Akcija

kao svi iole vaspitani i ja cele godine koristim kantu za djubre, nece mene "pomodarni ministar" da napali jedan dan u mojih 32 god da cistim...

sto kaze Dusko Radovic "volimo Beograd svakoga dana po malo"!
 
a kako bi bilo Od subote,necu vishe nikada prljati svoj grad!
uostalom,ima tako malo Beogradjana,da ne znam shta i koliko ce ochistiti... :mrgreen:
jedino ako bosanci i polubosanci ne dozhivljavaju Beograd kao svoj...
 
Од пореза који се одузима од моје плате редовно плаћам и чишћење. Редовно плаћам и инфостан са ставком одношења смећа.
Како су сада радне акције добре а до јуче су биле продукт мрског комунизма?
 
za koji mesec mozemo i da ocekujemo prepametni potez vlade da se uvede ORA !
i eto ga Subotica - Vranje intergalakticki autoput za tri godine uz Mrku :D

e hebu nas za sve pare
 
`ja cu da se skinem do pojasa` :lol:

@tema-nikada mi se nije desilo da prljam grad u kome zivim,ili privremeno boravim.uredno odlazem smece u kontejner predvidjen za to,cak `na putu` do kontejnera pokupim ako vidim neke papire ili platicne flase i bacim.
znaci kod mene akcija ciscenja bg traje 365 dana.ocekujem da budem adekvatno nagradjena od strane nadleznih.
 
Форумаши у акцији мелиоризације Доњег града..


venecija-poplava-ljudi-x.jpg
 
svi Beograđani bacaju đubre tamo gde treba. Oni koji tako ne rade, nisu Beograđani. Ali od svih nas je veća činjenica da je naš grad ipak veoma prljav. Naš grad je važniji od nas, naših dvorišta i individualnih higijeničarskih podviga. Naš grad je naše dete koga drugi prljaju. Hoćemo li da čekamo da ga oni očiste?
 
Jaooo sto sam besna danas...

Ovakoooo.. Nikada nisam prljala svoj Beograd..nisam bacala opuske po ulici...prazne plasticne flase..
papirnate maramice...otpatke sam uredno nosila u kontejner.. ni zvake nisam pljuvala po ulici...
( sto to mrzimmm ..jos kada mi se zalepi za cipelu).ne bacam kore od banana..ne dozvoljavam kucetu da vrsi nuzdu na trotoaru....
Necu ni da ucestvujem u akciji ciscenja Beograda..Iskreno..bas me briga...Svako neka cisti dvoje djubre..
ja svoje ispred svojih vrata cistim redovno..ne mora drugi to da radi za mene..
Ovakve akcije politicke prirode mi idu na zivcic..Umesto da..primerenim kaznama i visim stepenom odrzavanja higijene ociste
Beograd od smrada i djubreta ..oni prebacuju lopticu na nas..uvereni da skupljaju poene..
 
.Iskreno..bas me briga...Svako neka cisti dvoje djubre..

ovako nastupaju tipične žrtva otuđenja.
Razočarani gnevnici, nosa zabodenog u se i u svoje kljuse.

Nekada deca, vesela u igri sa drugom decom, sada džangrizavi starci, sami sa svojom čistom savešću i prljavim ulazom od zgrade.

Lično namirisani saučesnici sveopšteg kolektivnog smrada.
Primer koji ne svetli nigde i nikom.
Sitnošićardžijske jedinke, nenaučene da bezrezervno daju, umorne od tante za tante sebičluka.

Kolateralna šteta egzistencijalnog individualizma, koji bira da ga tuđe đubre zatrpa, čistog, samosvesnog i besnog.

Avaj..
 
ovako nastupaju tipične žrtva otuđenja.
Razočarani gnevnici, nosa zabodenog u se i u svoje kljuse.

Nekada deca, vesela u igri sa drugom decom, sada džangrizavi starci, sami sa svojom čistom savešću i prljavim ulazom od zgrade.

