisanih naredbi,vec samo usmenih
pogotovo tog tipa
ja znam situaciju kod orahovca 1998,kada je krusevackim policajcima data naredba da urade nesto,mi smo im bili podrska iza,sve se odvijalo u toku borbi i posle oslobodjenja orahovca 1998,oni su trazili pismeni nalog da im se naredjuje da to urade,u suprotnom traze zamenu,posto im nalog nije mogao biti dat,zamenili su ih,koliko se secam prijepoljcima,nemoj me drzati za rec
masa ih je posle rata suspendovana na foru u KS zbog toga,srecom 2000 pop padu slobe,sve se zaboravilo

druga bitna stvar......gde sam ja ikada branio Hitlera i njegovu kliku???
pogotovo u vezi fasistickih ideja???
to nebih uradio i u najglupljem stanju

Ја тебе не називам тупавим. Само тражим да ми даш НАРЕЂЕЊА, јер ни једна војска на свету не ради на "дођем ти". Тако раде шверцери, они који куну српску царину. Ако имаш дај, ако немаш бегај на "Натрпиродне појаве".
Нико није рекао да браниш Хитлера, оно је била прича о институционалном геноциду.
 
Ја тебе не називам тупавим. Само тражим да ми даш НАРЕЂЕЊА, јер ни једна војска на свету не ради на "дођем ти". Тако раде шверцери, они који куну српску царину. Ако имаш дај, ако немаш бегај на "Натрпиродне појаве".
Нико није рекао да браниш Хитлера, оно је била прича о институционалном геноциду.

Dobro dobro,odo ja na natprirodne pojave i misterije a ti i dalje veruj da su srpske vojske i pravojske dobijale napismena naredjenja sa sve pecatom

no,ajd kad me vec vuces za jezik
Kako to,da smo im,na polasku za albaniju,cepali licne karte???
neretko su sela i bila spoaljena za njima
mislim,cuo si za masovno unistavanje licnih karti,pasosa i ostalih dokjumenata
kako to da smo ih slali samo u pravcu van srbije,uglavnom ka albaniji,ponekad makedoniji,prevoz bi neretko bio organizovan autobusima,vrlo cesto bi ih pratili peske
zasto nismo ni jednog albanca uputili ka sumadiji da se skloni od avijacije,pa ipak su to nasi drzavljani,ne albanski,i naravno....znam sta ces reci, ali,nisu svi bili za veliku albaniju
neznam sta reci,srbi,dok ne dozive katarzu i neko prosvetljenje...nema nam boljitka
tj,svim narodima balkana
recimo,ti ces reci da je oluja genocid,etnicko ciscenje i sta ti ja znam,a ja ti tvrdim,da je HV u teoriji izdavala naredjenja jedinicama da postupaju humano sa civilima,ne ruse,ne pljackaju,itd itd...u praxi,usmeno,nesto posve peto,sto se i videlo u onim kolonama
naravno,postoji i snimak Mesica kako govori oficirima da srbi treba da iznesu ono sto su doneli na opancima,u cetiri oka naravno....bez pecata,zamisli
znaci,odo ja na natprirodne misterije da svercujem,a ti vezbaj,da ojacas....budes jak ko spartak,jer je i on bio tracanin...ili dacanin,sta god:manikir:
 
Bilo je to svasta po malo. Medjutim, logika nalaze da je NATO-u trebala vidljiva humanitarna katastrofa da bi mogla sa "moralnim opravdanjem" da udje u rat. Ako se etimo onih jednonacionalnih trovanja albanaca 80-ih onda nije tesko zamisliti i mogucnost da su radili na stvaranju sto vece mase izbeglica.
 
Не би се ово могло поредити ни са Олујом нити и са чим другим. Лесандар је поставио добро питање и њиме постигао снажну поенту када је питао зашто тих избеглица није било пре 24. марта?

КиМ је била делимично побуњена територија, са становништвом које се ломило у страху од државне власти и страху од локалних кесеџија коме ће бити одани и лојални, а казна за лојалност оном другом је била оштра и сурова.

Поуздано знам да је било села која јесу била исељавана, она која нису, али је Албанцима стигла директива од својих да се иселе и она где су остали.

Етничко чишћење Косова није организовала Војска Југославије, организовале су га САД, спровела УЧК, а Војска Југославије само помогла, и то не по правилу свугде.

На пример, из Пећи није исељаван нико, а опет су се сви Албанци иселили. Причао сам баш са људима оданде који су имали пријатеље и познанике међу њима... кажу, плачу, али морају да иду, стигла им племенска директива и платиће главом ако се не одазову. Због тога су их и јуриле камере РТС-а да их снимају да то овековече, како су лагали у камеру да беже од бомби и бомбардовања. Оно су аутентични снимци, нико их није терао да то говоре.

