Nezavisnost danas

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
U danasnjem svetu NE POSTOJE nezavisne drzave koje vode neku svoju politiku, nezavisnu od misljenja drugih naroda i drzava.

Pa cak ni one najmocnije, SAD, Rusija, Kina, Nemacka....ne vode potpuno nezavisnu politiku.

Sve je u medjusobnoj zavisnosti.

O malim drzavama i da ne govorimo.

One imaju toliko nezavisnosti koliko im interesi velikih to omogucavaju.

Zato je malo cudno kada neko misli da bi u Srbiji nekakva druga stranka ili licnost mogla da vodi nekakvu drugu, nezavisniju politiku.

Ni sam andjeo da dodje s neba - nista ne bi mogao.

Mogao bi da menja neke sitnice unutra, koje nikoga ne zanimaju.

Ako bi pokusao nesto sto zadire u tudje interese velikih - bio bi odmah smenjen i zamenjen sa poslusnijim.

Jos je dobro da Srbija ima svog Predsednika.

Mogli su joj, da su hteli, postaviti i stranog gobernatora.

Sila Boga ne moli.
 
Poslednja izmena:
U danasnjem svetu NE POSTOJE nezavisne drzave koje vode neku svoju politiku, nezavisnu od misljenja drugih naroda i drzava.

Pa cak ni one najmocnije, SAD, Rusija, Kina, Nemacka....ne vode potpuno nezavisnu politiku.

Sve je u medjusobnoj zavisnosti.

O malim drzavama i da ne govorimo.

One imaju toliko nezavisnosti koliko im interesi velikih to omogucavaju.

Zato je malo cudno kada neko misli da bi u Srbiji nekakva druga stranka ili licnost mogla da vodi nekakvu drugu, nezavisniju politiku.

Ni sam andjeo da dodje s neba - nista ne bi mogao.

Mogao bi da menja neke sitnice unutra, koje nikoga ne zanimaju.

Ako bi pokusao nesto sto zadire u tudje interese velikih - bio bi odmah smenjen i zamenjen sa poslusnijim.

Jos je dobro da Srbija ima svog Predsednika.

Mogli su joj, da su hteli, postaviti i stranog gobernatora.

Sila Boga ne moli.

Naslov teme odličan je za politički studiju , ili za seminarski rad iz
opšteg političkog obrazovanja ; ali razrada nekako nevino deluje , kao
priznanje pijanstva - posle koga se čovek najvno / nevino budi sa određenom
mučninom i opštim nerazumevanjem nje same ali i prihvatanjem kao fizičko
faktičko stanje .

Ima se utisak da politički prkos/inat jenjava , kad se konstatuje da je
apsolutna nezavisnost nemoguća ( apsolutno tačno ) ; dakle on stari ,
ili se prestravio od sile koja boga ne moli .

Ako nema od pobrojanog ništa , onda je tema postavljena za snimanje
javnog mnenija i utvrđivanja intenziteta političkog prkosa / inata kod
palanačkog sveta ( koji je probudio i razurlao SPS sa udruženom
demokratskom opozicijom ) .
Za one koi su zaboravili da ih podsetim : kojke sekao ruke za srpske
ploteve od vrljika , starije od američkih kontinenata ; ko je organizovao
dobrovoljačke jedinice i u ime čega ; ko je jeo volujsko pečenje na
Palama sa Radovanovim borcima/četnicima/dobrovoljcima ; i t.redom.

Zar sve to nije bilo zbog nezavisnosti i političkog inata/prkosa sili
( ma kolika je - i ma čija je ) .? Zar to nije predhodilo ' 99. .?
Zar i u njoj nije bilo toga . ?

Zaista , sa ovakvim otrežnjenjem kud - sučim čovek da izađe pred
nerođene potomke ?
 
Naslov teme odličan je za politički studiju , ili za seminarski rad iz
opšteg političkog obrazovanja ; ali razrada nekako nevino deluje , kao
priznanje pijanstva - posle koga se čovek najvno / nevino budi sa određenom
mučninom i opštim nerazumevanjem nje same ali i prihvatanjem kao fizičko
faktičko stanje .

Mislis da ja to ne znam?:D

Naslov je samo da privuce citaoca.

Ali, razrada teme mora biti na onom nivou koji zahteva intelektualno okruzenje.

Da bi se bolje shvatili i razumeli.
 
