Kako do boljitka u drzavi bez zaduzivanja?

trondhaim

Zainteresovan član
Poruka
370
Trenutno drzavno uredjenje drzave Srbije se moze najbolje opisati kao poprilicno lose. Opste je poznato da od clanstva u EU najverovatnije nece biti nista, uzimajuci u obzir da iz brisela dolaze glasnici ciji govor sve visi lici na uslovljavnje clanstva u EU priznavanjem KiM kao nezavisne drzave. Zivim u jednom mestu kod Velike Plane(za one koji neznaju V.Plana je opstina u Podunavskom regionu-na severu Sumadije), nisam clan ni jedne politicke partije i cilj ove teme je da prikupim sto vise istomisljenika kako bi se u Srbiji konacno uspostavila funkcionalna drzava koja pravi novac a ne pozajmljuje ga.
Dakle sta treba uraditi>
1.Ukinuti sve pokrajinske, regionalne i ostale podparlamente i vlade i ostale bespotrebne trosace narodnih para
2.Ukinuti sve politicke partije, vladine i nevladine organizacije i ostale dzabalebaroske trosace narodnih para
3.Osnovati novi srpski parlament po principu 1-na opstina 1-an poslanik
4.Da se nebi uskratila sa pravom stecena autonomije u Srbiji, doneti takvu uredbu ili sta vec da o pitanjima koja se ticu teritorije npr. AP KiM glasaju svi ali presudnu ulogu imaju poslanici sa teritorije KiM-ije, tako sto se 66% mora izjasniti pozitivno po nekom predlogu kako bi se isti prihvatio, isto to bi vazilo i za jug Srbije i Sumadiju takodje sa istim pravima 5. Parlament bi zasedao podjednako u 4-iri najveca grada Srbije>BG,NS,NIS i KG
6. Spustiti maximalnu mogucu autonomiju na nivo opstine(pre svega ekonomsko-socijalnu) 7. uvesti instituciju narodnog nadzora vlasti po opstinama. To jest svaka opstina treba da ima po jednu kancelariju gde ce se od prvog dana nakon izbora, skupljati potpisi za smenu novoizabrane vlasti pa ako se nakupi npr 50+% izbornog tela nezadovoljnog ucinjenim, raspisati nove izbore
8.Glasaci glasaju po principu potpisa(nema politickih stranaka i nametnutih ljudi), ja potpisujem komsiju Peru, neko drugi Petra a treci nekog sestog,...itd, pa onaj ko ima najvise listica sa svojim potpisom ide kao kandidat glasackog mesta da se takmici(onaj ko dobije najveci procenat glasaca na svom izbornom mestu a mogu i sibice da izvlace sto se mene tice)sa kandidatima ostalih glas. mesta za predstavnika te mesne zajednice u opstinskom parlamentu. Ako prvoplasirani odbije kandidaturu ide se na sledeceg itd...., dok neko ne prihvati. Opstinski poslanici medju sobom biraju jednog kandidata za predsednika opstine koji ce sastavljati opstinsku vladu i drugog za narodnu skupstinu
9. Zabraniti sve komemorativne skupove svakoraznih zrtava svakoraznih genocida, jer ti skupovi samo podsecaju ljude sa terit. bivse SFRJ na medjusobne razmirice i netrpeljivosti i odrzavaju klimu pogodnom da se ovde po potrebi i interesima nekoga sa strane izazovu novi sukobi i krvoprolice
10. Uvesti policiju policije. Npr. ide Pera ulicom i zaustaviga neki gosn cika, pokaze mu legitimaciju i kaze. "Gosn Pero vi sada lepo predjite ulicu na crveno pored cika Policajca". Ako gosn Pera uspe nezustavljeno od strane policajca da predje ulicu, gosn cika pridje policajcu upise mu recku u tefter i skrese bukvalno trecinu plate, za drugi minus cela a za treci napolje sa posla. Sve ovo se odnosi na sve prekrsaje> od bacanja papirica na uliu izvan kante za smece,...., pa do teskih kriminalnih dela. Te gosn cike ce birati ministar policije koji ce biti na potpis izabran od strane clanova narodne skupstine(vladu ce sastavljati clanovi skupstine, a predsednika ce birati medjusobno ministri vlade). Dakle nece biti kao danas, 5 ministara za isti resor
