roditelji

Devedesetih je takvo "društveno organizovanje" bilo uobičajeno, a posedovanje i nošenje oružja legalno. Mislim da nije odgovarao za saučesništvo u pokušaju ubistva, već samo za neprijavljivanje počinjenog krivičnog dela, advokati su čudo, dobro što ranjeni otac nije proglašen nasilnikom.
U "Romeu i Juliji" ima elemenata tragedije, to mi je prvo palo na pamet, a ima i uplitanja roditelja u odnos između dvoje mladih, koji su se možda i voleli, ali eto, odnesoše tajnu u grob.
devedesetih je i dalje bilo psihofizicki stabilnih ljudi bez obzira na "drustveno organizovanje" i popularnu kulturu,
koji su i dalje znali da razdvoje zdravo od bolesnog ponasanja

a r&j nema "elemenata tragedije" vec se vodi kao tragedija, ne zbog roditelja,
vec zbog dvoje trinestogodisnjaka kojima je napaljenost bila jaca i od pameti i zivota kada su je prepoznali kao "ljubav"
 
:eek::sad2:...strasno...ne znam zasto ih slusaju cerke uopste...nista se ne postize zabranama. One nisu ni male da bi ih roditelji prepitivali sa kim izlaze, valjda si dete vaspitao dovoljno da ne sumnjas u njen izbor...

ne, vaspitali su je tako da nema pravo glasa

ja sam tu djevojku bila nekako zavoljela, tiha, neprimjetna, ne cujes je kada hoda... bas me je mamila, i pozove ona mene na kafu... ja sam mislila da cu piti sa njom, a ne njenim roditeljima... bila tamo kao na sudjenju... cetiri oka uprta u mene, a ona sjedi po strani
majka isto pogubljena, a on, izgleda deset godina mladje nego sto zaista jeste... kao da crpi njihovu snagu... one kao babe se savile, a on sve mladji
 
ne, vaspitali su je tako da nema pravo glasa

ja sam tu djevojku bila nekako zavoljela, tiha, neprimjetna, ne cujes je kada hoda... bas me je mamila, i pozove ona mene na kafu... ja sam mislila da cu piti sa njom, a ne njenim roditeljima... bila tamo kao na sudjenju... cetiri oka uprta u mene, a ona sjedi po strani
majka isto pogubljena, a on, izgleda deset godina mladje nego sto zaista jeste... kao da crpi njihovu snagu... one kao babe se savile, a on sve mladji

pil,to je zaista tuzno, al' to je vec poremecaj neki moras se sloziti. ne mozemo komentarisati takve slucajeve mi smrtnici jer je to preozbiljno.. bas bas za dr :confused:
 
pil,to je zaista tuzno, al' to je vec poremecaj neki moras se sloziti. ne mozemo komentarisati takve slucajeve mi smrtnici jer je to preozbiljno.. bas bas za dr :confused:

poremecaj jeste... ali to je njegov poremecaj... ta djevojka je mogla biti sjajna... ona je bila odlican sportista, sa dometima koji su premasivali nase male granice... odlican student bila... samo sto od oca nije smjela da mrdne, ono sto joj dozvole, to je radila, i bila medju najboljima...
ne znam kako ju je uspio tako potciniti
imala je zivot, razumijes li... gledala ja njene slike... normalna zena... danas izgleda poremeceno, jer je shebana totalno
htela se udati... to znaci da ju je neko volio, da je ona voljela, neko je pravio planove sa njom... a on, rekao ne moze
da je bar nekako pobjegla, da ju je majka natjerala... nego je i ona pod njegovom vlascu
zena ne smije da pozdravi ljude na koje naidje, ukoliko je on sa njom... a njemu osmjeh blista... ozareno se javlja ljudima...
 
