Wish you never looked at me that way...

gost 185738

Veoma poznat
Poruka
11.623
Da li ste nekada iskreno zeleli da budete samo drugarica/drug sa nekim deckom/devojkom, ali to prijateljstvo nije bilo moguce jer je ta osoba zelela nesto vise???

Ja sam se u nekim situacijama vrlo neprijatno iznenadjivala i stvarno mi nije laskalo. Kako ste se vi osecali, sta ste radili? Jeste li ostajali prijatelji kao po starom, ostajali prijatelji ali na distanci ili prekidali kontakt???
 
Није ми се то дешавало...

Претпостављам да би ми у наведеној ситуацији ласкало што се неком свиђам, али би ми с друге стране било непријатно што тај друг жели нешто више :rumenko:
 
Da li ste nekada iskreno zeleli da budete samo drugarica/drug sa nekim deckom/devojkom, ali to prijateljstvo nije bilo moguce jer je ta osoba zelela nesto vise???

Ja sam se u nekim situacijama vrlo neprijatno iznenadjivala i stvarno mi nije laskalo. Kako ste se vi osecali, sta ste radili? Jeste li ostajali prijatelji kao po starom, ostajali prijatelji ali na distanci ili prekidali kontakt???

Desilo mi se više puta... sa nekima sam ostala prijatelj i nastavili smo da se družimo kao i pre nego što sam saznala da taj neko gaji malo viša osećanja od prijateljstva prema meni ... neki jednostavno, ne znam možda im je tako lakše, nisu želeli da im budem prijatelj više...nikoga ne mogu da nateram da mi bude prijatelj a da nekog molim da mi to bude ne pada mi na pamet....to je njihova odluka i ja to poštujem... mada moram da priznam sam bila poprilično tužna zbog toga jer nekako te zaboli kad ti neko ko je bio dobar s tobom, prestane da bude deo tvog života.
 
Jeste ali ako ti je već neko prijatelj to bi trebalo da razume jer te poznaje.
ako si ti nekome prijatelj trebalo bi da razumes jer ga poznajes?:lol:

a sta mislis dal je neko razvio odredjene emocije prema tebi bas zato sto te je upoznao?:think:

za muskarce nije problem da im devojka bude i devojka i drugarica ali vi cure ostro gradite te odnose te time ubijate i prijateljske i romanticne odnose al ne zato sto niste u stanju vec zato sto imate lose kriterijume.
ja stojim iza ovoga sto sam napisao..moze se neko naljututit ili uvrediti al nije mi namera da vredjam
vec da sitaknem jedan problem koji je opsteprisutan u muskozenskim odnosima..a prave ga zene a ne muskarci a zbog tog problema mnogi trpe i zene i muskarci
previse je neuspelih i losih odnosa koji su svima na stetu..:(
 
ako si ti nekome prijatelj trebalo bi da razumes jer ga poznajes?:lol:

a sta mislis dal je neko razvio odredjene emocije prema tebi bas zato sto te je upoznao?:think:

za muskarce nije problem da im devojka bude i devojka i drugarica ali vi cure ostro gradite te odnose te time ubijate i prijateljske i romanticne odnose al ne zato sto niste u stanju vec zato sto imate lose kriterijume.
ja stojim iza ovoga sto sam napisao..moze se neko naljututit ili uvrediti al nije mi namera da vredjam
vec da sitaknem jedan problem koji je opsteprisutan u muskozenskim odnosima..a prave ga zene a ne muskarci a zbog tog problema mnogi trpe i zene i muskarci
previse je neuspelih i losih odnosa koji su svima na stetu..:(

Pazi sad ovako, ne poznaješ me pa pričaš napamet...ja sam se uvek družila sa muškarcima i zamisli da nijednog svog prijatelja, koji je počeo da oseća nešto više od prijateljstva prema meni u toku druženja, nisam odbila?!:think:
....oni su svi znali da ja ako se sa njima družim, znači da ih isključivo gledam kao prijatelje i ništa više, jer mi smo dobro funkcionisali kao prijatelji ali kao par ne verujem.Neki su to razumeli i ostali smo prijatelji, neki ne i nismo se više družili jer su oni tako odlučili ....i to je to... nema tu baš neke filozofije.
 