Lično namirisani saučesnici sveopšteg kolektivnog smrada.
Primer koji ne svetli nigde i nikom.
Sitnošićardžijske jedinke, nenaučene da bezrezervno daju, umorne od tante za tante sebičluka.

Kolateralna šteta egzistencijalnog individualizma, koji bira da ga tuđe đubre zatrpa, čistog, samosvesnog i besnog.

Avaj..

Ajd..kada si vec opleo po meni ..onda nemoj da vadis reci iz konteksta..
a sto se tice individualizma..to si u pravu..uvek bila i bicu.
A...kada individualizam proglase za zlocim dobicu dozivotnu i to dobrovoljno...
bices srecan tada..verujem..:D
 
A...kada individualizam proglase za zlocim dobicu dozivotnu i to dobrovoljno...
bices srecan tada..verujem..:D

da, sada imamo toliko "individualaca" da je to postala masovna pojava.

Oni se naročito ističu svojom štrčećom pojavom kad god se pomenu reči kao što su kolektiv, društvo, zajedništvo, solidarnost, humanost..

toliko vas je "individualnih" da ste svi počeli da ličite jedni na druge. Kada god se pojavi problem za čije rešenje treba malo više od "službi koje su za to zadužene" zatvarate se u svoje individualne ljušture i savesti kao krtice u svoju rupu, a kada god vam "službe" ponude nešto lepo, eto vas da se individualno sjatite i obradujete svoje individue plodovima kolektiva.

Individualnost nije isto što i nemanje stida.
 
da, sada imamo toliko "individualaca" da je to postala masovna pojava.

Oni se naročito ističu svojom štrčećom pojavom kad god se pomenu reči kao što su kolektiv, društvo, zajedništvo, solidarnost, humanost..

toliko vas je "individualnih" da ste svi počeli da ličite jedni na druge. Kada god se pojavi problem za čije rešenje treba malo više od "službi koje su za to zadužene" zatvarate se u svoje individualne ljušture i savesti kao krtice u svoju rupu, a kada god vam "službe" ponude nešto lepo, eto vas da se individualno sjatite i obradujete svoje individue plodovima kolektiva.

Individualnost nije isto što i nemanje stida.

Evo..da se ne raspravljamo.... u pravu si...

btw..uredno placam porez ovome gradu na sve i svasta..

vise ti necu replicirati..pozdrav..
 
btw..uredno placam porez ovome gradu na sve i svasta..

nema potrebe za repliciranjem, jer si pogrešno razumela temu.
Ovo dakle nije tema o porezu već o spremnosti Beograđana da učine nešto više za svoj od onoga što je inače obavezno.
Nešto kao "ljubav", "plemenitost" i tako te strane reči i izrazi.
 
nema potrebe za repliciranjem, jer si pogrešno razumela temu.
Ovo dakle nije tema o porezu već o spremnosti Beograđana da učine nešto više za svoj od onoga što je inače obavezno.
Nešto kao "ljubav", "plemenitost" i tako te strane reči i izrazi.

Aaaaaa boogie..moram opet..
vezano za cistocu grada

napisah u svom postu sta radim i sta ne radim za SVOJ grad upravo iz ljubavi prema njemu..
i mislim da sasvim cinim za njega time sto ga ne prljam i ne ruzim svih 365 dana u godini....samim tim nemam potrebe ni tudje djubre da cistim..kada bi se svi ponasali i ophodili prema ovom gradu kao sto to ja radim..ovakva akcija bi bila nepotrebna...
 
Poslednja izmena:
Aaaaaa boogie..moram opet..
vezano za cistocu grada

napisah u svom postu sta radim i sta ne radim za SVOJ grad upravo iz ljubavi prema njemu..
i mislim da sasvim cinim za njega time sto ga ne prljam i ne ruzim svih 365 dana u godini....samim tim nemam potrebe ni tudje djubre da cistim..kada bi se svi ponasali i ophodili prema ovom gradu kao sto to ja radim..ovakva akcija bi bila nepotrebna...

bojim se da se opet ne razume smisao ove akcije.
Niko niti sumnja, niti aludira, niti tvrdi da se neko ne ponaša tako kako Nina tvrdi. To nije glavna ideja.

