PROGRAM ZA SNIMANJE MUZIKE SA PLOCA

Pa bilo je slicnih pitanja... Evo par primjera.. Znaci pored racunara i zvucne kartice potrebno je (ovo je za ploce, gramofonske) poprilicno dobar gramofon sa koliko je moguce dobrom iglom da bi se sto je moguce prenio kvalitetan zvuk na racunar.. A da bi se prenio zvuk na racunar preporucujem dva programa pa izaberite sami.. SOUND FORGE i COOLEDIT.. Sa njima sam radio dosta dugo i oni mogu da zadovolje sve vase potrebe u vezi toga.. Za kasete vazi sto kvalitetniji audio player i raspalite.. Potrebno vam je dosta vremena i ako imate dosta zivaca... Sretno....
 
I nisi im rekao najvaznije, audio out (sa pojacala, gramofona, kasetofona ili cega vec) ide u audio in na zvucnoj kartici!
Naravno od kvaliteta svih komponenti ce zavisiti i kvalitet digitalnog snimka. Za kucnu produkciju je SB Live! je i vise nego dovoljan minimum, za ostale komponente misim da vec moze manje da se bira tako da... sta imate to vam je.
Znam da postoje plug-inovi za SoundForge koji su bash pravljeni za ciscenje zvuka sa ploca, kaseta, losih snimaka i sl. al' ne bih vam mogao tacno reci kako se zovu, nisam bash nesto radio sa tim stvarima.
 
Zavisi kakav gramofon imaš. Ako je u pitanju komponenta, onda kačenje na Line In na zvučnoj kartici neće dati nikakve rezultate, zbog nedostatka pretpojačavačkog stepena. Rešenje je da se gramofon zakači na Mikrofonski ulaz, ali je kvalitet dosta loš. Alternativno rešenje podrazumeva korišćenje specijalnog eksternog pretpojačala za tu svrhu, kojim ćeš signal ipak moći da pošalješ na Line In i dobiješ viši kvalitet.

Posle toga ide ona priča o pluginu za Sound Forge, koji će otkloniti sva pucketanja i šumove, karakteristične za gramofonske ploče.

Pozdrav
 
Pa ko sto rekoh gore, line out sa kumponente stuba, tunera/recivera/pojacala (ako ga ima, nemaju sva) u line in na zvucnoj kartici. Posle kresnes Sound Forge ides na meni Special->Transport->Record... tu ces se vec snaci. Pretodno proveri u sistemoskom volume settingsu da li je ukljucen LineIn!
 

Back
Top