Nezavisnost predstavlja škakljiv pojam, koji bi se u najširem mogao tumačiti kao spoljni suverenitet jedne zemlje, odnosno najviši stepen njenog međunarodno-pravnog subjektiviteta. Formalno makar, čak i najmanja zemlja, ako je široko priznata, ima ravnopravan status sa svim drugim zemljama.
Naravno, to je samo u teoriji. Praksa je surova...
 
Razradićemo temu zajedno tokom diskusije :)
Slažem se sa iznetim stavom, tj da je suverenost danas manja nego ikada, toliko da me mnoge države podsećaju na vazalne kneževine u srednjem veku. Suverenost je ograničena kako voljom moćnih pojedinih država, tako i nadnacionalnim političkim telima karakterističnim za našu epohu - UN-om, NATO-om, EU-om, i drugima
Skrenuo bih pažnju na još jedan vid ograničavanja suverenosti - na sukob međunarodnog i unutrašnjeg prava. Njihove pojedine norme su često u međusobnom sukobu, i postavlja se pitanje koje pravo bi trebalo da ima primat. Bilo bi lepo da nam neki pravnik odgovori na ova pitanja, i doda nešto o tome kakva su trenutna praksa i tendencije u vezi ovog problema
 
Pa moze se reci da ima istine u naslovnoj temi . Medjutim , postoje razlike ,edju nacijama . I to , razlike medju nacijama slicne velicine, broja i resursa. Na primer , hrvatka je nekoliko puta nezavisnija od Srbije . Samo iz jednog razloga. Njihovi politicari vole svoju zemlju , sto sa srpskim rukovodstvom nije slucaj .
 
Pa sad... koliko god voleo svoju zemlju i narod, to može da bude od malog značaja u vezi sa problemom nezavisnosti, s obzirom na snagu i moć velikih igrača na svetskoj političkoj sceni, koji danas utiču na politiku malih zemalja
 
Pa sad... koliko god voleo svoju zemlju i narod, to može da bude od malog značaja u vezi sa problemom nezavisnosti, s obzirom na snagu i moć velikih igrača na svetskoj političkoj sceni, koji danas utiču na politiku malih zemalja

Mi treba da dostignemo onaj stepen nezavisnosti , koji imaju mali igraci . kao sto je Slovenija i Hrvatska . Oni su manji od nas . a stepen njihove nezaviisnosti je daleko veci nego nas .
A zasto , Pre svega , treba da budemo nezavisni od nih .
A oni i te kako imaj mnogo uticaja na nasu drzavu . A drugo , cni se da oni daju samo ono sto moraju , dok mi hrlimo da damo i ono stoniko od nas ne trazi , ili trazi ali ne uslovljava .
Cini se, da nasa elita , cesto oce da byde veci katolik od Pape .
 
Pa moze se reci da ima istine u naslovnoj temi . Medjutim , postoje razlike ,edju nacijama . I to , razlike medju nacijama slicne velicine, broja i resursa. Na primer , hrvatka je nekoliko puta nezavisnija od Srbije . Samo iz jednog razloga. Njihovi politicari vole svoju zemlju , sto sa srpskim rukovodstvom nije slucaj .


Možda u žilama hrvatskog rukovodstva teče da tako kažem hrvatska
krv , a kod srpsko više manje svakakva a srpska nikakva . Ko zna ! :dontunderstand:
 
Volim da mislim , da na ovom svetu nema nezavisnih stanja .
Dakle , matrijalne tačke se međusobno privlače ( ostvaruju
jedna na drugu uticaj - privlače se ili odbijaju ) ; energije ,
momenti i sile u stalnim su odnosima ( sabiraju se , oduzimaju se -
-- sprežu se ) .
Dakle ,u matrijalnom svetu nema nezavisne matrijalne tačke , nit
pak energije . Nit je energija nezavisna od materije ili pak obrnuto.
Biološki svet je sazdan od materije i energije
( u svim oblicima ) i nasledio je ovo svojstvo nemogućnosti
nezavisnosti .
Čovek pripada biološkom svetu , drušveno je biće - stoga su
zajednice koje gradi po njegovim svojstvima ; nezavisno
nemoguće .
Dakle , u političkom svetu ne postoji nezavisna zajednica ni
jednog trenutka . Može neka sredina da ima privid takvoga
stanja, no sve je to trenutna iluzija ( politička narkoza ) .
Dakle , kako opstati kao zajednica u političkom svetu međ
moćnima , kad si potencijalno marginalan - da tako kažem .

