RETKE KOVANICE

Ponekad i na Limundu moze da se upeca nesto zanimljivo. Ovu austrijsku krunu sam nabavio danas za male pare (kikiriki, bukvalno). Jos da je visi kvalitet bila bi gozba. Godista 1905,1906 i 1907 su malo redja pa nije lose obratiti paznju pri razmeni, kupovini i prodaji. Hvala Mehmedu na pomoci.

Inace, tema "falsevi i gluposti na limundu koje se prodaju za velike pare" bi imala mnogo vise primera, mozda treba otvoriti takvu temu :D
 

Prilozi

  • 100_0342.jpg
    100_0342.jpg
    44,8 KB · Pregleda: 71
Mnogi od nas imaju puno primeraka nekih cestih kovanica kao sto su na primer oni iz serije 1938. Nemojte ih odmah bacati u cosak uz letimican pogled. Uz malo srece, mozda naletite na poneki primerak sa zarotiranim aversom, a ako ste bas srecni nabasacete na simetrican primerak. Bas pre neki dan sam gledao par desetaka kovanica 50 para 1938, i jedan je bio zarotiran samo za par stepeni. Dovoljno da se to vidi, da bude drugaciji od svih drugih, i samim tim zanimljiv. (bar meni). Isto vazi i za SFRJ kovanice.
 

Prilozi

  • 100_0348.jpg
    100_0348.jpg
    24,6 KB · Pregleda: 48
  • 100_0349.jpg
    100_0349.jpg
    27,1 KB · Pregleda: 53
Ponekad i na Limundu moze da se upeca nesto zanimljivo. Ovu austrijsku krunu sam nabavio danas za male pare (kikiriki, bukvalno). Jos da je visi kvalitet bila bi gozba. Godista 1905,1906 i 1907 su malo redja pa nije lose obratiti paznju pri razmeni, kupovini i prodaji. Hvala Mehmedu na pomoci.

Inace, tema "falsevi i gluposti na limundu koje se prodaju za velike pare" bi imala mnogo vise primera, mozda treba otvoriti takvu temu :D

Nista kolega, uvijek samo pitajte, ja sam ti rekao i stojim iza toga, ovde ti kod moj prijatelj 40-50 eura u robi daje za tu krunu i to ne sumnjam da mozes dobiti i u BG ili bilo gdje samo ako naletis na postenog i fer trgovca jer je zaista jako rijetka stvar u pitanju. Svaka cast na pronalasku, bravo maestro ;)
 
Nista kolega, uvijek samo pitajte, ja sam ti rekao i stojim iza toga, ovde ti kod moj prijatelj 40-50 eura u robi daje za tu krunu i to ne sumnjam da mozes dobiti i u BG ili bilo gdje samo ako naletis na postenog i fer trgovca jer je zaista jako rijetka stvar u pitanju. Svaka cast na pronalasku, bravo maestro ;)

Suprotno mojim očekivanja zaista sam uspeo da je zamenim za 50e u robi i to vrrrlo finoj robi. Zar ne Mehmede? :)
 
U Ljubljani sam nasao ovaj 1 dinar 1977 sa zanimljivom greskom...uopste se ne vidi godina! bilo je ovih dinara desetak potpuno istih ovakvih....ja uzeo ovaj jedan. Posebno mi je interesantno sto su obe strane sa greskom...na aversu se ne vidi dobar deo natpisa... sta je moglo da dovede do ovakvog kovanja?

Slikano mobilnim telefonom i nije po dnevnom svetlu ali ipak se dovoljno jasno vidi ono sta treba....
 

Prilozi

  • 07062010406.jpg
    07062010406.jpg
    28,5 KB · Pregleda: 64
  • 07062010402.jpg
    07062010402.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 52

Back
Top