ORCA-sramota za zastitu zivotinja

Kako si zaključio da se brecam ili svađam? :dontunderstand:

Pa tako zvučiš...ko da sam ja kriv za sve nepravde sveta. Nisam kriv ni što je neko potrošio pare za azil u nišu, ni što postoje psi koji napadaju, ni što postoje ljudi koji lažiraju napade. Nisam kriv ni što je moje dete plašljivo, pa brinem kako će da odreaguje ako ga sretne neki čopor na putu do škole. Eto, ima ljudi i sa manama...ne mogu svi da budu savršeni
 
Pa tako zvučiš...ko da sam ja kriv za sve nepravde sveta. Nisam kriv ni što je neko potrošio pare za azil u nišu, ni što postoje psi koji napadaju, ni što postoje ljudi koji lažiraju napade. Nisam kriv ni što je moje dete plašljivo, pa brinem kako će da odreaguje ako ga sretne neki čopor na putu do škole. Eto, ima ljudi i sa manama...ne mogu svi da budu savršeni

Prvo, kako je ovo pisana komunikacija ne mogu uopšte da "zvučim", a drugo, voleo bih da mi navedeš gde sam to ja u prethodnoj poruci pomenuo bilo šta od ovoga što si naveo. :think:
 

U vezi texta sa linka i zoohigijene...uginule i uspavane po Beogradskim ambulantama odlaze na kraju u Ćupriju u fabriku za životinjski otpad...

Šokiran sam saznanjem da se od uginulih pasa i mačaka skupljenih sa ulice pravi deterdžent, koštano brašno i drugi proizvodi....ovo je isto kao u ašvicu gde se od jevreja pravio sapun....
Ja sam bio budala onda što sam zvao zoohigijenu da pokupe komšijsku mačku....sada se gorko kajem što ovo nisam ranije pročitao....dodjemi da bacim bombu na nekog....

Sve vaše životinje su u deterdžentu...bićete sa njima dok perete veš
 
Ja se samo delimično slažem sa naslovom. ORKA jeste sve to ali ne razumem zašto se malo malo pokreće ta priča po principu "od truna u oku ne vidimo balvan". ORKA nije više na teretu grada i nas, a što primaju donacije sa strane, nikome ništa ne oduzimaju. Ta "velika" udruženja slična su Orki peru pare i pre će izabrati da plate šarenu lažu nego pravi rad.Ovi naslovi i tekstovi igra su koja se igra između ORKE i grada. Ima stvari koje njihov tim radi profesionalno i žalosno je što nismo dovoljno pametni da napravimo velika udruženja u kojima bi bilo mesta za više jakih ličnosti. Naravno ovo je naučna fantastika ili kako mali Perica zamišlja zaštitu, međutim istina je dok viču "dršte lopova" oni pravi prolaze nekažnjeno.A ima ih...
Žalosno je što je Orka prokockala potencijal koji je imala ( nikad nisam bila ni blizu članstva da se razumemo) jer bi nadogradnjom i kroz pošten rad i saradnju zaista postali organizacija od značaja.
Feniks je odlučio da prihvati i izabere sve pozitivno što se može naučiti od svih i toga se ne stidimo, mada nas često u poslednje vreme "porede" sa ORKOM jer nemaju razumevanja za bavljenje temama koje su mnogima aposlutno nevažne u zaštiti.Tako su ismejali tužbu protv Seke ( vukovi valjda ne pate),a zatim i naš štand za obeležavanje dana zaštite eksperimentalnih životinja.Možda će sada zvučati kao hvalisanje ali uz to mi pokrivamo još mnogo toga, ali nam i dalje fale ljudi koji će raditi u okviru organizacije ono što žele i što vole.
 
Da, žalosno je što se svi bave kucama i macama a osim Orke koja to, koliko sam u toku, i dalje radi samo na papiru, niko ne vodi računa o laboratorijskim životinjama, krznašicama, životinjama na farmama za mleko i meso, divljim životinjama... Zato i imamo situaciju da malo-malo pa uprava za veterinu proglasi besnilo negde i pošalje lovce da pucaju u sve što mrda na 4 noge i da ljudi uživaju u ritualima klanja uz dva kazana, za mast i za radžu...
 
Ja se samo delimično slažem sa naslovom. ORKA jeste sve to ali ne razumem zašto se malo malo pokreće ta priča po principu "od truna u oku ne vidimo balvan". ORKA nije više na teretu grada i nas, a što primaju donacije sa strane, nikome ništa ne oduzimaju. Ta "velika" udruženja slična su Orki peru pare i pre će izabrati da plate šarenu lažu nego pravi rad.Ovi naslovi i tekstovi igra su koja se igra između ORKE i grada. Ima stvari koje njihov tim radi profesionalno i žalosno je što nismo dovoljno pametni da napravimo velika udruženja u kojima bi bilo mesta za više jakih ličnosti. Naravno ovo je naučna fantastika ili kako mali Perica zamišlja zaštitu, međutim istina je dok viču "dršte lopova" oni pravi prolaze nekažnjeno.A ima ih...
Žalosno je što je Orka prokockala potencijal koji je imala ( nikad nisam bila ni blizu članstva da se razumemo) jer bi nadogradnjom i kroz pošten rad i saradnju zaista postali organizacija od značaja.
Feniks je odlučio da prihvati i izabere sve pozitivno što se može naučiti od svih i toga se ne stidimo, mada nas često u poslednje vreme "porede" sa ORKOM jer nemaju razumevanja za bavljenje temama koje su mnogima aposlutno nevažne u zaštiti.Tako su ismejali tužbu protv Seke ( vukovi valjda ne pate),a zatim i naš štand za obeležavanje dana zaštite eksperimentalnih životinja.Možda će sada zvučati kao hvalisanje ali uz to mi pokrivamo još mnogo toga, ali nam i dalje fale ljudi koji će raditi u okviru organizacije ono što žele i što vole.

Temu sam pokrenula zato sto sam bila iziritirana pricom njihovog predsednika u novinama,ili bolje receno lazima koje doticna osoba plasira.
Ja Feniks licno ne smatram ni blizu ORCA niti jedno drugo udruzenje za zastitu zivotinja.Koliko ja znam vi nikada niste propagirali eutanaziju pasa za razliku od Orca koja dobro znamo svi kakav stav ima o tome,sto je tuzno s obzirom da sebe smatraju zastitnicima zivotinja.Takodje ne smatram licno da je glupost sto ste prijavili Seku Aleksic.Problem je sto se mene tice u parama koje su doticni uzeli a nisu nista specijalno uradili konkretno za napustene zivotinje.Oni se uglavnom izvlace na edukaciju i dok oni "edukuju" psi i macke umiru na ulicama.:dash:
 

Back
Top