А не смемо заборавити ни бомбардовање повратничке колоне! Како то да нико овде то није поменуо:

У избегличким камповима у Македонији, нехигијена, глад и беда... Оне људе нико ни не користи ни за шта, него да их снима и пушта свету несрећну судбину људи које је протерао фашистички режим балканског касапина Слободана Милошевића и злих Срба против мирољубивих албанских муслимана. Људима дозлогрдило, свађају се и отказују послушност, колоне једна за другом се враћају кући.

Враћају се у Србију, а бомбардовање још траје!

Па да ли је неко замислио какав би то удар имало за ББЦ и ЦНН да се прочује вест како се у сред НАТО акције ти јадни и протерани Албанци враћају назад из сигурних кампова у фашистичку Србију која их је протерала, назад у своје куће, на своје њиве и на своја радна места? И шта се онда десило?

НАТО ловац бомбардује прву избегличко колону. Сравне их, искасапе.

Јботе, да ли је неко гледао те снимке? делови тела су висили са електричних жица уз пут. Побијени сви, сви до једног. А зашто? Зато што се нато пилоту од трактора "учинило да су тенкови". Јесте, сисао је весла, па га скинули са лађе и метли у војни авион.

Све остале избеглице које су кренуле пут Србије, враћају се натраг у избегличке кампове. И ћуте.

Ту само ћоравом није јасно шта се овде догодило. Послата им је јасна порука, да ће бити убијен свако ко може да угрози медијску и логистичку позадину рата против Србије, а чији је циљ да се окупира Косово, инсталира НАТО у сред Балкана, а Милошевић свргне и доведе марионетска власт.

У читавој причи, српска је кривица једино та што не воле Албанце и што нису плакали за њима кад су ови отишли, а неки су богами и помагали њихово исељење. Али оно није организовано од српске стране, бар не тотално и у целини... Људи, читав распад СФРЈ и та фарса 1999. су једна прљава игра која само има везе са измештајем војске и капитала... наша (српска и свих осталих) кривица је што смо се на то упецали као сомови. А мрзимо се и даље, а заједнички непријатељ победио. Ми смо као завађени мишеви, закрвљени на смрт, међу које је дошла мачка да дели правду и доноси мир.
 
Poslednja izmena:
no,ajd kad me vec vuces za jezik
Kako to,da smo im,na polasku za albaniju,cepali licne karte???

Усмена сведочења инструираних сведока, опет немаш доказе. Схвати, не можеш да користиш новинске написе за утврђивање истине.


pa ipak su to nasi drzavljani,ne albanski,i naravno....

То је већ дискутабилно. Постоји евиденција и за то.


recimo,ti ces reci da je oluja genocid,etnicko ciscenje i sta ti ja znam,a ja ti tvrdim,da je HV u teoriji izdavala naredjenja jedinicama da postupaju humano sa civilima,ne ruse,ne pljackaju,itd itd...u praxi,usmeno,nesto posve peto,sto se i videlo u onim kolonama
naravno,postoji i snimak Mesica kako govori oficirima da srbi treba da iznesu ono sto su doneli na opancima,u cetiri oka naravno....bez pecata,zamisli

Поистовећујеш геноцид са пљачком ? Не. Пљачка је нешто као надградња над геноцидом који је извршен тиме што је Хрватска очистила територију од Срба ( све према дефиницији). Месић ту нема никакве везе, он му, опет, дође као шлаг на торти.


znaci,odo ja na natprirodne misterije da svercujem,a ti vezbaj,da ojacas....budes jak ko spartak,jer je i on bio tracanin...ili dacanin,sta god:manikir:
Нисам те нешто видео да демантујеш трачки језик на теми. Код тебе је одговор: "Ма, то није могуче."
 
Poslednja izmena:
Поуздано знам да је било села која јесу била исељавана, она која нису, али је Албанцима стигла директива од својих да се иселе и она где су остали.

Етничко чишћење Косова није организовала Војска Југославије, организовале су га САД, спровела УЧК, а Војска Југославије само помогла, и то не по правилу свугде.

На пример, из Пећи није исељаван нико, а опет су се сви Албанци иселили. Причао сам баш са људима оданде који су имали пријатеље и познанике међу њима... кажу, плачу, али морају да иду, стигла им племенска директива и платиће главом ако се не одазову. Због тога су их и јуриле камере РТС-а да их снимају да то овековече, како су лагали у камеру да беже од бомби и бомбардовања. Оно су аутентични снимци, нико их није терао да то говоре.

O toj sam varijanti nešto čitao, ima tu link: http://emperors-clothes.com/interviews/keys.htm

Prlinčević: I'll give you an example. My Albanian neighbor was a Professor. He seemed very much integrated into Yugoslav life. Our children played together; we were friends, you see. And then, without warning he packed up and started to leave his flat, to leave Kosovo. So I said: "Why are you leaving, neighbor?" He said: "Sorry. I have to." And I said, "Why? We're safe here. Nobody's bothering you. The housing complex hasn't been bombed. We're all working together." And he said, "I was ordered to leave." He gave me the keys so I could watch his flat. Ironically, after NATO took over he returned and then I was forced out by the KLA gangsters. I gave him my key, so he could watch my flat.

