PRAHA

Živim u Pragu već 12god,inače sam iz Beograda.Sad sam na trogodišnjem odmoru zbog prinove pa se povremeno dosadjujem.Prošlo je dosta vremena od kada je ova tema načeta ali valjda nas ima još sličnih. :lol:
 
Šta ti fali u Beogradu,kako bih ja volela da se vratim i živim u Bg.Prag je lep ali se čovek često oseća usamljenim,nisu ovde ljudi ko naši Jugovići...ili se možda vreme promenilo.Svi su nešto u nekoj jurnjavi.I sad posle 12god. imam uglavnom prijatelje Jugoviće.Ovde neznaju ni da se zabavljaju ko mi onda u Bg. :roll:
 
Indi:
Šta ti fali u Beogradu,kako bih ja volela da se vratim i živim u Bg.Prag je lep ali se čovek često oseća usamljenim,nisu ovde ljudi ko naši Jugovići...ili se možda vreme promenilo.Svi su nešto u nekoj jurnjavi.I sad posle 12god. imam uglavnom prijatelje Jugoviće.Ovde neznaju ni da se zabavljaju ko mi onda u Bg. :roll:

Ne bih da budem nepristojan, ali zasto se vi ne vratite u Beograd ako vam je Prag vec dosadio? Dobro se zna sta fali Beogradu i Srbiji u opste i zbog cega bi ljudi da idu u Evropu i svet.

PS: iako sam bio samo 5 dana delim misljenje sa svima kojima se Prag dopada :)
 
Daa, Indi i ja bi volela da sam u Bg. možda manje nego u Pragu ali...
...ali nisam...


čuj to što ste se nekada tako zabavljali ne znači da je to i sada...čak i u Bg.
Vreme prolazi i ljudi se menjaju, ne smo u Pragu nego i ovde...tako da uživaj tamo gde si, čuvaj lepe uspomene na Bg....ali ne očekuj da će biti kao što je bilo,jer ne može...jer je prošlo...jednostavno, svi matore i vremena su drugačija bla bla bla...
 
Nevraća mi se u Jugu jer neželim da počinjem ponovo sve iz početka.Za ovih 12god.u Pragu nešto sam stvorila.Drugo znam da Juga nije više ono što je bila,ali ni ovde ne cvetaju ruže.Lepote Praga ni nevidim jer sam stalno u nekoj jurnjavi.Godišnji odmor provodim uglavnom u Jugi i otkrivam njene lepote.Zato ja verovatno patim zbog toga što sam otišla a vi opet niste zadovoljni što niste imali mogućnost da odete.Možda je to dano i tim što malo ko je zadovoljan onim šta ima,uvek hoće više.Jednog dana će se stanje u Jugi poboljšati,Bg.će opet biti najbolji grad na Balkanu,a ljudi neće imati potrebu da odlaze u dr.zemlje,bar se nadam.
 
prag!prelep grad i sto je jos zanimljivije za razliku od ostalih metropola evropskih prilicno jeftin.Lep provod i ima sta i da se vidi od kulturnih znamenitosti,lep grad ko voli guzvu,atmosferu.....ali mislim za ljude koji zive tamo stanje je lose,plata oko 300 evra sto znaci da je Prag lep samo za odmor i jos da dodam da sam samo prosle godine u pragu bio 4 puta(oko 40 dana)na odmor i da planiram ponovo sledeci mesec 8)
 
Što se tiče plata,ko hoće da radi taj i zaradi.Ja kao medicinska sestra imam oko 650eura,a to je u odnosu na Jugu više.Moj muž zaradjuje daleko više.Što se tiče jeftinoće;kako se uzme,meni je opet Juga jeftinija.Grad je lep kad je lepo vreme,uglavnom hladno,bez sunca,kišovito.Ima mnogo mesta za izlazak što se o Bg nemože reći.Gužva je svuda ista...
 
ti zivis u pragu ili u nekom drugom gradu ceskoj republici? :shock:
kazes da nema guzve a milion turista poseti prag godisnje a i kazes da nije jeftino pa te bas ne razumem i pitam se gde sam onda ja to bio ili gde ti zivis :shock:
mislim glupo je da ti ja sad navodim neka poredjenja ovde kada ti sama to neznas ili nezelis da znas
:!:

Pro vsechny lide z srbska posilam obrovsky pozdrav :wink:
 
Živim u Pragu,Vršovice,centar.Jugu često posetjujem,tako da mogu da uporedim gde je život bolji.Ako misliš na sam centar tamo je sve papreno skupo,prodavci imaju minimalno 100proc.marže.U to sam dobro upućena jer moj muž saradjuje sa njima a uglavnom znam odakle nabavljaju robu i kakvog je kvaliteta.Treba znati gde kupovati,znači da ono što je skupo možeš i jeftino da nabaviš.
Što se tiče gužve ta je samo u užem centru.Pražaci znaju kako da izbegnu gužvu,pogotovo ako idu kolima,u tome sam ekspert jer po Pragu se vozim već7god.autom,služim mužu kao šofer,a Bg.je dobra autoškola,Češi su poznati kao loši vozači.
Kakve su cene u Jugi,pretpostavljam da u odnosu na prosečnu platu je skupo,često nekvalitetno ali ima dosta stvari koje su bolje i jeftinije nego u Pragu:vino,muzika,more,vreme...Neke stvari dovozimo odavtle.
 
saglam:
e sestro i jasam u jugi 30 godina nista nisam steko jos imam troje male dece koje treba izdrzavat a ni ja ni supruga nigde neradimo



JEL TI MISLIS DA SU U INOSTRANSTVU LJUDI USPESNIJI I DA SU POSTIGLI VISE???E MOJ PRIJATELJU NEMAS TI POJMA A NI OSTALI STA JE EVROPA I KAKO ZIVE NASI LJUDI NA ``ZAPADU``

BICE I VAMA U SRBIJI DOBRO USKORO KAD PUSTE U UPOTREBU KREDITNE KARTICE,GOTOVINSKE KREDITE,ODLOZENA PLACANJA,KUCE NA KREDIT DO 30 GODINA,MA ZIVOT NA ODLOZENO PRIJATELJU MOJ,E TO TI JE ZAPAD :twisted:
 
Necvetaju ni ovde ruže;nas su 2puta odbili za hipoteku na stan,razlog:zato što smo stranci.Ovde je rasizam isto prisutan,nezaradjujemo dovoljno kao stranci pa nemamo pravo na hipoteku.10godina živimo ko podstanari.Nije svuda isti na ZAPADU.Deca imaju češko državljanstvo ali mužu produžuju boravak svakih 5godina.Kreditne kartice su super stvar ali moraš imati inovca da možeš da ih koristiš,mada u Jugi mogu sa njuma samo naftu da natankujem inače su mi k ničenu...
 
stavanger`s:
saglam:
e sestro i jasam u jugi 30 godina nista nisam steko jos imam troje male dece koje treba izdrzavat a ni ja ni supruga nigde neradimo



JEL TI MISLIS DA SU U INOSTRANSTVU LJUDI USPESNIJI I DA SU POSTIGLI VISE???E MOJ PRIJATELJU NEMAS TI POJMA A NI OSTALI STA JE EVROPA I KAKO ZIVE NASI LJUDI NA ``ZAPADU``

BICE I VAMA U SRBIJI DOBRO USKORO KAD PUSTE U UPOTREBU KREDITNE KARTICE,GOTOVINSKE KREDITE,ODLOZENA PLACANJA,KUCE NA KREDIT DO 30 GODINA,MA ZIVOT NA ODLOZENO PRIJATELJU MOJ,E TO TI JE ZAPAD :twisted:

Svaka cast za ovo,imash jedan cmokitj od mene :P :wink:
 
nesvidja mi se sto se prepirete o zivotu u pragu!!!!!!
svako zivi svoj zivot onako kako je sam odredio!!!!
i j-a sam u pragu vec dugo ali i ovo sto imam ovde (koje nije bog zna sta) trenutno nebih menjala za bgd jer sam i tamo sada stranac ,ovde bar imam posao,znam gde mogu da izadjem ....
nije bas najbolje ali guram fali mi jos srpski dečko pa ce biti bolje :twisted:
 

Back
Top