HELP!!!TrojanSpy!!!

G

gost 22

Gost
Antivirus mi je pronasao TrojanSpy.Win32.briss.h
I to u C:Content.IE5\5XYN8P63\bridge[1].cab/bridge.dll
Kada ga pokusam obrisati pise"This program has performed an ilegal operation and will be shut down" i onda sve zablokira.Kako da ga se rijesim?Pocetnik sam,HELP!!!
 
DIOGEN1:
gost 22:
Antivirus mi je pronasao TrojanSpy.Win32.briss.h
I to u C:Content.IE5\5XYN8P63\bridge[1].cab/bridge.dll
Kada ga pokusam obrisati pise"This program has performed an ilegal operation and will be shut down" i onda sve zablokira.Kako da ga se rijesim?Pocetnik sam,HELP!!!
:roll:

Za brisanje trojanca instaliraj neki anti trojan ili trojan remover ima ih na krstarici ili guglaj i bice obrisan, anti virus po pravilu ne brise trojance :wink:
 
Ako već imaš ime fajla i lokaciju na kojoj se nalazi, obriši ga ručno... Proveri da li se ponovo pojavljuje, tj da li se "od nekud" sam re-instalira... Pročačkaj TEMP folder i obriši sve iz temporary internet files-a. Trojanci uglavnom uzimaju "vitalne podatke" tipa mail adresa i password, spisak instaliranih programa pa ako ima za e-banking... Šta li posle rade sa tim da mi je znati?
E, sad... Kad god vam se pojavi poruka da je detektovan virus, na nekoj web stranici uradite sledeće: diskonektujte se i isključite računar, ali iz struje ne preko shut-down-a kada se uglavnom uglave gde ne treba. Posle, obrišite navedene lokacije. Unutar Web stranice se nalazio java skript koji je "pozivao" virus da se instalira... Uostalom... šta tražite na takvim stranicama?
:wink:
 

Back
Top