ovo moze da bude veoma nezgodno... hvala Bogu, nikada se nisam zaljubio niti osecao nesto vise od prijateljstva prema nekoj svojoj dobroj drugarici, ali nazalost, kada smo zavrsili srednju i posli na fax, jedna od do tada mojih najboljih drugarica je rekla da je godinu i po dana zaljubljena u mene, i da je to jedva skrivala, i da je to naprosto morala da mi kaze... sto je najgore to mi je rekla pripita, malo je vise navaljivala to vece, ja sam rekao da ne gajim istu vrstu osecanja prema njoj, i ona je se naljutila na mene... sve to me je veoma razocaralo, osecao sam se iznevereno, izdano, veoma lose... ona nije htela da vise ostanemo u kontaktu, sto me je rastuzilo, jer sam navikao na nju, ali kao na druga... prihvatio sam to, shvatajuci da ce njoj tako biti lakse...
 
ovo moze da bude veoma nezgodno... hvala Bogu, nikada se nisam zaljubio niti osecao nesto vise od prijateljstva prema nekoj svojoj dobroj drugarici, ali nazalost, kada smo zavrsili srednju i posli na fax, jedna od do tada mojih najboljih drugarica je rekla da je godinu i po dana zaljubljena u mene, i da je to jedva skrivala, i da je to naprosto morala da mi kaze... sto je najgore to mi je rekla pripita, malo je vise navaljivala to vece, ja sam rekao da ne gajim istu vrstu osecanja prema njoj, i ona je se naljutila na mene... sve to me je veoma razocaralo, osecao sam se iznevereno, izdano, veoma lose... ona nije htela da vise ostanemo u kontaktu, sto me je rastuzilo, jer sam navikao na nju, ali kao na druga... prihvatio sam to, shvatajuci da ce njoj tako biti lakse...
bullshit
 
Kakav zanimljiv tekst.
ako si ti nekome prijatelj trebalo bi da razumes jer ga poznajes?:lol:

a sta mislis dal je neko razvio odredjene emocije prema tebi bas zato sto te je upoznao?:think:
Dobro, ko je rekao da nema krivice?
Ako bih odgovarala na temu, prva bih rekla "previše puta" i navela zilion primera, ali bih samo ponavljala što su ovde već napisale, to mi je u jednom periodu života stvarno predstavljalo veliki problem :neutral:

I nejgori od svega je taj osećaj krivice :neutral:
za muskarce nije problem da im devojka bude i devojka i drugarica ali vi cure ostro gradite te odnose te time ubijate i prijateljske i romanticne odnose al ne zato sto niste u stanju vec zato sto imate lose kriterijume.
Ovo je već prosto netačno. Skoro svaka koja se udala (znači prešla na neki "turboviši nivo" povezanosti, je l te) učinila je to kompromisno sa nekim ko joj je dobar, prijatelj pre svega, i ko je neće izneveriti. Mislim, ove moje drugarice i cure koje znam... dobro možda ne 100% ali je slučaj čest. ONI, s druge strane, jure idealnu ljubav ma koliko da su sprcali u dupe. Dakle, stvar ugla posmatranja.
ja stojim iza ovoga sto sam napisao..moze se neko naljututit ili uvrediti al nije mi namera da vredjam
vec da sitaknem jedan problem koji je opsteprisutan u muskozenskim odnosima..a prave ga zene a ne muskarci a zbog tog problema mnogi trpe i zene i muskarci
previse je neuspelih i losih odnosa koji su svima na stetu..:(
Kao što neko reče, šta da sam prihvatila svakog ko mi je bio prijatelj i ponudio "nešto više"? I šta se desi kada devojka ima nekoga, a želi da zadrži i te prijatelje?