11. Narodni poslanici su ljudi koji su odlucili da svoj licni ekonomsko-materijalni prosperitet podrede interesima drzave stoga ce primati prosek u drzavi
Drzava jeste siromasna ali u njoj ima dovoljno novca da velika vecina stanovnistva zivi skromno a ne kao sada 700000+.... ispod granice siromastva, samo treba te novce posteno rasporediti, tj stegnuti kajs onima koji primaju ogromne plate od drzave a ne rade gotovo nista ili nista za drzavu korisno i dati ih onima koji zele da rade nesto za drzavu korisno, a i jednih i drugih ima bar po milion.
Takodje treba uvesti i polovicno radno mesto. Naime, na odgovornim radnim mestima gde se primaju ogromne plate dovoljne za pristojan zivot vise ljudi, i gde je to izvodljivo, uvesti da 4 sata radi jedan a 4 sata drugi covek-radnik. Tako bi se povecala efikasnost rada i drasticno smanjio broj nezaposlenih u zemlji.
Dodato:
1. Zakonom strogo zabraniti lepljenje bilo kakvih: plakata, reklama, oglasa tipa prodajem ovo ili ono na mestima gde to nece biti dozvoljeno. Dakle u zakon uvesti(ako vec ne postoji) novu stvku-odredbu, kojom bi se regulisalo ovo pitanje
2. U skladu sa prethodnim, vratiti ako vec ne postoji predmet ''Domacinstvo'' u skolama. Na casovima tog predmeta bi se deci u Srbiji konstantno skretala paznja na to da se mora voditi racuna o zivotnoj sredini, da je Srbija jako siromasna zemlja i da se mora voditi racuna o javnoj imovini i javnim dobrima itd. Dakle od prvog do osmog razreda osnovne skole moraju bar dva puta nedeljno slusati takve price, gledati ruzne slike prljavih sredina, i sl. kako bi im se to usadilo u mozgove.
3. Zabraniti emitovanje na regionalnim i nacionalnim radio i TV stanicama kao i svim vrstama medija: bilo kakvih politickih skupova, politicke propagande, propagande vladajucih struktura prezentiranjem ucinjenog i slikanjem ljudi iz vladajucih struktura na mestima gde se radi ili je uradjen neki sitniji ili kapitalni infrastrukturni projekat. Pod vladajucim strukturama mislim i na: lokalnu, opstinsku,..,gradsku,drzavnu,..itd., , tako ce samo gradjani odgovarajuce sredine steci dojam dali je nesto konkretno uradjeno za boljitak lokalne zajednice.
Ovako se otvaranjem sitnih proizvodnih pogona ili 500metara autoputa na svakih deset dana mogu nezasluzeno pobrati simpatije mnogo sireg kruga ljudi od onog koji ce stvarno imati neku korist od toga. Dakle povecanje pristalica vladajuce strukture u nekoj lokalnoj zajednici ce biti ekvivalentno ucinjenim na planu boljitka te zajednice.
4. Smanjiti plate ispod dozvoljenog maximuma svim drzavnim cinovnicima koji takve primaju i uvesti uredbu ako vec nije uvedena, da jedan covek ne moze primati dve razlicite plate od rada na razlicitim radnim mestima
5. Izbaciti ocenjivanje u toku osnovnog skolskog obrazovanja, jer se dete od 8-9-10 godina ne treba bespotrebno stresirati dali ce dobiti ovu ili onu ocenu. Nastavnici ce na kraju osnovnog skolovanja dati ocenu koja je srednja skola najoptimalnije resenje za pojedino dete, a ta ocena u sprezi sa zeljom samog deteta i rezultatima na kvalifikacionim ispitima ce odluciti u koju ce dete skolu ici. Time ce se postici da samo najvredniji(oni kojima nije potreban podsticaj ocena ili nastavnika da bi ucili, vec su sami zainteresovani za nauku) i najsposobniji u svakom smislu te reci imaju najveci izbor srednjih skola za upis.