Napravio bih paralelu sa splavarima na planinskim rekama.
Oni se ne suprotstavljaju matici , već idu niz nju . Svakom
neupućenom se obala čini bezbednim mestom , no splavari
znaju da je to privid i propast . Dakle , njihov cilj je svim
sredstvima uz pomoć moći reke sačuvati splav i ostati
na površini niz maticu . Dakle , iskoristi moći matice
za svoj opstanak i putovanje kroz vreme . Tu reka , planine ,
splav i splavar ne pozivaju se na integritet i suverinitet ; no
kad se gledaju sa strane ( ta ogromna planina , moćna reka ,
mali žilav splav i vešt splavar ) , deluju tako skladno i harmonično
-- gotovo zadivljujuće.
Dakle , za male države poučna je persijska mudrost :
'' blaga premudra ruka , slona vodi jednom mišijom dlakom ''

:rtfm::rtfm::dash::dash::dash:
 
Možda u žilama hrvatskog rukovodstva teče da tako kažem hrvatska
krv , a kod srpsko više manje svakakva a srpska nikakva . Ko zna ! :dontunderstand:

Mozda hrvatsski narod ne postoji , nego su u pitanju pokatoliceni srbi... mozda , ko zna .
Ipak verujem da razlika medju nama ima mnogo ocigledniju pozadinu . Oni nissu imali 60 godina komunizma , kao Srbi , a pogotovo nisu imali bratsktvo i jedinstvo ko mi.
A uz to , nije im pobijeno ljudi , koliko nama . A pogotovo Srbi isu ubli toliko hrvata , koliko su hrvasti pobili Srba .
\Nop mislim , da to nemanje konunizma preteze na tasuj neravnopptravnostui . A i to je razumljivo . Ipak je Tito bio hrvat, a kao takav , ne bi svom narou takvu posast priredio .
 
Mi treba da dostignemo onaj stepen nezavisnosti , koji imaju mali igraci . kao sto je Slovenija i Hrvatska . Oni su manji od nas . a stepen njihove nezaviisnosti je daleko veci nego nas .
.

:hahaha::hahaha::hahaha:

Kakav to oni "visok stepen nezavisnosti" imaju?

Slovenija APSOLUTNO zavisi od Austrije, a Hrvatska od Nemacke i podrske Vatikana.

Oni apsolutno NIKAKVU nezavisnost nemaju, kao ni mi.
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

Kakav to oni "visok stepen nezavisnosti" imaju?

Slovenija APSOLUTNO zavisi od Austrije, a Hrvatska od Nemacke i podrske Vatikana.

Oni apsolutno NIKAKVU nezavisnost nemaju, kao ni mi.

Ali ni Slovenija ni Hrvatska ne zavise od Srbije , niti Srbi imaju bilo kakvog uticaja na njih . A sto se nas tice , situacija je obrnuta . Oni i te kako imaju uticaja ovde . . da ne ponavljam da , na primer HRvatska ima dovoljno slobode i nezavisnosti , da joj se vojska zove Hrvatska Vojska , a Srbija ne. Nasa vojska mora da se zove Vojska Srbije . Udzbrenike u hrvatskim i Slovenackim skolama prave Slovenci i Hrvati. A kod nas Jugosloveni .
 
Ali ni Slovenija ni Hrvatska ne zavise od Srbije , niti Srbi imaju bilo kakvog uticaja na njih . A sto se nas tice , situacija je obrnuta . Oni i te kako imaju uticaja ovde . . da ne ponavljam da , na primer HRvatska ima dovoljno slobode i nezavisnosti , da joj se vojska zove Hrvatska Vojska , a Srbija ne. Nasa vojska mora da se zove Vojska Srbije . Udzbrenike u hrvatskim i Slovenackim skolama prave Slovenci i Hrvati. A kod nas Jugosloveni .

Opet ti sa tim? :eek:

Potpuno je PRAVILNO sto se ne zove srpska vojska, vec vojska Srbije !

Jos pravilnije bi bilo da Srbija UOPSTE NEMA VOJSKU!

Jer, u danasnje vreme vojska kosta mnogo, a od nje AMA BAS NIKAKVE KORISTI.

