Plazma tv - stetno zracenje

filipx3m

Početnik
Poruka
2
E sad ja sam prije nekoliko dana kupio plazmu od 42 inca i vrlo sam zadovoljan onim sto sam kupio ali ono sto me sad uznemirava je nesto sto sam procito na jednom forumu a to je da PLAZMA televizori posle nekog vremena pocinju da emituju gama zrake sto je nevjerovatno opasno i da zbog toga SONY nije proizvodio PLAZME(ne znam da li sad proizvodi).Da li je ovo tacno i koliko su ustvari PLAZMA televizori stetni sto se tice zracenja, jer ako je tacno ovo za gama zrake to ne da je stetno vec bukvalno ubija.
 
E sad ja sam prije nekoliko dana kupio plazmu od 42 inca i vrlo sam zadovoljan onim sto sam kupio ali ono sto me sad uznemirava je nesto sto sam procito na jednom forumu a to je da PLAZMA televizori posle nekog vremena pocinju da emituju gama zrake sto je nevjerovatno opasno i da zbog toga SONY nije proizvodio PLAZME(ne znam da li sad proizvodi).Da li je ovo tacno i koliko su ustvari PLAZMA televizori stetni sto se tice zracenja, jer ako je tacno ovo za gama zrake to ne da je stetno vec bukvalno ubija.


Odma` to bacaj iz kuce, ko te samo nagovorio da to kupujes???
Drugo resenje ti je da nabavis neki zastitni prsluk, kao oni sto se stavljaju kada ides na snimanje rendgenom, onda nemas frke.
 
Pa dobro znao sam ja da to nije istina,ne bi onda niko vise od dvije godine izguro sa plazmom,nego procitah ovo negdje pa cisto da upitam.Nego koliko plazma zraci manje od CRT,znam da zraci manje tj kad bi imali CRT i PLAZMU iste dijagonale manje bi zracila PLAZMA ali uzmimo da PLAZME imaju mnogo vecu dijagonalu tj povrsinu ekrana pa kakva je sad situacija.Evo ja sam kupio od 42 inca pa sad zraci li vise ta moja PLAZMA od 42 inca ili CRT od 21 inca(znaci sa upola manjom dijagonalom).
 
Ako je tako sta bi uradio dozimetar kad bi postavili pored nas 12 sati koliko provodimo za racunarom?
simpsons_homerRadioactiveGlow2.gif


Evo tema sto se tice zracenja vec je bilahttp://forum.krstarica.com/threads/25076
 
Poslednja izmena:
A sta sa LCD-om, verovatno da za njega trebaju upola tanje gace sto se tice olova mada ce olova biti mnogo kada se prestane praviti olovno gorivo odnosno proizvodice se samo bezolovni benzin tako da ce takvih gaca biti po svim akcijama i rasprodajama, prema tome ne prodaji 42 dijagonalu!
 

Back
Top