Skola/Kurs digitalne umetnosti

MikhailG

Početnik
Poruka
1
Trazio sam po netu bilo kakav kurs za photoshop ili corel draw/paint kod nas koji bi se bavio digitalnim crtanjem. Nazalost sve sto sam nasao jesu neki osnovni kursevi za obradu fotografija u photoshopu i slicno, nista konkretno sto se tice digitalnog crtanja.
Zato se pitam da li neko zna za neki kurs iz photoshopa ili paintera koji se bas bavi digitalnim crtanjem? Po mogucnstvu u novom sadu, ili beogradu.
 
Mislim da tebi treba neki slikarski kurs,ne vezano za Photoshop.Znaci ako znas da crtas na papiru,znaces i u Photoshopu,ako ne znas,treba ti neki slikarski kurs,da te nauci crtati,mada sam ja malo skeptican prema takvim kursevima.A sto se tice Photoshopa,vrlo brzo ces i sam skapirati rad u njemu,onoliko koliko ti treba,ako ne,onda taj jedan obican kratki kurs,samo da te nauci rad u photoshopu i alatke.
 
Trazio sam po netu bilo kakav kurs za photoshop ili corel draw/paint kod nas koji bi se bavio digitalnim crtanjem. Nazalost sve sto sam nasao jesu neki osnovni kursevi za obradu fotografija u photoshopu i slicno, nista konkretno sto se tice digitalnog crtanja.
Zato se pitam da li neko zna za neki kurs iz photoshopa ili paintera koji se bas bavi digitalnim crtanjem? Po mogucnstvu u novom sadu, ili beogradu.

e, najlase ti je ovako;
prvo se malo pomuvaj po CG Talku...vidi sta je aktuelno od
dvd-ja koji se 2d grafikom bave...
onda fino nazad na google pa poskidas taj materijal...
zatim slusalice na usi i kavu u ruku pa pregledas...

relano, ne bi bilo lose da uzmes u ruke i neku opcu knjizicu koja se
bavi teorijom forme...da stekenes opci uvid...

i tako...mic po mic, iskopaces sta te zanima...

za pocetak koristi misha, a kasnije...ako ima novca, uzmi najjeftiniji Wacom koji
si mozes priustiti...bice sasvim dovoljan...

inace, dosta tutorijala imas i po youtubu...samo, moras barem otpilike znati sta trazis...

sto se samog crtanja tice; moja ti je preporuka da vise paznje obratis na vektore u startu, a kasnije...s rasterima ces lako...
dakle Illustrator pa PS...

da kod nas postoji neka normalna skolica...ne postoji, trenutno...

tako da...prepusten si sam sebi, ali materijala ima u izobilju...
samo treba stpljenja i volje

sretno : )
 

Back
Top