Cim bi se poceo i najmanji sukob sa bilo kim - veliki bi se momentalno umesali i tada ma kakava da je vojska bila bi samo dzak za boksovanje.
 
Opet ti sa tim? :eek:

Potpuno je PRAVILNO sto se ne zove srpska vojska, vec vojska Srbije !

Jos pravilnije bi bilo da Srbija UOPSTE NEMA VOJSKU!
Jer, u danasnje vreme vojska kosta mnogo, a od nje AMA BAS NIKAKVE KORISTI.

Cim bi se poceo i najmanji sukob sa bilo kim - veliki bi se momentalno umesali i tada ma kakava da je vojska bila bi samo dzak za boksovanje.

Ma najbolje bi bilo da u opste nema Srba .
Koj ce moj da postoje neki Srbi , Dovoljno je sto postoje hrvati , zar ne ?
Nego eto jos jednom pitanja a tebe . Kako to da oni imaju dovoljno nezavisnosti , da vojska moze da im se zove Hrvatwska Vojska , a mi nemamo , pa nam se Vojska zove Vojska Srbije .
A sta treba , ili ne treba , zamolio bi te da mi ne govoris , jer u tom smislu zaista ne cenim tvoje misljenej , obzirom da je sad ovo Srbija , a da si ti Jugosoven , a ne Srbin . I jos si uz to obozavaoc lika i dela Josipa Broza , hrvata .
Na zaliost i Vlasti SRBIJE , misle ko i ti . I to je u stvari sva nasa tragedija .
'

Ko ne placa svoju vojsku , morace da placa tudju .
Mene i onako ne zanima globalna nezavismnost u potpunom smislu te reci . zanima me samo da ne budemo zavisni od hrvata, siptara , slovenaca i komunista . ( Jugoslovena ) sto i te kako jesmo .
 
Poslednja izmena:
Opet ti sa tim? :eek:

Potpuno je PRAVILNO sto se ne zove srpska vojska, vec vojska Srbije !

Jos pravilnije bi bilo da Srbija UOPSTE NEMA VOJSKU!

Jer, u danasnje vreme vojska kosta mnogo, a od nje AMA BAS NIKAKVE KORISTI.

Cim bi se poceo i najmanji sukob sa bilo kim - veliki bi se momentalno umesali i tada ma kakava da je vojska bila bi samo dzak za boksovanje.


Dobro lociraš nacionalne interese .
( -- zbog tradicije treba imati manju armiju -- ):klap::ok:
 
Ma najbolje bi bilo da u opste nema Srba .
Koj ce moj da postoje neki Srbi , Dovoljno je sto postoje hrvati , zar ne ?
Nego eto jos jednom pitanja a tebe . Kako to da oni imaju dovoljno nezavisnosti , da vojska moze da im se zove Hrvatwska Vojska , a mi nemamo , pa nam se Vojska zove Vojska Srbije .
A sta treba , ili ne treba , zamolio bi te da mi ne govoris , jer u tom smislu zaista ne cenim tvoje misljenej , obzirom da je sad ovo Srbija , a da si ti Jugosoven , a ne Srbin . I jos si uz to obozavaoc lika i dela Josipa Broza , hrvata .
Na zaliost i Vlasti SRBIJE , misle ko i ti . I to je u stvari sva nasa tragedija .
'

Ko ne placa svoju vojsku , morace da placa tudju .
Mene i onako ne zanima globalna nezavismnost u potpunom smislu te reci . zanima me samo da ne budemo zavisni od hrvata, siptara , slovenaca i komunista . ( Jugoslovena ) sto i te kako jesmo .

Ne možeš da kontrolišeš , pa stoga ne možeš ni da utičeš
na unutrašnja i emotivna stanja bilo koje jedinke ; stoga je
formalno i nebitno kako se ko izjašnjava i deklariše .

Recimo imaš ljudi koji su se pre 40 godina bez bojazni
izjašnjavali kao srbi ; do pre neku godinu . Kad su svi počeli
da se izjašnjavaju kao srbi ( Ivo Andrić , mirini kinezi i sl . ;
kao i ratko mladić ) , oni su počeli da se izjašnjavaju kao
ljudi ( posle je patrijarh izgovorio onu čuvenu : '' i ako smo
srbi , budimo LJudi
'' .