Nije im više interesantna. Beže od nje. Malo zbog tog nekog njenog, malo zbog očiglednog besmisla druženja s njom, ne vodi nikud. Mnogo vam je teško da se jednostavno družite sa njom. Ne znam zašto je to tako. Čak i kada sami nađete curu, prekidate prijateljstva sa tom nekom koja vam je bila "dobra". Možda ne sasvim, naglo i iz korena, ali vremenom ono svakako prestane.

??
 
I neki lako prihvate i čak nastave taj neki kontakt, opet u izmenjenom duhu, drugi polude i naljute se najstrašnije, zavisi kako ko prihvata odbijanje valjda, ego...
Ja mogu izgovoriti naslovnu rečenicu samo jer me je neko koga sam prihvatila naterao da ga skoro zamrzim a kontakt sa njim ostaje samo jedan beskrajan bol, bar dok ne prođe dovoljno vremena, pa razumem i jedne i druge donekle...

Mada, druga je stvar kada te neko odbije u startu, to je ipak igra sujete uglavnom.
 
Poslednja izmena:
@lexa
ja ne govorim o krivici..
ja govorim o odgovornosti..( response_ability ...u know? )

kazes drugarice ti se udale za nekog kompromisnog ali nakon sto su prejahane od strane gomile kretena..
da li ti shvatas koliko je to u stvari ponizenje za tog tipa za koga su se udale.. i ne samo to vec ce i dalje potajno da se vidjaju sa tim istim tipom ketena sa kojima su se jahale pre braka..
ja na takav brak sa takvom zenskom NIKAD NE BIH PRISTAO pa i da je cela od zezenog zlata napravljena..da se figurativno izrazim..

radije cu biti sam celog zivota nego da budem ponizen na talkav nacin..
 
Zašto bi iko morao da ih "prejaše"? :roll:
Kakve veze ima promiskuitet sa ovom pričom?

A to na šta bi ti pristao reci kad se zatelebaš.


Odgovornosti prema kome/čemu?

Zašto je bilo ko odgovoran za tuđa osećanja?!?!?!? i ako već jeste, je l to nije upravo i konkretno krivica i to baš želiš da natrljaš nos nekome sada..?
 
Zašto bi iko morao da ih "prejaše"? :roll:
Kakve veze ima promiskuitet sa ovom pričom?

A to na šta bi ti pristao reci kad se zatelebaš.


Odgovornosti prema kome/čemu?

Zašto je bilo ko odgovoran za tuđa osećanja?!?!?!? i ako već jeste, je l to nije upravo i konkretno krivica i to baš želiš da natrljaš nos nekome sada..?
prvo necu sebi dozvoliti da se kako ti to kazes "zatelebam"..
upravo o tome pricam..ovom podvucenom..moja osecanja su moja..ja sam odgovoran za njihovo postojanje..i ako se "zatelebam" to je moja emocija..ja sam je stvorio nije niko drugi..
al koliko nas to tako shvata? 1% ljudi plafon..0.1% zena otprilike..
ako ja nisam u stanju da preuzmem odgovornost za ono sta osecam i za ono kako se osecam onda ja nemam ama bas nikakvu kontrolu nad vlastitim zivotom..
 
Da li ste nekada iskreno zeleli da budete samo drugarica/drug sa nekim deckom/devojkom, ali to prijateljstvo nije bilo moguce jer je ta osoba zelela nesto vise???

Ja sam se u nekim situacijama vrlo neprijatno iznenadjivala i stvarno mi nije laskalo. Kako ste se vi osecali, sta ste radili? Jeste li ostajali prijatelji kao po starom, ostajali prijatelji ali na distanci ili prekidali kontakt???

navalentnost ne tolerišem...ako mislim da ne treba da bude ništa više od prijateljstva, više od toga neće ni biti...
 
Da li ste nekada iskreno zeleli da budete samo drugarica/drug sa nekim deckom/devojkom, ali to prijateljstvo nije bilo moguce jer je ta osoba zelela nesto vise???