Ma uopsteno nije normalno da se slusaju roditelji posle 18e godine..nego su danas klinci nesposobni i ne zele se osamostaliti pa moraju trpeti tripove matoraca

e svaka cast:ok:

ova priča je psihopato srednji vek slučaj
ne mogu da zamislim kako je biti pod takvom represijom

al inače, ko je tu kriv - roditelji ili deca
roditelji su po prirodi retrogradni i ne mogu da vide iz perspektive svoje dece i današnjice
ne može niko ni za koga da odlučujee
nijedan zakonski, ekonomski, moralni faktor za potčinjavanj roditeljskim odlukama u vezi sa privatnim životom i ličnom srećom ne priznajem
 
Nijedan 'kodeks' ti ne nalaže da pomažeš bilo kome da reši ljubavni problem ubistvom. Mada ajde, kao iz lojalnosti 'drugu'.. Hbg, kasno je sad kajati, on je trebao biti taj koji će urazumiti tog lika. Dobra stvar je što je uvideo grešku.
To je uvrnuto, Unsaie dobro kaže da je stabilnih ljudi bilo čak i u tom vremenu sveopšte, masovne patologije, ali oni koji su davali negativan pečat tim godinama su bili većma nerazumni, od njih se svašta moglo očekivati. Čovek koji je sa mnom išao u isti razred u osnovnoj školi je tada takođe završio u zatvoru, bio je s one strane zakona, međutim povod zbog kog je utamničen je takođe "nesrećna ljubav". Devojka mu je saopštila da raskida s njim, lik je revoltiran izašao iz kafića na ulicu, na korzo pun ljudi, iz obližnjeg policijskog automobila (tada je svaka patrola u kolima imala duge cevi, verovatno je i dalje tako) uzeo automatsku pušku i ispalio rafal iznad mase, srećom niko nije stradao u tom njegovom "izlivu patnje".
devedesetih je i dalje bilo psihofizicki stabilnih ljudi bez obzira na "drustveno organizovanje" i popularnu kulturu,
koji su i dalje znali da razdvoje zdravo od bolesnog ponasanja

a r&j nema "elemenata tragedije" vec se vodi kao tragedija, ne zbog roditelja,
vec zbog dvoje trinestogodisnjaka kojima je napaljenost bila jaca i od pameti i zivota kada su je prepoznali kao "ljubav"
:ok:
I kako da protumačimo reakciju njihovih roditelja, da li je bila opravdana? Da li su oni bili zreli da se prepuste napaljenosti u tim godinama? Pročitah slučajno post jedne eminentne forumašice na jednoj temi na pdf-u Žene, koja kao roditelj i zrela žena smatra da decu u tim godinama ne treba ograničavati, da su oni spremni za "konkretne poteze".
 
Kod mene se znalo da je prioritet da završim fakultet i za to vrijeme momka nisam ni imala ... a kad počneš sam zarađivati, odletio si iz gnjezda... moji su uvijek govorili Ako je dobar tebi, dobar je i nama ...
Međutim tata baš voli ovog sadašnjeg, kaže slični su ...
Biraju li djevojke momke slične svom ocu? :think:
A jesam pri kraju gimnazije imala jednog momka..nije se sviđao mom ocu, ali je ćutao..nije ni jednom nešto rekao protiv njega, a sad kad se sjetim :roll: Šta li sam našla u njemu. Kad smo raskinuli tata je rekao - Nije on bio za tebe - ...znam, rekla sam
Al, ***. kad smo ja i tata poprilično slični ...
No šta, kada se mami ne sviđa tvoj izabranik?

Pričala jedna sestra pred penziju na poslu...lako je dok djete vodiš za ručicu..a šta kad se uda za neku budalu? Tek tada nastanu problemi.....
 
Prica kaze ovako...bio jednom jedan decak i bio na polovinu bosanac do duse rodjen u bg...iiii upozna devojku i bas se super skapiraju,razmisljali malo o "buducnosti"...mnogo im bilo lepo neko vreme.. blabla truc truc...dok jednog dana NjEN otac nije resio da ih rastavi...radio je svasta, pa cak i ponizavao svoju cerku...decko hteo da poprica sa caletom, ona mu nije dala:confused: mada ne bi ni bilo koristi zato sto je cale zadrti matori jarac..onda jednog dana njen otac ne znajuci sta ce vise da uradi kaze svojoj cerki: " ako izaberes njega njega ja prestajem da ti finansiram fakultet i zivot uopste" sto je najgore stvarno je prestao....bolesnik..bar po meni....morali su da se rastanu posto je ovo ipak bilo mnogo ozbiljno..i po recima njenog oca zato sto je decko bio taj ko je bio...decko se jednog dana narolja i ode do njenog caleta isproziva ga i kaze da joj sam sada trazi zlatnog decacica....na kraju je ona opet najjjebala...rekla liku da ne zeli da ga vise ikada vidi...dan danas je sama


