Korupcija i sudstvo

никола82

Iskusan
Poruka
5.439
Sudije daju maksimalne kazne samo zato sto se boje da ostanu bez fotelje.Presude se obaraju, vracaju na ponovno sudjenje vlada rasulo a pravde nema.
Strogoca nije isto sto i pravda .uros je dobio 10 godina za baklju a pandur 6 za egzekuciju a nije se ni pokajao.Ima jos primera ali pravde sve manje.
koliko je sudstvo u problemu?Zasto je u problemu?Da li je resenje oslobadjati preko veze, i politicare a osudjivati drasticno i previse manja dela i pritom da mediji sude i vrse pritisak dok su neki ljudi zasticeni ko beli medvedi.
Korupcije ima mnogo, sistem se zasniva na korupciji a dolazi sa vrha jer vrana vrani oci ne vadi.
 
Sudije daju maksimalne kazne samo zato sto se boje da ostanu bez fotelje.Presude se obaraju, vracaju na ponovno sudjenje vlada rasulo a pravde nema.
Strogoca nije isto sto i pravda .uros je dobio 10 godina za baklju a pandur 6 za egzekuciju a nije se ni pokajao.Ima jos primera ali pravde sve manje.
koliko je sudstvo u problemu?Zasto je u problemu?Da li je resenje oslobadjati preko veze, i politicare a osudjivati drasticno i previse manja dela i pritom da mediji sude i vrse pritisak dok su neki ljudi zasticeni ko beli medvedi.
Korupcije ima mnogo, sistem se zasniva na korupciji a dolazi sa vrha jer vrana vrani oci ne vadi.

tacnije baklju u ustima policajca :dash:
 
Ja sam uvek slusao o tome ali nikad nisam znao kako se to radi...
Nekako mi uvek bilo glupo da ja odem tamo i prvi ponudim nekom nesto - da pitam koliko kosta ovo ili ono. Sve se mislim izbacice me napolje, kao nisam ja takav ovo ono, ili ce me jos i optuziti za nudjenje mita...
 
Kod nas treba još pooštriti kazne, pogotovo za navijače. Direktan zatvor 3 godine za ulazak na teren, dir. zatvor 5 godina za tuču na stadionu ili ispred stadiona... Za ubistvo s predumišljejem ne može biti kazna manja od 10 godina.U svim sferama treba biti mnogo drastičniji inače se nikada neće uvesti red ovde. I naravno da se to odnosi na SVE.
 

Back
Top