Ja sam se u nekim situacijama vrlo neprijatno iznenadjivala i stvarno mi nije laskalo. Kako ste se vi osecali, sta ste radili? Jeste li ostajali prijatelji kao po starom, ostajali prijatelji ali na distanci ili prekidali kontakt???

Da, desilo mi se i ne da sam hteo da budemo drug-ovi-arice (eto, nenormalno je i napisati u mnozini) nego da budemo samo zdravo-zdravo,
ali,
ukebela me, prisla izokola, bila stano u blizini, pricala osobama iz moje neposredne okoline kako je tri godine zaljubljena u mene
i onda
bum-tras-zvizdeca ajkula i ona ode.
Eto, dokazala je da moze i mene da smota, jer sam je prvi put eskivirao i znaci da je nju "drugarstvo" zanimalo kao lanjski sneg.
Misim, zabole me sto nismo sad drugari, ali mi je krivo sto sam ispao glup.
Ako sa nekim neces, onda NECES
i .
 
vrlo nezgodna situacija. ili si drug ili hebac ili decko nema trece...i nema mesanja funkcija.
bolje i bivsi drug nego decko koji ce ta te bije tvojim oruzjem jer te jako dobro zna i sta volis i sta ne volis (ovo drugo ako dodje do svadje pa hoce da te izbaci i takta)

ili jesi ili nisi ... :pivce: samo nemoj da se sekiras sve je za zive ljude
 
Da, desavalo mi se cesto...jednostavno smo se udaljili i prestali da se druzimo...ne iz razloga sto bih ja to zelela ali eto....ako neko smatra da je tako bolje, ipak svako sebe najbolje poznaje i zna sa cime moze da se nosi...pa stoga i ne zameram...

Mada bilo je slucajeva kad su frajeri postali drski i nastojali da me u mnogim situacijama zeznu...ali njih sam sama "eleminisala" iz svog zivota...
 
prvo necu sebi dozvoliti da se kako ti to kazes "zatelebam"..
upravo o tome pricam..ovom podvucenom..moja osecanja su moja..ja sam odgovoran za njihovo postojanje..i ako se "zatelebam" to je moja emocija..ja sam je stvorio nije niko drugi..
al koliko nas to tako shvata? 1% ljudi plafon..0.1% zena otprilike..
ako ja nisam u stanju da preuzmem odgovornost za ono sta osecam i za ono kako se osecam onda ja nemam ama bas nikakvu kontrolu nad vlastitim zivotom..
Život nije i ne bi trebao da bude kontrola.

Ja to više neću da poštujem jer nemam snage ni volje za skakanje, ali i dalje znam da je džabe živeti ga ako nikada ne skočiš. Ne mogu to da poreknem.
 
za muskarce nije problem da im devojka bude i devojka i drugarica ali vi cure ostro gradite te odnose te time ubijate i prijateljske i romanticne odnose al ne zato sto niste u stanju vec zato sto imate lose kriterijume.
ja stojim iza ovoga sto sam napisao..moze se neko naljututit ili uvrediti al nije mi namera da vredjam
vec da sitaknem jedan problem koji je opsteprisutan u muskozenskim odnosima..a prave ga zene a ne muskarci a zbog tog problema mnogi trpe i zene i muskarci
previse je neuspelih i losih odnosa koji su svima na stetu..:(
kazes drugarice ti se udale za nekog kompromisnog ali nakon sto su prejahane od strane gomile kretena..
da li ti shvatas koliko je to u stvari ponizenje za tog tipa za koga su se udale..
I, još nešto... šta ti ustvari hoćeš od žena? Kažeš prave problem što prave loše izbore i što ih "jašu razni kreteni" a ovamo, kada odaberu nekog ko im je drug a u koga nisu nešto ludački zaljubljene (kompromisno) opet ne valja jer ga ponižavaju :neutral:

A šta bi ti?
 

Back
Top