Da li su vam nekada njeni ili njegovi roditelji pravili probleme ili cak mozda rastavili?
Da li vam je bitno da je vas partner obavezno vase nacionalnosti?... i maggarac(cale) iz price...ako imate neki komentar za takve ljude slobodno...
Moj otac je takav....samo što to nema veze sa nacionalnošću već sa muškarcima generalno...čuva čovek himen koji odavno nemam....čak mi je i ova priča sa fakultetom poznata....a ***...dešava se....sila zakon menja...
Samo to zna da upropasti osobu...ja sam imala neke stvarno teške periode...a nisam imala kome reći za njih...tad mi je pomoć stvarno trebala...
Nemam nikakav odnos sa njim.Pre je bilo nešto između straha i mržnje....ali ja nisam po prirodi podređena osoba...jesam bila pasivna, ali izdešavale su mi se stvari zbog kojih sam shvatila da ne mogu sve muškarce upoređivati s njim i zbog kojih sam prestala da se bojim, jer realno više ništa nije mogao da mi uradi....mogu slobodno reći da sam jedno vreme bila polu-živa...bez ikakve drame i preterivanja....bila sam mršavija deset kg nego sad...a trenutno imam pet manje nego što bi trebalo.
Posle toga sam upala u neku fazu gde sam htela da mu vratim za sve...to je nemoguće...posebno što sam tim svojim pokušajima da mu vratim sebi mnogo više naudila....mogu reći i da sam jedno vreme spavala sa svima redom...osećaj koji je posle toga ostao traje još uvek....
Oterao me je u neke stvari...indirektno i kada je direktno trebalo da bude tu od njega sam samo dobila komplimente poput reči "*****"....ne zna on za mnogo stvari koje su se meni izdešavale...i nadam se da nikada neće ni saznati.
 
Poslednja izmena:
E pa onda mora da kaže da li je tip Srbin iz Bosne,Hrvat ili Musliman.Msm kako da pišemo ako nemamo informacije.


pa ja mislio da ne pisem bas pola strane;)...ko ce cita pola strane:)
.....Decko je Bosanac po caletu, inace rodjen ovde i ima prezime koje dosta vuce na muslimasko, keva iz okoline Kragujevca....njegovi roditelji zive u Bg od 20 god...obicna porodica, bez nekih kurana i cilima i kolko znam svi jedu prasice,imucni , samo sto ih ponekad prezime jbe...Njen cale sa Zabljaka...sposoban ima svoj neki poslic..

pa?

nista ne opravdava malog i njegovo ponasanje
a on je u prici vazniji jer bi sa njim, a ne sa ocem, bila u vezi

meni je neshvatljivo da se i dan danas moze popiti i uraditi sto zelis
a onda puj pike ne vazi, bio sam pijan :neutral:

pa neopravdava ga nesto specijalno....ali i dalje mislim da je tu cale ispao sebicnjak...trebo je da ode trezan

:D Očevi su osetljivi na izbore koje prave njihove ćerke, tipična izjava je "samo da se ne uda za neku benetinu koja će je upropastiti."

a gde je granica?...odakle pocinje preterivanje?
 
nisu niti uzimam kriterijum nacionalnosti, rase, čegaveć kao bitan...
ćale je pa... razumem ja i te konzereve... ko zna kkva kultura vaspitanje ideje sredina... ne postaje se takav džabe
par dotični ne razumem... ih ukinuo izdžavanje... pa šta
kao postupak tog momka

kod nas ljudi i sa 35 god zive sa roditeljima...oboje su bili maladji na faxu....i pored svih sankcija i tripova koje je regularno radio uveo je i ovo...
 