:rtfm::dash:
 
Ne možeš da kontrolišeš , pa stoga ne možeš ni da utičeš
na unutrašnja i emotivna stanja bilo koje jedinke ; stoga je
formalno i nebitno kako se ko izjašnjava i deklariše .

Recimo imaš ljudi koji su se pre 40 godina bez bojazni
izjašnjavali kao srbi ; do pre neku godinu . Kad su svi počeli
da se izjašnjavaju kao srbi ( Ivo Andrić , mirini kinezi i sl . ;
kao i ratko mladić ) , oni su počeli da se izjašnjavaju kao
ljudi ( posle je patrijarh izgovorio onu čuvenu : '' i ako smo
srbi , budimo LJudi
'' .

:rtfm::dash:

Vojska nije jedinka . Srpska vojska je , kao takva ovencana slavom .
Ni tada , u to vreme , nije bila samo i iskljucivo saastavljena od Srba . I tad je bilo pripadnika drugih naroda u njio , pa se zvala , naj normalnije Srpska vojsa .
Da znamo da je bila nasa . E sad ne moze . MI ne mozemo , a eto ovi drugi mogu . U tome lezi nasa zavisnost , a njihova sloboda .
 
Vojska nije jedinka . Srpska vojska je , kao takva ovencana slavom .
Ni tada , u to vreme , nije bila samo i iskljucivo saastavljena od Srba . I tad je bilo pripadnika drugih naroda u njio , pa se zvala , naj normalnije Srpska vojsa .
Da znamo da je bila nasa . E sad ne moze . MI ne mozemo , a eto ovi drugi mogu . U tome lezi nasa zavisnost , a njihova sloboda .

Nisam govorio o armiji ( koliko se sećam ) , već o pravnoj slobodi
da se svako izjašnjava os svojoj pripadnosti ( etničkoj , nacionalnoj ,
državnoj ,religijskoj ) , tako da to može da bude i profitabilno, ako je
neko koristoljubiv ( dakle to je politički proizvod - kupuje se i prodaje ; recimo,
danas imaš neke velike čuvare srpštine sa tri državljanstva , valjaju automobile
i zarađuju na razlikama u ceni - pa droga , pa kupovina vojne opreme ..........)

Što se tiče vojske iz tog slavnog perioda ( 1912 -18 ) , satrto je šumadijsko
pomoravsko stanovništvo ( a broj iz dijaspore evro američke ; jeste
izginuo ali on je minoran u odnosu na matično jezgro ) za interese
kapitalista i ratnih profitera , kao i za gro porodica koje su učestvovale
u neprijateljskoj armiji a dobile su ratni plen ( seti se kolonista ) .
Danas možeš da kažeš , da nisomo imali vojsku onako pogibeljnu kakvu smo
imali da gradi jugoslaviju ( da gine za države tuđe : makedonija ,bosna ,hrvatska ,
slovenija i pokraine ) , nebismo izginuli u II SR , nebi nas ubijali u ove dve decenije --
i tako to ..... Nemci su izračunali , bilo bi nas preko 40 miliona ( ali genetskih ) i
još 8 miliona manjinskih .

A danas takva država ima moć ( političku , ekonomsku ........... ).
Ovako , samo izmišljeni mitovi , kriminalci i liderski ništaci -----
a iz godine u godinu sve nas manje .:rtfm::dash:
 
Nisam govorio o armiji ( koliko se sećam ) , već o pravnoj slobodi
da se svako izjašnjava os svojoj pripadnosti ( etničkoj , nacionalnoj ,
državnoj ,religijskoj ) , tako da to može da bude i profitabilno, ako je
neko koristoljubiv ( dakle to je politički proizvod - kupuje se i prodaje ; recimo,
danas imaš neke velike čuvare srpštine sa tri državljanstva , valjaju automobile
i zarađuju na razlikama u ceni - pa droga , pa kupovina vojne opreme ..........)

