Mala matura '96

Ja sada čujem da vi uopšte nećete polagati prijemni, već da će se svi bodovi za upis u srednju školu svesti na opšti uspeh u oš. :)
Mada, postoje svakakve priče... od toga da ćete polagati 5-6 predmeta kao mi, stariji, srbu i matu... itd.
Mislim da ni samo ministarstvo nije još načisto kako će izgledati vaša mala matura.

najrealnije je da ne polažete prijemni, pa kud koji mili moji ... ;)
 
Ja sada čujem da vi uopšte nećete polagati prijemni, već da će se svi bodovi za upis u srednju školu svesti na opšti uspeh u oš. :)
Mada, postoje svakakve priče... od toga da ćete polagati 5-6 predmeta kao mi, stariji, srbu i matu... itd.
Mislim da ni samo ministarstvo nije još načisto kako će izgledati vaša mala matura.

najrealnije je da ne polažete prijemni, pa kud koji mili moji ... ;)

ne moze :rtfm:, nije fer:ljutko:
 
Radice se samo srpski i matis...50% testa ce biti iz onih zbirki, a ostatak ce oni da daju...sledeca generacija polaze i neki jezik, pa sledeca 4 predmeta i tako...bar sam ja tako cula od naseg pedagoga...:mrgreen: ako je stvarno tako izvukli smo se...;)
 
I nama su tako rekli :D
A sada pocetkom godine imamo inicajlni test, kao probu :)

nama je razredna rekla da je ministarstvo odlucilo da cemo imati prijemni i maturu....maturu da bi mogli da KAZEMO da smo stekli osnovno OBRAZOVANJE i to da ce se polagati,po izboru ucenika jedan jezik,1 prirodna i drustvena nauka....a prijemni....srpski i mata kao i pre i samo tu cemo sakupljati poene za upis....
 
Vi, deco, treba da polažete fiziku. :heart:
... to je nauka ... :super:

Pa ja recimo smatram da ako neko već hoće da probere materijal za gimnaziju od onoga ko to nije, da treba da naprave prijemni sa fizikom, istorijom i (prirodnom) geografijom (onaj deo sa planinama, rekama i tako tim)

naravno da to nije potrebno jer već ima više mesta u gimnazijama nego odličnih đaka
 
E,smarate vise s tom malom maturom ko bolest....!!!!!
Ko nam je kriv sto je Ministarstvo prosvete katastrofa.Daj Boze da imaju otprilike u svojim glupavim glavama misao kako ce to da izgleda. :eek:
Ako vec hoce malu maturu,onda neka bude 5 predmeta - srpski,matematika,strani jezik,'fizika ili hemija ili biologija' i 'istorija ili geografija' i aj' zdravo... :roll: :roll:
Sta god u drzavi Srbiji da se inovira,ono se vrlo brzo i komercijalizuje i zaglupljuje.Pogotovo kad je prosveta u pitanju. :confused:
@ Jukie
I daaa,srpski i matematika drze primat,i to je sasvim logicno.Iako ne treba zagledati u bitnost svakog predmeta,srpski i matematika se,ipak,izdvajaju od ostalih.Nisu se dzabe polagali do sada na kvalif. ispitima. :whistling:
Sto bas prirodna geografija.....?Nisi mi jasan. ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top