Da li su vam nekada njeni ili njegovi roditelji pravili probleme ili cak mozda rastavili?
Da li vam je bitno da je vas partner obavezno vase nacionalnosti?... i maggarac(cale) iz price...ako imate neki komentar za takve ljude slobodno...

nikada...kad bi se umešali, to bi mi bio dobar znak da sa tom osobom više nemam više šta da tražim i to bi bio kraj...

...nije mi bitno da je moje nacionalnosti...iznad toga sam...
 
e svaka cast:ok:

ova priča je psihopato srednji vek slučaj
ne mogu da zamislim kako je biti pod takvom represijom

al inače, ko je tu kriv - roditelji ili deca
roditelji su po prirodi retrogradni i ne mogu da vide iz perspektive svoje dece i današnjice
ne može niko ni za koga da odlučujee
nijedan zakonski, ekonomski, moralni faktor za potčinjavanj roditeljskim odlukama u vezi sa privatnim životom i ličnom srećom ne priznajem

:lol: Pa mozes ti da ne priznajes, ali postoji tu jedna prosta logika vrlo smislena mozda nekorektna ali smislena. Ako ja zivim u stanu svojih roditelja zajedno sa njima u svojoj recimo 32 i neko od njih kaze: E od danas je tusiranje samo nedeljom :mrgreen: (namerno uzimam banalan primer) normalno je da to moram ispostovati iako je suludo. Jer je to njihov stan. Tada ih ne posmatram ko roditelje vec iskljucivo ko vlasnike stana ;) Koji imaju pravo da u njemu zahtevaju sve!
Sa druge strane, ako mi roditelji placaju zivot u Bg , letovanja, zimovanja, garderobu i stan u centru a ne moraju sve to, mogli su da mi kazu da u 18 pocnem da radim, najmanje sto ja mogu jeste da ucim i dajem ispite. I ne samo ja i svaki drugi student. Ako se zaljubim u najdivniju osobu na svetu i prestanem da dajem ispite jer ne mogu od ludila da ucim OPET je normalno da bi mi roditelji rekli: Smanji dozivljaj, ne raskini ali smanji dozivljaj i prihvati se knjige. Ne zato sto mrze mene , njega ili ne zele da imam decka, daleko od toga, vec prosto sto moje padanje ispita udara ih po dzepu direktno. Tako bih i ja rekla danas, sutra svom detetu . Ako neces da ucis vec hoces da po Bg izlazis, menjas frajere i ludujes, izvoli cerko, ali NE O MOM TROSKU. Zaposli se , radi, placaj stan , racune, hranu, pa se provodi do mile volje.
Naravno, ovde ne govorim o patoloskim slucajevima ;)
 
Poslednja izmena:
Ali ovde nema ucenje ili decko:idea:poenta je da se kaze u nekim normalnim godinama dal se usavrsava o njihovom trosku ili se osamostali pa ako imaju i zele da pomognu ok..ali nikako mesanje u izbor partnera..to nema veze sa skolom
 
Prica kaze ovako...bio jednom jedan decak i bio na polovinu bosanac do duse rodjen u bg...iiii upozna devojku i bas se super skapiraju,razmisljali malo o "buducnosti"...mnogo im bilo lepo neko vreme.. blabla truc truc...dok jednog dana NjEN otac nije resio da ih rastavi...radio je svasta, pa cak i ponizavao svoju cerku...decko hteo da poprica sa caletom, ona mu nije dala:confused: mada ne bi ni bilo koristi zato sto je cale zadrti matori jarac..onda jednog dana njen otac ne znajuci sta ce vise da uradi kaze svojoj cerki: " ako izaberes njega njega ja prestajem da ti finansiram fakultet i zivot uopste" sto je najgore stvarno je prestao....bolesnik..bar po meni....morali su da se rastanu posto je ovo ipak bilo mnogo ozbiljno..i po recima njenog oca zato sto je decko bio taj ko je bio...decko se jednog dana narolja i ode do njenog caleta isproziva ga i kaze da joj sam sada trazi zlatnog decacica....na kraju je ona opet najjjebala...rekla liku da ne zeli da ga vise ikada vidi...dan danas je sama


Da li su vam nekada njeni ili njegovi roditelji pravili probleme ili cak mozda rastavili?
Da li vam je bitno da je vas partner obavezno vase nacionalnosti?... i maggarac(cale) iz price...ako imate neki komentar za takve ljude slobodno...

znam za slucaj devojke koja se udala za vlaha. vlah, tako se valjda kaze.
njeni nisu vise progovorili rec sa njom, mrtva za njih.
to su bre sve imbecili.
 