6. Nemoze diplomirani teolog biti ministar energetike, niti doktor medicine ministar ekologije. Takvih primera ima sirom cele drzave u svim opstinama i nivoima vlasti
7. Zabraniti iznosenje u javnost bilo kakve ekonomske statistike(npr.''GDP Srbije ce u 2011. godini porasti za ''5%'''', ili ''Srbija je ''najnaprednija'' drzava u EU integracijama od zemalja SFRJ regiona''). Sve sto moze uticati na svest sirokih javnih masa a u stvari nista ne znaci, cenzurisati i zabraniti(ova uredba se odnosi i na domace internet sajtove).
8. Sprovesti detaljnu kontrolu i inspekciju u celoj zemlji i popisati sva preduzeca koja imaju zaposlene radnike na crno.
Dostaviti im upozorenje i manju kaznu da se pokriju troskovi inspekcije za rad prilikom akcije, a onda ako u upozorenjem navedenom vremenskom roku ne legalizuju te radnike odrediti extremno visoke kazne i staviti im jedan minus u tefter. Drugi minus znaci: zatvaranje privrednog objekta i stavljanje imovine u vrednosti drugoizrecene jos extremnije novcane kazne pod hipoteku ili eventualno prisvajanje priv. objekta od strane drzave
9. U svakom naselju odrediti mesta gde se mogu lepiti gorenavedeni: oglasi, plakati, i slicno. Na svakoj BUS stanici i slicnim javnim mestima, mora postojati jedna korpa za otpatke(u dobrom i funkcionalnom stanju) kao i jedno takvo mesto za oglasavanje.
10. Skloniti sve malorodajne tezge sa ulica gradova i odrediti tacno odredjena prostorno dovoljno velika mesta u gradu(hale ili ogradjeni prostori) gde se iste mogu postavljati, a naravno naplacivati i nesto vise od simbolicnih taksi za koriscenje mesta za prodaju. Tako bi se vlasnici legalnih butika i prodavnica doveli u koliko toliko pravedan polozaj u odnosu na tezgarose.
11. Propisati zakonom kolika su dozvoljena maksimalna primanja po clanu porodice prodavaca na tezgi kako bi oni mogli legalno da prodaju svoju robu na tezgama iz stavke 10. Svim ostalim striktno zabraniti istu delatnost i po dobijanju drugog minusa(vec receno sta to znaci), zapleniti im svu robu i oznaciti ih u dosijeima kao sklone privrednim prekrsajima ako su domaci(Srbijanci) odnosno naplatiti extremno visoke kazne ako su stranci( ili equivalentna zatvorska kazna).
12. U Srbiji ne sme biti laznog prosijacenja!. Prema tome,..., sve sto se odnosi na delatnost iz odeljka 11, ekvivalentno se odnosi i na stavku 12.
Imate li neki dodatak ili primedbu na gore napisano(zelim prikupiti sto vise slicno-misljenika)
Molim moderatore da mi se odobri pojavljivanje ova teme na forumu.
VOLEO BIH DA MILOS BOJANIC IZDEKLAMUJE OVO U FARMI TAKO SAM SIGURAN DA CE IMATI EFEKTA!
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da svoje ideje opises malo opsirnije u okviru ove teme...?, pa da ih eventualno dodamo na gorenavedene stavke.
Zainteresovani se mogu upoznati sa projektom Nove civilizacije preko www.novacivilizacija.com i preko moje teme na Filozofiji(Da li je moguci bolji svet?).
Tu je i moj profil gde su prikazane sve moje teme i sve poruke koje sam poslao.
Usmeri strelicu na ^ime^ Forumasa,klikni i mozes slati poruku!
 
