Slike na forumu

Evo ti 2 nacina:

1. Nadjes sliku preko googla otvoris je u punoj velicini,kopiras njen link,kliknes na ovu zutu ikonicu sa planinom gde pise umetni sliku i kopiraj kod.

14lndk0.jpg


501hqf.jpg


2. Otvori nalog npr. na http://tinypic.com/ ,tu uploaduj svoje slike i klikni samo na tag koji ima ,kopiraj ga i idi paste u komentar
[IMG]http://i39.tinypic.com/nq4avd.jpg

Neka ti slike ne budu vece od 800x600,pozeljno je i manje
 
Poslednja izmena:
3.Mozes i ovako,desni klik na sliku copy image URL i opet na zutu ikonicu sa planinom i paste kod. Ali imaj na umu da ce takva slika u komentaru biti u istoj velicini u kojoj je bila kada si isao kopiranje url-a

6jdb3n.jpg



Tako da mozes i da imas ovakve ne standardne smajlije u komentaru
2m5dueb.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad sam vec tu hocu i ja da te pitam....kako ja da postavim sliku....
da mi stoji pored svakog posta ispod imena kao tebi ovaj animirani
Та слика испод корисничког имена се зове "аватар" (није назив добио по оном филму, али добро :)). А како да поставиш свој аватар погледај упутство овде > Potpisi, avatari i slike u profilu
Znaci da ne postoji fora da direktno s kompa ubacim neku sliku (svoju)...
Постоји "фора" да се и слика са компа директно убаци на форум, како? Овако > Prilozi i slike


______________
Иначе, у заглављу главне странице форума, постоји тема > Najčešća pitanja , па није згорег да мало проучиш како се користи форум и остале ствари на њему. ;)
 
Kad sam vec tu hocu i ja da te pitam....kako ja da postavim sliku....
da mi stoji pored svakog posta ispod imena kao tebi ovaj animirani

Posto vidim da jos nemas avatar evo i slikovito objasnjenje

Prijavis se,odes u korisnicki profil - izmeni avatar i mozes da ides ubacivanje URL adrese slike,ili da ubacis sliku sa kompa a to je Choose File(ja sam vise za drugu opciju)
Kao sto vidis zahtevnost slike je 100x100 i da ne prelazi 20kb al meni se cini da sam ubacivao i vece pa je "forum" to automatski regulisao i smanjivao. Ekstenzije koje rade su .jpg i .png ,.bmp mi nije radila za avatar

Sto se tice animiranih avatara tj. .gif slicica,to sam korisnik ne moze da ubaci,ali ako se obratis odredjenom moderatoru i to moze biti sredjeno.

33bg7c8.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top