Prica kaze ovako...bio jednom jedan decak i bio na polovinu bosanac do duse rodjen u bg...iiii upozna devojku i bas se super skapiraju,razmisljali malo o "buducnosti"...mnogo im bilo lepo neko vreme.. blabla truc truc...dok jednog dana NjEN otac nije resio da ih rastavi...radio je svasta, pa cak i ponizavao svoju cerku...decko hteo da poprica sa caletom, ona mu nije dala:confused: mada ne bi ni bilo koristi zato sto je cale zadrti matori jarac..onda jednog dana njen otac ne znajuci sta ce vise da uradi kaze svojoj cerki: " ako izaberes njega njega ja prestajem da ti finansiram fakultet i zivot uopste" sto je najgore stvarno je prestao....bolesnik..bar po meni....morali su da se rastanu posto je ovo ipak bilo mnogo ozbiljno..i po recima njenog oca zato sto je decko bio taj ko je bio...decko se jednog dana narolja i ode do njenog caleta isproziva ga i kaze da joj sam sada trazi zlatnog decacica....na kraju je ona opet najjjebala...rekla liku da ne zeli da ga vise ikada vidi...dan danas je sama


Da li su vam nekada njeni ili njegovi roditelji pravili probleme ili cak mozda rastavili?
Da li vam je bitno da je vas partner obavezno vase nacionalnosti?... i maggarac(cale) iz price...ako imate neki komentar za takve ljude slobodno...

Ima roditelja jako loših pedagoga, nažalost. Umisle da znaju šta je najbolje za dete,
a pri tome ga slabo poznaju. Onaj koji voli i razume svoje dete i pametan je ne može doći u tako drastične situacije.
 
ako je to gadno velika neka ljubav koliko se obicno prica da jeste, prezivjece i fax i umjerena vidjanja tokom istog :D

nisu se videli goininu i po, mozda malo vise...ostali su neki delovi zajednickog drustva...kad gledas sa strane vidi se da im je drago sto su se sreli i nije im problem da se njih dvoje ispricaju sami pa onda se ukljuce u drustvo...ona se i dalje smeska njegovim 'forama'...ali za 4 godine niko nije preso tu granicu slucajnog vidjanja...mada znaju brojeve napamet...ona stalno promrmlja da je besna na nekog lika i da je dobar deo muskaraca gamad, a on nikad ne pominje devojke kada je ona u blizini....moj utisak njihove tadasnje veze je bio da ce njih dvoje ko zna koliko zajedno..
 
ah, to je vise projekcija i idealizovanje nekog ko ti je van domasaja nego bilo sto konkretno :D
koliko sam se samo puta srela sa tim
moony eyes mjesecima, a onda kada se konacno smisle da pokusaju biti zajedno, razidju se u sedmicu dana :D :D
 
:lol: bogami moji kažu da brineš o djetetu dok si živ, pa imalo ono 10 ili 30 godina ...
Jednom roditelj, uvijek roditelj :lol:
Put bez povratka ;)
Pravi roditelj čitavog života brine o potomstvu.. :)
Kad dođe do preispitivanja deca se prisete roditeljskih saveta o koje su se oglušili. Npr. žena koja je četrdesetak godina provela u braku svaki put kad je zaškripalo, kad su se javljale krize, setila se roditelja koji joj nisu dali blagoslov pri udaji, smatrali su da im kćerka neće dobro proći u zajedništvu s čovekom koji im je postao zet. A oni su opstali u tom braku, ne baš harmoničnom, ali sasvim solidnom, mada je prilika za isticanje mudrosti ženinih roditelja itekako bilo. :D
...a gde je granica?...odakle pocinje preterivanje?

