Љубљанска банка -стара девизна штедња

Pa nisi se valjda sad setio da tražiš..?Gde si bio do sad?Te pare su vraćene skoro svima kolko se sećam...pretvorene u ''obveznice'' stare devizne štednje pa isplaćivane,mislim da do 2014 sve mora biti isplaćeno!
Eh,kad se setim...stojim u redu u Lju banci u Čika Ljubinoj...da podignem devize kojih ''nema''...ispred mene čovek podiže 6.000 $ ali u dinarima (Februar 1991-e)...a ja drhćem zbog 1200 DEM...more podižem sve u dinarima(bančin kurs 1 DEM=9 dinara,ulični kurs 1 DEM=12 dinara)....Bolje da riknem 3 dinara po jednoj DEM nego da riknem sve...
 
Ukoliko ste bili drzavljanin SRJ 2000-te godine imate pravo na obveznice. Uzmite svoju deviznu knjizicu i odete u EFG banku (bivsa Nacionalna stedionica) oni Vam izdaju elektronski zapis. tj obveznice.
Napominjem da vlasnik licno mora da ode do banke, a ako kojim slucajem nije vise medju zivima onda je potrebno poneti Resenje o ostavinskom postupku.
Ceo iznos koji imate na knjizici konvertuje se u Euro, iznos se podeli na 16 godisnjih rata koje nisu iste. Najmanja rata (dospece) je za 2000-tu, pa za svaku narednu vece. Sva dospeca do tekuce godine mozete odmah podici, a ostatak mozete otkupiti ili sacekati naredno dospece.
Ja sam do pre par meseci bila zaposlena u firmi koja i dalje po veoma dobrim uslovima otkupljuje obveznice. Ne bih da imenujem da ne bi bilo problema sa reklamom.
Ukoliko Vam trebaju neke dodatne informacije javite mi se na pp vrlo rado cu Vam pomoci savetom.
 

Back
Top