Poslednja izmena:
Kako bi Kinezi ziveli da im nije stiglo tih 500 milijardi dolara iz inostranstva?
Neka gospodin Konstantin kaze kolika je visina plata u industrijskim centrima Kine.

U proseku nekih 150 do 200 dolara, ne racunajuci Hong Kong koji je sasvim druga prica. Dovoljno je reci da je BDP NR Kine po stanovniku 5500 a Hong Kong-a 43000 USD. Naravno Hong Kong je neuporedivo manja teritorija sto je olaksavajuca okolnost ali je razlika prevelika i za razliku odostatka zemlje HK je jedno potpuno: razvijeno, uredjeno, savremeno i bogato kapitalisticko drustvo, a NR Kina svoj razvoj bazira na jeftinoj radnoj snazi i to je ocigledno. Videcemo sta ce biti kada se svi ti potlaceni kapitalisticki robovi osveste i shvate da mnogo vise rade nego sto zaradjuju. One slike koje mi vidimo na TV-u su slike CENTRALNIH delova :Sangaja, Pekinga, Tjen Cen-a(cini mi se tako nesto), ali podje li se samo malo izvan tih nekoliko kvadratnih kilometara vidi se onaj ubedjivo vecinski deo prave NR Kine, udzerice od kartona, ljude koji spavaju na ulicama, papire i kartone na sve strane,...i mnogo toga. Od milijardu i 300 miliona kineza, samo 250-300 miliona zivi jako dobro ili zadovoljavajuce a svi ostali rade kao crnci za njih a dobijaju jako malo.
 
Kako bi Kinezi ziveli da im nije stiglo tih 500 milijardi dolara iz inostranstva?
Neka gospodin Konstantin kaze kolika je visina plata u industrijskim centrima Kine.

250 dolara najbolje plate.

A kinezi bi ziveli od 10 ari ustvari nebi ziveli vec crkavali polako.

Pa jesam za kinezski model samo sto je to iluzija kad vidim kakav je srpski narod.

"Nemoze nas niko toliko malo platiti kolko ja mogu malo raditi".

"Kakva plata takva plata".

A kinezi polako sve vece plate traze, a ne sto su videli kolko rade, nego sto vise nema dosta slobodnih radnika.

Radna snaga postala manjak.
 
Srbija je trenutno najveci poslodavac.
Ima zaposlenih oko 550 000 koji primaju plate iz budzeta.
Tih pola miliona kosta godisnje 8-9mlrd EUR-a.
Za zemlju od 7 miliona stanovnika to je ogromna cifra.
Kako je trenutno zemlja "koncipirana" sasvim je dovoljno 400 000 uposlenih(administracija,vojska,policija i javna preduzeca).
Godisnja usteda ravno 2 mlrd EUR.
Visak zaposlenih,resiti promenom zakona za drzavne uposlenike i uputiti ih u stranke da im nadju novi posao,jer su koje su ih namnozile.
Tek onda se moze govoriti o nekim ekonomskim potezima,a do tada svaki potez je "pljuvanje" u more i cekanje plime u podne.!!!
 
Ja predlazem odredjivanje ekonomskih zona(Crna Trava,Kursumlija,Bujanovac .....)gde privreda prakticno nebi placala dazbine 10 do 20 godina,ili bi one bile vrlo niske.Takav model je Kini doneo strani kapital od preko 5oo milijardi evra.Ovakva mera nebi Srbiju kostala nista,a mogla bi mnogo da dobije.
Ko je zainteresovan za moguci model zakona koji sam uradio do teksta istog moze doci preko www.novacivilizacija.com
Smatram da Kina ima jos koju stotinu miliona ljudi bez pravog posla,jer da nije tako nebi plavili mnoge zemlje po svetu.
 
Sve je to lepo sa neke naucno filozofske tacke, ali to sto treba da se promeni politicari nece promeniti jer im ne odgovara. S druge strane vi kojima to neodgovara a rayumete o cemu se radi ste malobrojni bez nas koji bi hteli da nesto promenimo a ne razumemo vas i te studije. Ajde sad budite pametni pa predlozite resenje. :dontunderstand:
 
Sve je to lepo sa neke naucno filozofske tacke, ali to sto treba da se promeni politicari nece promeniti jer im ne odgovara. S druge strane vi kojima to neodgovara a rayumete o cemu se radi ste malobrojni bez nas koji bi hteli da nesto promenimo a ne razumemo vas i te studije. Ajde sad budite pametni pa predlozite resenje. :dontunderstand:

Pa nema se tu potrebe sta razumeti, samo treba podrzati one koji razumeju kada to budu trazili tj. kada se nakupi kriticna masa, a do tada cemo skupljati istomisljenike. To je to, niko ovde nije pronasao toplu vodu, ovo su stvari koje su iole svima poznate i koje ne kostaju nista ili jako malo a mogu mnogo toga dobrog doneti skoro svim stanovnicima ove drzave, samo je potrebno izvrsiti pritisak na oligarhije u drzavi da bi veci deo od ovoga sprovele u delo. Jeste vraski tesko ali se od necega mora poceti, ne mozemo samo da sedimo i gledamo kako pozajmljuju tudje novce a kao i TITO ne pitaju ko ce to da vrati. Umesto da pravimo drzavu usisivac i zavisnik EU novca i kamata na isti, kao sto su takve skoro sve drzave u nasem okruzenju, treba napraviti sistem funkcionisanja drzave koji ce kroz doduse duzi period praviti novac.Ne kazem da je Titova politika pozajmljivanja bila potpuno losa, kazem samo da se treba umeriti u pozajmljivanju i uzeti samo ono sto je bas bas neophodno, a ostatak stvoriti sam a do tada sto bolje postenije i racionalnije raspodeliti vec postojeci novac u drzavi. Posto se u ovoj drzavi naplacuje porez na porez, taxa na taxu, ... kao i to da oni najveci poreski obveznici vrlo cesto ne izmiruju svoje obaveze, to znaci da u drzavi novca ima samo nije pravedno prema zasluzi racionalno rasporedjen.
 
Ja predlazem odredjivanje ekonomskih zona(Crna Trava,Kursumlija,Bujanovac .....)gde privreda prakticno nebi placala dazbine 10 do 20 godina,ili bi one bile vrlo niske.Takav model je Kini doneo strani kapital od preko 5oo milijardi evra.Ovakva mera nebi Srbiju kostala nista,a mogla bi mnogo da dobije.
Ko je zainteresovan za moguci model zakona koji sam uradio do teksta istog moze doci preko www.novacivilizacija.com
Smatram da Kina ima jos koju stotinu miliona ljudi bez pravog posla,jer da nije tako nebi plavili mnoge zemlje po svetu.

Evo i mene, bio sam odsutan poslednja dva dana. Slazem se, ako sam dobro razumeo ideju sadrzine poruke....Drzava npr. odredi jedan deo svoje teritorije, recimo JUZNU SRBIJU i kaze (u pocetku na svoju novcanu stetu). ''Ovde ce od sada biti bukvalno poreski raj, za razliku od drugih delova zemlje''. To je OK. ali se prvo taj deo zemlje treba izspartati betonskim putevima, telefonskim i internet mrezama, gasovodima, vodovodima itd.sve to je vraski skupo., treba od nekuda stvoriti novac za to. A znajuci Srbe, bice odmah prica ekvivalentna onoj za Beograd.''Srbija radi a Leskovac se gradi'' ili ''Di su ti nasi novci j.b.m li Vam lebarnik''. U svakom slucaju ipak jako dobra i korisna stvar, lepo je to sto se konsultujes sa bracom Rusima.. Vas i Rusa trista miliona a ja srpski Jugosloven sam ***-a. Molio bih u buduce samo ozbiljne istomisljenike da ostavljaju komentar ovde ili me eventualno kontaktiraju, dacu im svoj broj mobilnog telefona.
 
