ISTORIJA UMETNOSTI

andjelce

Zainteresovan član
Poruka
136
Zanima me istorija umetnosti, ali ne znam da li bih sa tim fakultetom mogla da radim samo na fakultetu i u muzeju ili jos negde. Da li je istina da na Filozofskom u Novom Sadu ne postoji ovo odeljenje? Ima li ovde jos ljudi koji bi zeleli to da upisu ili koji vec studiraju istoriju umetnosti?
 
Ja sam to zelela da studiram, ali sam odustala zbog 2 stvari : to zahteva mno000go ucenja, a kada zavrsis ti nazalost NEMAS profesiju, sto je najbitnije!

Zatim, ovu drzavu najmanje zanimaju umetnici, a istoricari pogorovo!

Ja sam razmisljala : ja to hocu, ja to volim, itd., a onda sam cula u autobusu komentare jedne zene koja radi kao ist. umetnosti u muzeju : te nema posla, plata bedna, itd.

Raspitaj se malo medju studentima, nazalost vecina njih napusti studije na 1-2 godini zato sto shvate da sa tim nema 'leba :cry:
 
zoranpetrovic84:
Ako te to zanima,to sve mozes da procitas iz knjiga iz kojih bi spremala ispite za fax...meni se to ne svidja,bubacki je malo smer,ali ako bas udjes u to moze da bude zanimljivo i nacices neki posao...
Tesko da ce ti sve knjige vezane za ispite na ovom fakultetu biti tako lako dostupne pošto je to veliki problem i na samom fakultetu. Završiti istoriju umetnosti pa raditi kao turistički vodič je tužno, bolje upiši višu turističku koju ćeš završiti mnogo brže i mnogo lakše pa onda radi kao vodič.IU su ozbiljne studije bez , nažalost, perspektive.
 

Back
Top