Što se tiče vojske iz tog slavnog perioda ( 1912 -18 ) , satrto je šumadijsko
pomoravsko stanovništvo ( a broj iz dijaspore evro američke ; jeste
izginuo ali on je minoran u odnosu na matično jezgro ) za interese
kapitalista i ratnih profitera , kao i za gro porodica koje su učestvovale
u neprijateljskoj armiji a dobile su ratni plen ( seti se kolonista ) .
Danas možeš da kažeš , da nisomo imali vojsku onako pogibeljnu kakvu smo
imali da gradi jugoslaviju ( da gine za države tuđe : makedonija ,bosna ,hrvatska ,
slovenija i pokraine ) , nebismo izginuli u II SR , nebi nas ubijali u ove dve decenije --
i tako to ..... Nemci su izračunali , bilo bi nas preko 40 miliona ( ali genetskih ) i
još 8 miliona manjinskih .

A danas takva država ima moć ( političku , ekonomsku ........... ).
Ovako , samo izmišljeni mitovi , kriminalci i liderski ništaci -----
a iz godine u godinu sve nas manje .:rtfm::dash:

To sto je stanovnistvo izginulo u odbrani zemlje , ne cini srpsku vojsku manje slavnom i junackom . Ne zaboravi da smo bili napadnuti. Svaka ozbiljna držva bi se branila . To sto je Kralj napravio kardinalnu gresku , nema veye sa onim sto su junaci pokazali . Oni su branili svoju Državu Srbiju . A jugoslavija je produkt jedne zavere , na koju je naselo politicko rukovodstvo . Ne razumem o kakvim kapitalistima govoris .
Onako kako postoje profesionalni Srvbi , narocito na KiM danas , postoje i profesionalni anti'Srbi , koji ostvaruju svoj profit upravo napadajuci sve sto je Srpsko . I to postoji samo kod nas , ako se posmatraju države u okruženju . A mi , ko ste rekoh , ne možemo da posmatramo SAD , nego komsijske države . Pa ako neznamo , od njih da naucimo sta nam valja ciniti . Sto se tice WW2 , izginuli bi svakako , obzirom da je najveci broj Srba ubijen od strane hrvata , u WW2 , pa zatim od partizana . Situacija sa hrvatima i sa siptarima je identicna po tom pitanju . Nema leka . Ili mi njih , ili oni nas , samo sto to ogromna vecina ne shvata . NIje shvatala ni tad , pa ne shvata ni sad . Koristeci lose odluke iz proslosti , ne može se dokazati da Srbi ne treba da postpoje , to jest da srpska vojska ne treba posstoji. . Za katastrofalno izginuce naseg narpoda u WW1 , krivi su ipak i oni koji su nasu zemlju napali . Za bilo koje ubistbo komunista posle ww2 , krivi su komunisti , to jest dzelati . A za zlocine hrvata nad srpskom decom , krivi su hrvati . To je logicno . Može se reci da ima u svemu tome i nase krivice . Da je Kkralj bio dovoljno mudar da ne pravi Jugoslaviju , moye se reci da to ne bi sprecilo hrvate da se u WW2 ponasaju isto . Jedino sto je moglo da ih spreci , da nas poubijaju , je da pobijemo mi njih . AL Srbi jednostavno ne mogu to da urade . Mi nemamo ljudske resurse . Jednostavno , nemamo toliki broj zlocinaca , kao oni .
 
Poslednja izmena:
U danasnjem svetu NE POSTOJE nezavisne drzave koje vode neku svoju politiku, nezavisnu od misljenja drugih naroda i drzava.

Pa cak ni one najmocnije, SAD, Rusija, Kina, Nemacka....ne vode potpuno nezavisnu politiku.

Sve je u medjusobnoj zavisnosti.

O malim drzavama i da ne govorimo.

One imaju toliko nezavisnosti koliko im interesi velikih to omogucavaju.

Zato je malo cudno kada neko misli da bi u Srbiji nekakva druga stranka ili licnost mogla da vodi nekakvu drugu, nezavisniju politiku.

Ni sam andjeo da dodje s neba - nista ne bi mogao.

Mogao bi da menja neke sitnice unutra, koje nikoga ne zanimaju.

Ako bi pokusao nesto sto zadire u tudje interese velikih - bio bi odmah smenjen i zamenjen sa poslusnijim.

Jos je dobro da Srbija ima svog Predsednika.

Mogli su joj, da su hteli, postaviti i stranog gobernatora.

Sila Boga ne moli.

Nije bas kao sto zboris....
Da imamo nekog predsednika,koji bi zivot dao za srbiju,menjao bi u zemlji stvari na bolje,pa da to udara na sve svetske sile,nebi stao bar dok ga ne ubiju....
 

Back
Top