Dobro pitanje. Ne može se naći pravi odgovor na njega. Nebrojeno puta sam bio svedok uplitanja roditelja u nečije veze, naročito u brakove, i kao da postoji neko vremensko pravilo, što kasnije usledi mešanje roditelja - njegovi rezultati su negativniji. Intervencija roditelja je korisna ako je pravovremena i dobronamerna, dobronamerna u smislu opravdanosti, jer svaki roditelj po difoltu želi najbolje svom detetu, ali u konkretnim situacijama nekad i ne bude tako. Jako je teško to proceniti. Recimo to što si spomenuo u postavci teme, to čime si inicirao diskusiju - neprihvatanje nekoga zato što je pripadnik druge nacije, što mu je veroispovest drugačija, što je poreklom s određenog geografskog područja, to ne da je preterivanje, nego je divljaštvo, primitivizam neprimeren 21. veku, takva uslovljavanja ako se kojim nesrećnim slučajem pojave ne bi trebalo uzeti u obzir. Ljudi su toliko nesavršeni da se razlog osporavanja, nipodaštavanja, odbacivanja nekog može pronaći u bilo čemu, može se zloupotrebiti bilo šta da bi se to postiglo. Teško je definisati granice kad se posmatra naša sorta.
 
Prica kaze ovako...bio jednom jedan decak i bio na polovinu bosanac do duse rodjen u bg...iiii upozna devojku i bas se super skapiraju,razmisljali malo o "buducnosti"...mnogo im bilo lepo neko vreme.. blabla truc truc...dok jednog dana NjEN otac nije resio da ih rastavi...radio je svasta, pa cak i ponizavao svoju cerku...decko hteo da poprica sa caletom, ona mu nije dala:confused: mada ne bi ni bilo koristi zato sto je cale zadrti matori jarac..onda jednog dana njen otac ne znajuci sta ce vise da uradi kaze svojoj cerki: " ako izaberes njega njega ja prestajem da ti finansiram fakultet i zivot uopste" sto je najgore stvarno je prestao....bolesnik..bar po meni....morali su da se rastanu posto je ovo ipak bilo mnogo ozbiljno..i po recima njenog oca zato sto je decko bio taj ko je bio...decko se jednog dana narolja i ode do njenog caleta isproziva ga i kaze da joj sam sada trazi zlatnog decacica....na kraju je ona opet najjjebala...rekla liku da ne zeli da ga vise ikada vidi...dan danas je sama


Da li su vam nekada njeni ili njegovi roditelji pravili probleme ili cak mozda rastavili?
Da li vam je bitno da je vas partner obavezno vase nacionalnosti?... i maggarac(cale) iz price...ako imate neki komentar za takve ljude slobodno...

:hahaha: Njegova majka jednom ali to nije ni važno sada..daleko im lepa kuća i hvala joj na tome. Nije to bila zdrava porodica, već gde se poidlazi deci, i gde trebaš da mu izigravaš majku a ne da mu budeš devojka...Klasičan edipovac bio. Spasla me je velike muke, i hvala joj veliko. Tada nisam znala koliko sam u stvari srećne ruke bila, kada je neprestano rovarila, ponašala se nadmeno, bezobrazno i nevaspitano.
Nije mi bitno, nacionalnost. Bitno mi je kako neko milsi i kakav je u duši. :heart:
 
koliko ja znam nema ''bosanaca''...
bosanski srbi, hrvati i muslimani... su nacije u bosni..

pogrijesila si muslimani nisu nacija to je vjeroispovjest/religijsko opredjeljenje....Bosnjaci ebaj ga....
Mislim ovakva ti je situacija : Srbi-Pravoslavci, Hrvati-Katolici,Bošnjaci-Muslimani a da ga ebes svi smo Bosanci :D :D :D :D :D :D :D to je to...

A tema :"Tih nacionalnih sranja,mi pun k.u.r.a.c, ne znam kako je usrani svijet moguce da se i dalje pali po tom osnovu,ja vjerujem i mislim da je bolje da nas ima vise razlicitih nego istih,a da svi budemo dobri ljudi,domacini,prijatelji,zene i muzevi!" a svi ostali neka sisaju tuki...:mrgreen:
 

Back
Top