Identitet

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Jel gledateo neko film das Experiment???

Mi smo ga gledali nekada na fakultetu iz psihologije licnosti tako da je maltene naucni film.....

Kako shvatate uzivljavanje u neku ulogu i da li je moguce da se prihvacene uloge igraju na nesvesnom nivou,inace ne bi doslo do menjanja identiteta....
 
die beste !
jedan od boljih filmova koje sam gledao pogotovu sto mu draz daje onaj tvrdi nemacki akcenat.
elem...primer nase stare poslovice tj dve "daj mu vlast da vidis kakav je! i one "igracka-placka"

po meni tamo nije bilo govora o nesvesnom, seti se svi su usli zbog novca na dve nedelje...


ono sto je mene posebno zagolicalo je kako to da svesna bica u vestackim uslovima mogu da budu toliko labilni. svi su usli sa namerom da se igraju, igra je krenula u smeru "ajmo sad ovo ne mogu nam nist" i doslo je do haosa.

mislim da je film zeleo da nam pokaze koliko je ljudska psiha slaba i da ma koliko mislili da smo jaki moze doci do "pucanja" gde postajemo neko drugi.
 
i jos jedna sjajna od Tome File
"probao sam kao mlad covek viski i dan danas ga pijem" a zamisli da je probao neki TCH...

trudim se sebe da ne dovodim u situacije gde jednostavno necu znati kako da reagujem. ali to sam samo ja
 
die beste !
jedan od boljih filmova koje sam gledao pogotovu sto mu draz daje onaj tvrdi nemacki akcenat.
elem...primer nase stare poslovice tj dve "daj mu vlast da vidis kakav je! i one "igracka-placka"

po meni tamo nije bilo govora o nesvesnom, seti se svi su usli zbog novca na dve nedelje...


ono sto je mene posebno zagolicalo je kako to da svesna bica u vestackim uslovima mogu da budu toliko labilni. svi su usli sa namerom da se igraju, igra je krenula u smeru "ajmo sad ovo ne mogu nam nist" i doslo je do haosa.

mislim da je film zeleo da nam pokaze koliko je ljudska psiha slaba i da ma koliko mislili da smo jaki moze doci do "pucanja" gde postajemo neko drugi.


Sta ako su usli zbog novca... ocigledno nisu bili dovoljno svesni sebe...
Mislim da moze doci do pucanja psihe ljudima koji nisu dovoljno svesni sebe... koji sebe ne poznaju...
Ili do promene licnosti... na nesvesnom nivou...
Covek moze da se menja..

Svesni ljudi mogu reagovati svesno u bilo kojim uslovima...
Ali treba doci na nivo svesnosti...
Malo ljudi je na tom nivou..
Zato treba raditi na sebi, na svojoj svesnosti...

A samo prava ljubav je svesnost...

a doci na nivo prave ljubavi nije lako i zahteva rad na svim osobinama...

Takodje beg od stvarnosti je neljubav, nesuocavanje je neljubav...
 
Poslednja izmena:
die beste !
jedan od boljih filmova koje sam gledao pogotovu sto mu draz daje onaj tvrdi nemacki akcenat.
elem...primer nase stare poslovice tj dve "daj mu vlast da vidis kakav je! i one "igracka-placka"

po meni tamo nije bilo govora o nesvesnom, seti se svi su usli zbog novca na dve nedelje...


ono sto je mene posebno zagolicalo je kako to da svesna bica u vestackim uslovima mogu da budu toliko labilni. svi su usli sa namerom da se igraju, igra je krenula u smeru "ajmo sad ovo ne mogu nam nist" i doslo je do haosa.

mislim da je film zeleo da nam pokaze koliko je ljudska psiha slaba i da ma koliko mislili da smo jaki moze doci do "pucanja" gde postajemo neko drugi.



Bas to.......
Ja prosto ne mogu da verujem da je to moguce,ali cim smo ga gledali na faxu od strane profesorke koja predaje psiho licnosti onda mora da je to tacno.......

Najsmesnija scena u filmu mi je,tj uopste nije smesno nego je crni humor - Zenski psiholog na pocetku ima moc,kontrolise ih i sl a uskoro sam taj psiholog postaje zrtva svoje nauke i njenih nezeljenih posledica tako sto je vezali mucili dal bese silovali i ubili,ne mogu da se setim......

Da li ste primetili,nisu bas svi "strazari" isto delovali i razmisljali.....
Ovde se tacno vidi razvijenost i dominantnost superega nad Idom.....
Oni koji su imali najmanji superego a funkcionisali iskljucivo zato sto im je pobedu odneo Id su bili autoriteti i oni su predvodili ove ostale i terali na agresiju,rusilastvo jednom recju tanatos.........

Bas bih voleo i ja da sam sa strazarima da vidim ko bi pobedio u meni Id ili Super ego.....

Inace ovaj ceo experiment proucava grana psihologije koja se zove Bihejvioralna psihologija,i izuzetno je zanimljiva,a naucna...
 
Jel gledateo neko film das Experiment???

Mi smo ga gledali nekada na fakultetu iz psihologije licnosti tako da je maltene naucni film.....

Kako shvatate uzivljavanje u neku ulogu i da li je moguce da se prihvacene uloge igraju na nesvesnom nivou,inace ne bi doslo do menjanja identiteta....

Pogledala, naravno da je na nesvesnom nivou...

Svesnom osobom se ne moze manipulisati...
 
besmrtna , jasno je svima da su usli zbog para pa tamo ni jedan nije u intrvjuu dao podatak da ima neko bolje obrazovanje. svi redom su bili matrginalci koji su umislljeni da su bolji no sto jesu. ali to je izgleda komplex mediokriteta.

svakako odlican film.

na tu foru malo noviji film sa Leonardom di Kaprijem "Zatvoreno ostvro" lepo ce vas provozati radnja ovog filma :D
 
besmrtna , jasno je svima da su usli zbog para pa tamo ni jedan nije u intrvjuu dao podatak da ima neko bolje obrazovanje. svi redom su bili matrginalci koji su umislljeni da su bolji no sto jesu. ali to je izgleda komplex mediokriteta.

svakako odlican film.

na tu foru malo noviji film sa Leonardom di Kaprijem "Zatvoreno ostvro" lepo ce vas provozati radnja ovog filma :D

Nisam gledao......Jel se isto radi o drasticnim promenama ponasanja za veoma kratko vreme?
 

Back
Top