Nas veliki Justin napokon priznat za Svetitelja.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па у непоказивању и непостојању истих је ''доказ''.

Плус што су монахиње послушнице оца Јустина, живи сведоци тог неславног ископавања.

Јел се ти то играш схоластике па би да ми ''доказујемо да нема'' иако нема?

Доказ да нема није потврђујући него негирајући, а ти тражиш потврду негације. Слаба ти логика.

Slab pokušaj orvelovske dvomisli. Dokazi, i istina, su jako jednostavne stvari. Ako nema, i ako je loš prizor, fotografišite to, i pokažite vernom narodu. Prići će vam onda i pravi vernici, ne samo ljudi kojima treba bilo kakvo vođstvo u životu, pa čak i kod vas takvih dolaze.
 
Више њих, у чак две државе, ал ни једног не наведе тачно? Зарадићеш ц3 због описа, па га не даш? :hahaha::rotf:

Лукаво, лукаво... ал провидно. Трула и смешна су ти ''подсећања''.

Ал зато наведе ''тачно време'' од 4 дана и 5 сати?:hahaha: кога баронишеш овом ''уверљивошћу и прецизношћу''? Себе? Плус трансакције, ал онако округло? Домен научне фантастике (одсек за наивчине).

Прича о буткица пара, давању скупоцене иконе (коју ја никада нисам ни видео код нас, јер су код нас све иконе без скупих оквира и метала) незнанцу од ''4 дана и 5 сати'' :hahaha: онако ''на поверење'', плус 400 па назад 1200 јевра, може да порође само код оних који никаквог личног искуства о стању у СИПЦ немају.

Не да код нас зилота нема пара, него многи свештеници СПЦ који су желели да нам приђу када виде матријално сиромаштво, се због тога ни не одлучују да приђу, јер су навикли на добру плату и материјално изобиље код јеретика.

Хунгане, можеш ти и боље да слажеш него сада, мани се научне фантастике и непостојећих трансакција, то међу сиромасима не постоји.

Није лепо то што лажеш и то још онако масно.

Kao prvo, vaspitanje mi ne dozvoljava da javno obnarodujem podatke ljudi, ma kakvi oni bili, bez njihove dozvole. Kao drugo, i da sam objavio, tvoj odgovor bi bio isti ili sličan.
To što ti, ili drugi laički članovi tzv. SIPC ne vidite novac ili skupe ikone, ne znači da ih nema. Kao treće, nemam ništa protiv skupih ikona; svako ima pravo da ukrašava objekt svog obožavanja koliko skupo hoće. Problem je licemerje koje je obilato unutar te vaše tzv. SIPC.
 
Kao prvo, vaspitanje mi ne dozvoljava da javno obnarodujem podatke ljudi, ma kakvi oni bili, bez njihove dozvole. Kao drugo, i da sam objavio, tvoj odgovor bi bio isti ili sličan.
To što ti, ili drugi laički članovi tzv. SIPC ne vidite novac ili skupe ikone, ne znači da ih nema. Kao treće, nemam ništa protiv skupih ikona; svako ima pravo da ukrašava objekt svog obožavanja koliko skupo hoće. Problem je licemerje koje je obilato unutar te vaše tzv. SIPC.

Ne samo licemerje, već i srebroljublje, zakulisne radnje, podmetanja, klevete....svašta iznose ljudi koji ih napuštaju.....Akakije je prevršio svaku mjeru....:rtfm:
 
Ништа ти не разумеш нити знаш (осим да лажеш и подмећеш баснословне приче и препакујеш кинеске лекове ш категорије под марком оригинала).

Ја Богу хвала, имам за основно и не жалим се, али моја црква, за разлику од вас унијата мучи муку са немаштином и беспарицом.

Слава Богу што ће та краткотрајна мука, многима бити на вечну утеху и радост, за разлику од твојих осемењених и грамзивих рођака, који од силних пара помахниташе и полудеше.

Вечну ће муку кушати због свог пролазног и среброљубивог задовољства и тренутног спокоја.

Ovo me podseća na Akvinskog, koji je izjavio da je siguran da će završiti u Raju, ali da njegova sreća neće biti potpuna ako ne bude video proklete, u njihovim paklenim mukama. Tako i ti, siguran si da ti i tvoji sektaši jedini znate istinu, jedini imate monopol na njeno širenje, dok su svi drugi prokleti jeretici. Ne misliš li da čak ni Akakije nije na direktnoj liniji s Bogom?
 
Ne samo licemerje, već i srebroljublje, zakulisne radnje, podmetanja, klevete....svašta iznose ljudi koji ih napuštaju.....Akakije je prevršio svaku mjeru....:rtfm:

A krajnje je jednostavno ljudima shvatiti ko je on:

"Po plodovima njihovim poznaćete ih".
"A koji sablazni jednoga od ovih malih koji vjeruju u mene, bolje bi mu bilo da se objesi kamen vodenički o vrat njegov, i da potone u dubinu morsku."
 
Мошти су доказ богоугодног живота. Свако нормалан би повукао реч ако би се ДОКАЗАЛО супротно тврђење од нашег.

Али пошто је по среди чињеница да МОШТИЈУ НЕМА, требало би тебе питати:

Ако не нађу, да ли напушташ јеретике и узурпаторе светосавских храмова и часног имена СПЦ?

Оћеш ли се уклонити од лажи и прићи истини?
Za mene je Justin Sveti covek bilo kakav prizor nasli u grobu .Ja uopste ne sumljam .
SV Nikolaj i Simeon Dibabski imaju mosti a za vas to ipak nije dovoljno.
 
Za mene je Justin Sveti covek bilo kakav prizor nasli u grobu .Ja uopste ne sumljam .
SV Nikolaj i Simeon Dibabski imaju mosti a za vas to ipak nije dovoljno.

Да имаш иоле љубави Божије, послушао би глас Божији, Свето Предање које каже да су Мошти потврда нечије Светости. Ако нема благоуханих Моштију, и буде ружан призор - тај човек није Свет.

Можеш ти да изађеш, са свих 7 милиона Срба, на улицу и да вичеш окренут небу овако: "Ава је Свет, Ава је Свет..!" али све то није валидно пред Богом нити може изменити ситуацију.

Што се тиче владике Николаја, то сам већ одговорио али ти не читаш пажљиво (јер си заслепљен): Николај се ОДВОЈИО од духовног општења са СПЦ, он нема везе са исповедањем СПЦ а друга је ствар што је СПЦ њега присвојила као свог.
Зна се како је после његове смрти СПЦ то учинила....

Симеон Дајбабски уопште не благоуха, то сам лично увидео.

Вама, из СПЦ, није довољно то што код нас у ИПЦ има мноштво Светих Моштију од новопрослављених угодника Божијих, упокојених након 1924.године.
Вама то није довољно, па нас и даље називате "сектом" и слично.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Изнета је вест да је архимандрит Јустин Поповић проглашен за свеца.
Не видим шта даље има да се доказује и на који начин. Овим темпом дискусија само прелази у вређање и омаловажавање.
Готово.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top