Problem sa Windows Explorer

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Ovako cim upalim Windows Explorer, polse par min rada izbaci poruku da mora da se ugasi i ono send information....
Pocinje da me nervira. Na koji nacin mogu ovo da resim, a da ne bude ponovna instalacija sistema ( vec imam dosta instalirano i podeseno ) ???
Na koji nacin se resavaju ovi problemi?
 
Да, прво проверити да узрок томе није неки малвер, а онда можеш пробати Repair Windowsa коришћењем инсталационог диска. Тиме ништа нећеш пореметити, само ћеш изгубити евентуалне апдејтсе (хотфиксеве) Windowsa које си урадио у међувремену, наравно уколико ти је пре тога био укључен Automatic Updates.
 
Uradio sam sledece-> ubacio disk i recovery ( ali ne preko konzole ).
I isti problem. Deinstalirao visak programa i opet sve isto. Cak sam primetio da racunar sporije radi posle recovery nego kada se instalira nov sistem...
Mislio sam da Win daje neke prednosti u resavanju osnovnih problema. Da instaliram nov sistem problem je zbog silnih programa...
 
Uradio sam sledece-> ubacio disk i recovery ( ali ne preko konzole ).
I isti problem. Deinstalirao visak programa i opet sve isto. Cak sam primetio da racunar sporije radi posle recovery nego kada se instalira nov sistem...
Mislio sam da Win daje neke prednosti u resavanju osnovnih problema. Da instaliram nov sistem problem je zbog silnih programa...
А шта је са малвером? Јеси ли сигуран да немаш нешто од тога у систему?

Не би требало да ти комп ради спорије после Repaira.
 
Колико ја могу да приметим, ти имаш проблем са ntdll.dll фајлом...



... који представља системски фајл, неопходан за нормално функционисање истог. Узроци који могу довести до оштећења истог су многобројни и различити, од конфликта између самог система са неким од програма инсталираних накнадно, оштећених драјвера, па до вируса који такође могу оштетити сам фајл директно!

А шта је код тебе тачан узрок проблема, питање је сад?! И не знам зашто ти је толико проблем био да комп прескенираш на могући малвер (за сваки случај), без обзира што кажеш да отвараш само проверене сајтове? Јер довољно је да убодеш заражену флешку и ако користиш неки непоуздан ав програм, ето белаја.

Проблем би требало да решиш скидањем поменутог фајла (ntdll.dll) и његовом заменом у систему (обично се налази на следећим локацијама: C:\Windows\system32 и C:\Windows\system32\dllcache). Пре ове "замене" за сваки случај направи тачку опоравка (System Restore).

Нешто више о проблемима везаним за овај фајл >> http://www.registryrepairsolutions.com/z-ntdlldll-error-fix.html и http://tutorial.downloadatoz.com/How-to-resolve-ntdll-dll-error.html
 
ostecen ntdll.dll najverovatnije virusi re instaliraj windows! mada bi dobro lego format za svaki slucaj :ok:
Ма да, УДРИ формат одмах, чим се јави било какав проблем! :dash:
Evo ti jedno pakovanje svih dll failova za Windows XP. instaliraj i restartuj računar. Nakon instalacije svi dll fajlovi će biti zamijenjeni...
А што би мењао све DLL фајлове, кад има проблем само са једним?!

И да карикирам мало... кад ти се избуши гума на ауту, јер ти мењаш све четири, онако, за сваки случај?! :D
 
Ма да, УДРИ формат одмах, чим се јави било какав проблем! :dash:

А што би мењао све DLL фајлове, кад има проблем само са једним?!

И да карикирам мало... кад ти се избуши гума на ауту, јер ти мењаш све четири, онако, за сваки случај?! :D

Ne, ja vozim tramvaj tako da sa gumama nemam posla. Guglajući sam našao ovo pakovanje pa sam ga i postavio ovdje, ali u pravu si, slažem se. Samo ne mogu da shvatim da ljudi ne pokušaju sami sebi malo pomoći pa ako ne odmah a ono bar nakon nekih sugestija. Evo link za download samo ovog dll.faila. Sve su ljudi objasnili i kako ga skinuti i kako ga zamijeniti..
wet.gif


http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?ntdll
 
Poslednja izmena:
Е па, то је право питање... ал' одговор на њега знају само они.

А што се линка за даунлоад тог фајла тиче, има га и мом горе посту. ;)

Da, nisam vidio link, ali nema veze. Mada, kada se malo prođe kroz ponuđeni link, primijetio sam da oni nude i program za repariranje tog dll.faila.Pa, ako po njihovom savjetu to može popraviti Registry Booster neka ga skine i pokuša sa njim prvo uraditi....
 
Ваљда се подразумева да у колекцији системских програма буде и неки који служи за сређивање регистар базе... и који треба покренути с времена на време, можда тако и не би дошло до сличних проблема.... who knows?
 

Back
Top