Evo i mene, bio sam odsutan poslednja dva dana. Slazem se, ako sam dobro razumeo ideju sadrzine poruke....Drzava npr. odredi jedan deo svoje teritorije, recimo JUZNU SRBIJU i kaze (u pocetku na svoju novcanu stetu). ''Ovde ce od sada biti bukvalno poreski raj, za razliku od drugih delova zemlje''. To je OK. ali se prvo taj deo zemlje treba izspartati betonskim putevima, telefonskim i internet mrezama, gasovodima, vodovodima itd.sve to je vraski skupo., treba od nekuda stvoriti novac za to. A znajuci Srbe, bice odmah prica ekvivalentna onoj za Beograd.''Srbija radi a Leskovac se gradi'' ili ''Di su ti nasi novci j.b.m li Vam lebarnik''. U svakom slucaju ipak jako dobra i korisna stvar, lepo je to sto se konsultujes sa bracom Rusima.. Vas i Rusa trista miliona a ja srpski Jugosloven sam ***-a:).telefona.
. A sto se Rusa tice, koje tako cesto spominjes u svojim textovima. Rusi su trenutno puni i prepuni sto se para tice, i siguran sam da nas u proseku jako vole(pre svega mislim na ruski narod koji je u svojoj biti jako jednostavan i srdacan) kao i mi njih, ali ipak imaju i neke ogromne mane. Mentalitet stanovnistva je jako los, vise puta sam slusao interview-e sa nekoliko svestenika nase crkve koji zive i rade u nekim ruskim manastirima, koji su najveci rusofili od svih srba i koji po sto puta ponavljaju da su Rusi jako bahat i bezobrazan narod koji samo gleda da te prevari i izvuce ti sto vise novca iz dzepa cak i kada ga i sam ima dovoljno. Takodje previse rasipaju novac. Ako si do skora bio u Beogradu mogao si jako jako cesto u Skadarliji da vidis ruske skorojevice ili cak i obicne prosecne gradjane kako se enormno i bez granice razmecu parama kako bi pokazali srbima da ih imaju, apsolutno mi nije bilo tesko da istu stvar primetim u vise navrata za vreme univerzijade u jednom trznom centru u Beogradu. Druga mana koja je to iz nase perspektive je ta, da je Srbija daleko gledana iz Moskve. Trenutno Srbija nije u centru paznje ruskih globalnih interesa i to je jedan od glavnih razloga zasto od njih bas i ne dobijamo neku veliku materijalnu pomoc i ako.... budi siguran!! oni novca trenutno imaju jako mnogo, pa skoro bila Merkel kod njih i bez problema iskamcila 20 milijardi eura kredita, a sta ce joj tolike pare ja neznam:eek:.

Molio bih u buduce samo ozbiljne istomisljenike da ostavljaju komentar ovde ili me eventualno kontaktiraju, dacu im svoj broj mobilnog
 
U novim ekonomskim zonama treba bez odlaganja omoguciti ^poreski raj^ne cekajuci izgradnju neke savrsene infrastrukture.Nju izgradjivati postupno,jer jug Srbije nije dzungla niti Sahara
Koliko znam autoput ce prolaziti kroz Bujanovac i Presevo a i ostale nerazvijene opstine nisu daleko.
Ima ulagaca kojima bi se isplatio rad i u postojecim uslovima,a to su inace opstine gde je Bog rekao ^Laku noc^ i gde je sve zamrlo.
 
Samo sposobni i smeli ljudi sa preduzetnickim duhom mogu da izvuku zemlju iz ekonomske krize i njima treba stvoriti sto bolje uslove za rad.Oni su ti od kojih ocekujemo nova radna mesta i sve ostalo sto nam nedostaje.Nemozemo sumnjati neprekidno u sve imucne ljude,jer onda od rasta privrede nema nista.Uostalom,ko god zna za nekog da je kriminalac neka ga prijavi i anonimno organima sa valjanim dokazima,a organi neka rade svoj posao.U privatizaciji je bilo i lopovluka,ali to nemozemo drzati otvorenim i narednih 20 godina.
Funkcionisanje drzave razmatracemo u okviru drugih,odgovarajucih tema.
 
U Srbiji PRVO poslovni ljudi treba da prestanu da se zovu tajkuni i lopovi.

Dok se SVEST ne promeni - nece doci strani kapital.

Vecina poslovnih ljudi u srbiji i jesu tajkuni jer su za vrlo kratko vreme od jako malo para stvorili finansijske imperije, a kako su to uspeli odnosno dali su lopovi ili nisu, pokazace vreme. Da bi drzavni mehanizam profunkcionisao mora se prvo dobro ocistiti od svih parazita. Podseticu te da je Svedski kralj jos cini mi se 15xx pozvao sve imucnije skorojevice u drzavi na obalu jednog jezera i sa sobom poveo po dva svoja vojnika na svakog skorojevica a onda ih u istom danu sve poklao i njihove novce vratio u drzavnu kasu gde su i bili a onda preuzeo sve dizgine u drzavi u svoje ruke, prvo je centralizovao, potpuno reformisao (danas bi to znacilo:nema skupstine ostalih birokratskih demokratskih sranja koja samo trose novac), otpusio sve zapusene legalne kanale preko kojih drzava zaradjuje novac, pre toga uklonio sve parazite i tek onda stvorio temelje onoga sto je Svedska danas tj demokratska parlamentarna kraljevina. Dakle imamo dve varijante. 1. Da na vlast dodje neki pravedan i sposoban diktator 2. Da narod 99% snosi odgovornost svog izbora. Ima i jos varijani ali su one prakticno jako tesko izvodljive.Naraavno ni u snu mi ne pada napamet da sada treba nekoga ubiti vec samo ga ukloniti sa drustveno-politicko-ekonomske scene i oduzeti mu svu nelegalno stecenu imovinu.
 