Glavna ideja je simbolika, alarm, podizanje svesti.
Ne čišćenje tuđeg đubreta, već PRKOS onima koji su nesavesni.
Pokazna vežba - da ima nas kojima ti "tuđi" ne mogu ništa.
Budni duh Beograda koji ne spava i koga ne mogu da zatrpaju kesama i flašama, jer uvek može da se podigne i pokaže ko je Beograd, šta je Beograd.

Glavna ideja nije "ja plaćam porez, ima ko to radI".
Ima naravno i ko radi i ko ne radi i ko prlja i koga baš briga.

Ali treba da bude i nas.
Onih koji znaju šta svaki kamen pamti.
Oni čije se uspomene vrti košava po ćoškovima.
Kao porodica koja pazi uspomenu na svoje drage i skida uvelo lišće sa spomenika, a stavlja cveće i svežu vodu.

Ne mora sve da ima taj proseljačeni "praktičan smisao".
Ne mora sve da bude izmereno.
Beograđani su bili domaćini. Pokažimo to. Pokažimo da Beograd nije samo 50-tak kvadrata u nekom soliteru, ili zatarabljeno dvorište.

Beograd su ulice kojima su šetali ljudi koje volimo, koje smo voleli.
Pisci, naučnici, umetnici, ljubavnici, snovi, kiše i Barbare, šuškavci i Vespe, protesti i smrzavanja, haustori i ljubljenja, grafiti i osmesi.

Ja znam da svako ko ima Beograd u srcu, ko je plakao sa Aleksandrom Derokom, sa Duškom Radovićem, sa Kaporom - čuva i pazi onoga "ko nema nikog drugog sem nas".

E pa, Beograd je uvređen. Zapušten, na mnogim mestima zaboravljen, zatravljen, zakatančen, koraka zaraslog u paučinu onih koji ga ne vole.

Ustanimo protiv njih.
Otidimo do tih nekih samo naših malih ćoškova koji pamte naše najveće tajne i pogledajmo, da li se zajedno sa našim tajnama, tuda motaju nekakve kese i hartije.

Iza naše škole, pokupimo one iste pikavce koje smo bacili i koji se ponovo i ponovo vraćaju.
Uradimo to zbog nas samih, prošetajmo kroz prošarani hlad neke lipe, udahnimo mirise našeg Beograda i neka svi oni nesavesni onda dobiju na znanje jednostavnu stvar - ne možete nam ništa.

Stoga, pustimo sada izjave "kada bi se svi ponasali i ophodili prema ovom gradu kao sto to ja radim.."
Ja znam da je to više izjava revolta i očaja ali, nemojmo da zaboravimo moć simbola, simbolike, simboličnih gestova i poruka.
I naravno, iako se i mozak pita - nemojmo da zaboravimo i pitanja srca.
 
Ja stvarno ne mislim da Beograd prljaju oni koji su došli. X puta sam videla kako ljudi bacaju kesice čipsa ili kutije cigareta kroz prozor automobila, ili kako majke govore deci da bace autobusku kartu na ulicu :roll: Ne verujem da su svi ti ljudi "došljaci", a da smo mi Beograđani imuni na takva dešavanja.

Problem ja što masa ljudi nema svest o tome da time što baca đurbe na ulicu ili đubre kroz prozor (mislim na ove što žive u zgradama) radi nešto loše. Možda to rade iz inata, ili samo iz bezobrazluka.

Zato je meni ova akcija SMEŠNA! Kao kad na slomljenu nogu zalepiš flaster.
Potrebna je velika i korenita promena koja će naterati ljude da prestanu da prljaju. Sve ostalo nema efekta. što se danas počisti, sutra će opet biti prljavo, nažalost.:neutral:
 

Back
Top