Israel: But who ordered him to leave?

Prlinčević: The leader of his clan.

Israel: Why?

Prlinčević: To prove obedience to the KLA. This was the KLA's national plan. All loyal Albanians were to leave during the bombing and go to Albania or Macedonia to show the world how terrible the Serbs were; this exodus was staged; it was a performance, Hollywood in Kosovo. What is Hollywood without actors? A large number of Albanians had to perform, had to actually leave Kosovo. This was not so different from what they had been doing for ten years, you see, pretending they had been locked out of the schools when actually it was an organized boycott, and so on.

Moreover, once they were in the refugee camps, the Albanians would be under the direct leadership of the KLA, which could intensively indoctrinate them, which it did.

Israel: But why would his clan leader agree to this crazy plan?

Prlinčević: You think it was crazy? This gets us to the heart of the matter. Between the attacks from the KLA on Albanians who cooperated with the Yugoslav government and the continuous bombing by NATO, especially of Albanians who disobeyed the KLA, the KLA had gotten their message across to the clan leaders. So now the clan leaders ordered their people to pack up and leave.

Israel: You know, during the bombing, NATO said the Albanians were fleeing atrocities. We Western opponents of NATO said they were fleeing the NATO bombing. But you're saying we were both wrong, that the Albanians weren't fleeing the Serbs or the bombing.

Prlinčević: Let's just say the bombing isn't a sufficient explanation. If they were just fleeing bombs, why did they have to go to Albania and Macedonia? Why not to inner Serbia? And what about people like my friend, who just packed up, seemingly for no reason, and left? The rest of us, Serbs, Jews, Roma, we were in Priština too. Why didn't we leave? Did we value our lives less than they valued theirs? No, it wasn't the bombs. They were afraid to disobey their clan leaders.

But the bombing did play an important role. The KLA served as spotters; they could direct NATO attacks against hostile Albanians, and this confirmed for the clan leaders that the KLA had serious power.

It was psychological warfare, intended to reinforce the psychological crisis among Albanians, a crisis rooted in fear.

The KLA and NATO were telling Albanians: NATO supports the KLA. After NATO takes over, the KLA will be in charge and if you don't leave now you will be in big trouble later. There will be no safe refuge.
 
Сличну причу сам и ја чуо. Људи нису свесни, обично то племенско повезивање и крвну освету везују за Србе и српска племена у Црној Гори, али оно што је било на Косову, то није нормално. Нека комбинација Кума и племенског менталитета. Можеш ти да не идеш, али ће ти овај убити једно дете, па те позвати поново.

Као што је један Албанац причао како су му регрутовали сина за УЧК. Тражили су једног сина, а он је рекао "не дам своју децу". Овај УЧК-овац извади пиштољ и пуца му у једног сина и каже "један мора да иде са нама, или ти неће остати нико". И остали кад за то чују, а тако нешто се брзо прочује, не пада му на памет да се буни.

Па гледајте шта се радило на овим хашким суђењима! Кад год су Албанци у питању, пар сведока побијено, а одмах након тога сви остали само промене исказ и куну се да је то ново истина!

Против тога се једино могло ратовати сличном суровошћу, а то нико није радио. Имати таквог непријатеља на терену, а у исто време ти НАТО бомбардује војску и захтева да се повучеш са те територије, то су јако незгодни услови за рат.

Баш сам сличну, готово идентичну причу чуо од једног Пећанца, интелектуалца. Ваљда није тај исти што је давао интервју? Само је овај чувао једну албанску кућу и два стана, а после су они њему сачували имовину. Продао ју је касније, није могао да се врати, убили би га. Али му ништа није опљачкано, а тај Шиптар што је купио, стварно је платио и преплатио (бар не краду као Хрвати, страшно воле да купе и да буде "чисто"!) И исто тако причао како су му говорили да МОРАЈУ да иду... А били су пре тога лојални Србији... лојални колико су могли, плаћали су порез и једнима и другима.
 
Cekaj bre @ menjam se
pa ispade UCK je poubijala svoje ljude te ih pokopala od batajnice sve do novog pazara po nekim livadama
nebih da duljim pricu,ima i jednog i drugog,sto kazes
ali,da su srbi kokali i palili,jesu,nemoj da se igramo male dece
pa heboga mis,bio sam dole
i jos jedna stvar...do bombardovanja,Uck je bila ociscena sa terena kosova,potpuno
 
Нисам те нешто видео да демантујеш трачки језик на теми. Код тебе је одговор: "Ма, то није могуче."[/QUOTE]

Pa zasto bih demonatovao,nesto sto mozda i postoji;)
a nisam Sandanski da kazem MOGUCHE:):):):)

Znaci,po tebi,srbi su bezgresan narod u ratovima 1991-1999???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top