Poslednja izmena:
U novim ekonomskim zonama treba bez odlaganja omoguciti ^poreski raj^ne cekajuci izgradnju neke savrsene infrastrukture.Nju izgradjivati postupno,jer jug Srbije nije dzungla niti Sahara
Koliko znam autoput ce prolaziti kroz Bujanovac i Presevo a i ostale nerazvijene opstine nisu daleko.
Ima ulagaca kojima bi se isplatio rad i u postojecim uslovima,a to su inace opstine gde je Bog rekao ^Laku noc^ i gde je sve zamrlo.
Pa,..., masovna izgradnja infrastrukture u podruciju Juzne Srbije i jeste i nije u interesu drzave a osnovni razlog zasto nije, je taj.... jer je to podrucije trenutno u procesu stagnacije u skoro svakom smislu te reci(demografskom, ekonomskom, kulturnom,..) dakle ne isplati se graditi ili popravljati negde vodovodnu mrezu ako nece biti nikog da je koristi. A takodje ko moze da garantuje da ce nakon izgradnje gore navedene infrastrukture investitori doci na to podrucije, dakle nema stanovnistva---nema investitora, treba prvo vratiti stanovnistvo dole inace ce tu oblast okupirati susedne drzave Albanija(susedna u smislu granice sa AP KiM) i Bugarska.
Takodje treba sa politicko-ekonomske scene ukloniti neo-post komunisticke elemente, koji nazalost sve vise jacaju u drzavi. Pod ovim ukloniti, mislim zabraniti im bilo kakav vid delovanja a nikako nedaj boze besiti ih po banderama ili slicno. Isto to treba uraditi i sa neo-fasistima i ultra-nacionalistima ciji uticaj u drzavi je takodje sve jaci, kao posledica losih ekonomsko-socijalnih prilika u zemlji. Treba takodje raditi i na procesu integracije i sinhronizacije ekonomija i drustava drzava bivse SFRJ, kako bi se omogucilo da u skorije vreme dodje do ponovnog i nadam se trajnog bukvalnog ujedinjenja pod kapom EU. Mislim da je to neminovan proces i sve je jasnije da se ka tome u skoro svim republikama SFRJ tezi a pogonska snaga tih teznji je volja naroda a nesto manje i vladajucih politickih struktura.
 
Poslednja izmena:
Kinesko iskustvo u privlacenju kapitala se dokazalo kao vrlo uspesno i nevidim razloge da i mi ne krenemo tim putem.
Smatram da je i Svajcarska oduvek bila vrlo uspesna u privlacenju kapitala i za razliku od Kine posebno se stara o tome da se sva njena podrucja ravnomerno razvijaju.
Licno smatram da su sve savremene drzave,manje ili vise, neuspesne u mnogo cemu i debelo su prezaduzene i zato sve zainteresovane upucujem na Filozofiju i temu Da li je moguci bolji svet?(poruka broj 610/25) i na svoje radove do kojih mogu doci preko]www.novacivilizacija.com.Bilo bi celishodno da o jednom uspesnom drzavnom i drustvenom projektu vodimo dugu principijelnu raspravu u okviru jedne teme,a ne da se nasa korisna shvatanja rasprse po Forumu u bezbroj tema.Svet inace vapi za jednim dobrim projektom posto postojeci propadaju na nase oci.Opsta kriza je zahvatila celu Planetu i pitanje je nasta ce to sve izaci.
Nakraju da kazem da su za Srbiju najpogubnije sledece tri reci.To ovde nemoze!
 
Poslednja izmena:

Back
Top