A-SMYLE Prijave 2010

lena_181

Početnik
Poruka
17
Za pocetak pozz svima.Vec duze vreme razmisljam o prijavljivanju za program A-smile,prema kome vlada USA deli svake godine 100 besplatnih stipendija za zavrsetak jedne skolske god. negde u Americi. Znam da treba da se polaze odredjeni test iz poznavanja Engleskog jezika koji se sastoji od citanja,pisanja,slusanja i usmenog dela,ali zanima me koja je procedura prijavljivanja za program,da li postoje neki posebni uslovi koji moraju biti ispunjeni,zatim kakva je konkurencija,i kakav je sam test(gde se vrsi polaganje,kada se vrsi polaganje i da li je test tezak).Molila bih,ako neko ima bilo kakve informacije o ovom programu,ili je sam ucestvovao, neka ostavi poruku na forumu ili neka mi pise na: lenajevtic@yahoo.com
p.s.unapred hvala :D LENA
 
oke, i ja da se pridruzim
zelela bih da odem, jelte u ameriku, da zavrsim cetvrtu godinu.
e sad.
postoji li neka opcija ili nesto, da se prijavim za a-smyle, ali samo za cetvrtu godinu?
ja sam sad zavrsila drugu i krecem na trecu, i propustila sam termin prosle godine za moje godiste
sto se tice engleskog,to nikako nije problem, imacu polozen c1 najverovatnije do tada, a i stvarno ga dobro znam.
ako ne postoji, znate li nesto drugo, slicno a-smyle-u na sta bi mozda mogla da se prijavim, jer stvarno nemam 10000$ da platim za jednu godinu.
hvalaa
 
cao...ja cu se prijaviti ove godine na program...inace sam iz berana (cg),pa nzm jos uvijek gdje cu ici,ili u PG ili u BR..a medicinsku skolu ucim,pa sta mislite imaju li ucenici drugih skola (izuzev gimnazije)sanse?unaprijed hvala... (:
 
i ja se takodje prijavljujem.ja sam iz jagodine, a polagacu u bg-u verovatno. :)
kata94 cao...ja cu se prijaviti ove godine na program...inace sam iz berana (cg),pa nzm jos uvijek gdje cu ici,ili u PG ili u BR..a medicinsku skolu ucim,pa sta mislite imaju li ucenici drugih skola (izuzev gimnazije)sanse?unaprijed hvala... (:
iz berana?ja imam rodjake tamo.:) a sto se skole tice, nema veze u koju ides.koga biraju zavisi samo od solidnog poznavanja engleskog jezika i licnosti osobe, koliko sam ja upucena. ;)
 
Ja, Najverovatnije cu u Bar da idem
Ajde kada si vec najdalje dogurala napisi sta se radi step by step

http://forum.krstarica.com/threads/80612&page=39

Imas na ovoj temi detalje oko testova.... ;)
Oni najvise ocjenjuju licnost i tvoju sposobnost da se snadjes u novim situacijama. Pa ako iole dobro znas engleski proci ces prvi krug, dok u drugom krugu imas pisanje eseja i jos dosta pitanja da odgovoris...
 
iz svih skola se moze prijaviti samo sto posle strucne skole polazu razliku predmeta koliko sam razumeo ali dobro :)

@Mona mogu misliti kako je stici do 4 i ne proci.. :/

Razocarala sam se bila kad sam posle toliko iscekivanja saznala da nisam prosla... Ali ok, vrijedi pokusati ponovo. :)

ir. :];15406579:
MonaSax ..se secas mozda kakve su bile teme za eseje u drugom krugu?:) da ne brckam i kopam tamo po onim onolikim stranicama. :D

Bilo je da pises jedan esej, ali da kroz njega odgovoris na 3 pitanja- koliko se sjecam bilo je 1. Da opises neku situaciju u kojoj si se osjecao ponosnim na sebe, 2. Kad si trazio od prijatelja ili porodice da nesta urade, a oni nisu... I za trece pitanje nisam sigurna- mislim da je nesta tipa Da li si se ikad ponasao kao lider...

Koliko se secam do 4.kruga su stigli oni koji su sad u USA.....mi smo do 3.....al nisam sig....:D:D

Moguce i da je tako. :D Ja sam mislila da smo svi u cetvrtom krugu kada predamo one prijave i kad pocne odabir finalista.
 

Back
Top