Rezolucija 1244 ne može se menjati bez Srbije

Halix

Elita
Poruka
16.206
Rezolucija 1244 ne može se menjati bez Srbije

Vašington, 5. maja – Ideja koju navodno zagovara Stejt department – da se Rezolucija 1244 zameni novom, koja bi ozvaničila nezavisno Kosovo – politički je nesprovodiva sve dok na to ne pristane Srbija, izjavio je „Politici” upućeni diplomatski izvor u Ujedinjenim nacijama u Njujorku.

Nijedna rezolucija koja je u UN usvojena od njihovog osnivanja nije „poništena”. Kad god je bilo potrebno da se promeni ono što je nalagala (ili garantovala) jedna, usvajana je druga, sa novim sadržajem.

To znači da je pri sadašnjem odnosu snaga u Savetu bezbednosti praktično nemoguće usvojiti novu rezoluciju koja bi promenila status Kosova, ako Srbija ne bi to zatražila od dve njegove stalne članice sa pravom veta, Rusije i Kine, koje je u odbrani teritorijalne celovitosti podržavaju. Želja da se tako nešto uradi postoji, ali to je, prema izvoru „Politike”, samo „račun bez krčmara”.

U Stejt departmentu nisu želeli da posebno komentarišu najnovije spekulacije oko njihovog navodnog „ubeđivanja Srbije” da se odrekne Rezolucije 1244.

Umesto toga su prosledili zvanični komentar koji je emitovala ambasada u Beogradu, a u kome se kaže da „politika vlade SAD prema Kosovu ostaje nepromenjena: mi smatramo da je problem statusa rešen... Mi nastavljamo da ohrabrujemo Srbiju da sa Kosovom radi na rešavanju preostalih pitanja, kao što su carina i sudovi – koja utiču na svakodnevni život svih ljudi koji žive na Kosovu... Mi pružamo podršku svim naporima da se nađu praktična rešenja za ova pitanja i ohrabrujemo kontakte između Prištine i Beograda da ih reše na održivi način”, kaže se u ovom saopštenju.

Jedan američki ekspert za Balkan iz poznatog vašingtonskog instituta, koji je želeo da ostane anoniman, ovim povodom je za „Politiku” izneo svoju procenu da je u stvari Beograd taj kome je potrebna nova rezolucija koja bi zamenila onu sa brojem 1244. Razlog za to, prema ovom po pravilu dobro obaveštenom ekspertu, jeste upravo Evropska unija. On kaže da je donedavno mislio da pregovori Srbije sa Briselom o pristupanju EU ne mogu da se završe dok Srbija ne reši problem svojih granica, ali da je nedavno otkrio da bez tog rešenja u stvari ne mogu ni da počnu, jer je prvo pitanje na upitniku za podnošenje kandidature – opis teritorije.

Srbija, prema njemu, želi podelu, da dobije sever Kosova i manastire, ali to nije realno, a, sem toga, „ima još drugih rešenja”.

M. Mišić

[objavljeno: 06/05/2010]

http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Rezolucija-1244-ne-moze-se-menjati-bez-Srbije.lt.html
 
Морао је Вашингтон коначно да каже тј. захтева укидање резолуције 1244.
Сетите се, пар дана пре тога, Рогозин рече да ће Руси помоћи Србији да поврати Космет јер је то Српска земља, јер је то бандитска квази-држава.
Полако се карте отварају и велики исказују све геостратешке тежње.
Додуше, Американци су одавно јасно показали да им је до разбијања Србије.
 
To znači da je pri sadašnjem odnosu snaga u Savetu bezbednosti praktično nemoguće usvojiti novu rezoluciju koja bi promenila status Kosova, ako Srbija ne bi to zatražila od dve njegove stalne članice sa pravom veta, Rusije i Kine, koje je u odbrani teritorijalne celovitosti podržavaju.

Kakv odnos snaga u Savetu bezbednosti? Pa Kinezi nikad nikada ne bi stavili veto na novu rezoluciju a ne bi ni Rusi, kao sto nikada i nisu uostalom. Ovakvim statusom Kosova svi su dobili (osim Srbije) sta su zeleli i nove rezolucije nece ni biti jer nemaju razloga da donose istu, De facto ce vremenom postati de iure i tako ce se cela prica zavrsiti. Upravo iz tog razloga smatram da razgovori o podeli nisu izdajnicki vec racionalni
 
Морао је Вашингтон коначно да каже тј. захтева укидање резолуције 1244.
Сетите се, пар дана пре тога, Рогозин рече да ће Руси помоћи Србији да поврати Космет јер је то Српска земља, јер је то бандитска квази-држава.
Полако се карте отварају и велики исказују све геостратешке тежње.
Додуше, Американци су одавно јасно показали да им је до разбијања Србије.

Da, mi smo veoma uticajan faktor u svetu, i glavna smo im pretnja pa zato zele da nas razbiju.
 
ne moras da budes nista uticajan da bi ti ameriak zelela zlo. u pitanju je geopolitika o cemu ti nemas veze.

...istina, dovoljan je samo njihov interes...to su radili jos sa Panamom koja je malena sasvim. Mozes biti najmanja drzavica na svetu ukoliko oni smatraju da si po necemu vazan, kriterijum je nebitan, zagorcace ti zivot...

Doduse setila sam se jadnog filma sa Dastin Hofmanom kada pravo vestacki rat kako bi prikrili neke brljotinice predsednika. Odlican film iako je ovde off topic, mislim da je izasao bas u vreme naseg bombardovanja...
 
Da, mi smo veoma uticajan faktor u svetu, i glavna smo im pretnja pa zato zele da nas razbiju.

Ne naprotiv Amerika se zalaže za ujedinjenje srpskih zemalja i radi na sveopštem planu za zaštitu srpskih nacionalnih interesa.
Prvo su osudili bombardovanje Srbije od strane Rusije 99-e,pa su nakon toga pozvale sve zemlje da ne priznaju lažnu državu Kosovo...
Sve u svemu baš su dokazali svoje prijateljske namere prema Srbiji
 
Srbija se nije pitala ni kada je donesena ta rezolucija a koliko ce se pitati ako je ukinu,promene ili nesto trece ?



Baš me onda interesuje onda čemu ovolika zbrka oko te rezolucije..... !?


Pa može da je promeni svako magare !

Kao na primer tadići :
 

Prilozi

  • magarac 002.jpg
    magarac 002.jpg
    29,9 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
To znači da je pri sadašnjem odnosu snaga u Savetu bezbednosti praktično nemoguće usvojiti novu rezoluciju koja bi promenila status Kosova, ako Srbija ne bi to zatražila od dve njegove stalne članice sa pravom veta, Rusije i Kine, koje je u odbrani teritorijalne celovitosti podržavaju.

Kakv odnos snaga u Savetu bezbednosti? Pa Kinezi nikad nikada ne bi stavili veto na novu rezoluciju a ne bi ni Rusi, kao sto nikada i nisu uostalom. Ovakvim statusom Kosova svi su dobili (osim Srbije) sta su zeleli i nove rezolucije nece ni biti jer nemaju razloga da donose istu, De facto ce vremenom postati de iure i tako ce se cela prica zavrsiti. Upravo iz tog razloga smatram da razgovori o podeli nisu izdajnicki vec racionalni

ma nemoj, mislis da ameri ne bi odmah sutra usvojili novu rezoluciju da nije ruskog i kineskog veta? daj malo ukljuci mozak, probudi se
 

Back
Top