Paranormalna Srbija

meda_01

Primećen član
Banovan
Poruka
935
Porazavajuci podatak. XXI vek, a preko 70 % veruje u ove pojave koje ne spadaju u pravom smislu u paranormalne pojave. "Cudotvorne moci", vradzbine, kletve, bajalice kao vid borbe protiv zla.:think::think:

Paranormalna Srbija
26. april 2010. | 09:25 | Izvor: B92 Beograd -- Oko 70 odsto građana Srbije u 21. veku, veruje u čudotvorne moći i natprirodne sile. Po vračarama i vradžbinama najpoznatija je Timočka krajina.

Dok vračare tvrde da bajalicama mogu da reše probleme svojih klijenata, ali i da skinu crnu magiju za koju smatraju da postoji, pojedini mediji doprinose ovakvom sujeverju, koje često može biti i kobno. Drugi deo serijala Paranormalna Srbija na programu je večeras u 21h.

Seanse gledanja u zrno ili u karte započinju nizom pitanja, a završavaju se najčešće zaplašivanjem zbog kojeg je onaj koji je kod vračare došao spreman da se ponovo vrati.

Na ovaj način, vračare razvijaju svoje poslovanje, ali i strah od crne magije.

“Nestalo ti neko odelo. Da li tvoje odelo? To je odavno uzeto. Kao da nema neko odelo. Tvoje odelo vezano ti je na dva mesta. Kopana ti je na zemlju, tvoja zemlja. Da paziš sada dobro što ti kažem! Imate blizu vas, od familije imate ko vas mrzi u ovu kuću, veliki dušmani, od tvoje familije, od ćale ili od majke neka žena, i imate bačeno, prskano, prema vašoj kući”, kaže vračara, Desanka Prvulović.

A je l’ možete da je skinete?

“Pa ako dođes ja ću ti radim, kako da ne, zašto da ne?”

“Dobro, dobro, aveti, akrepi, raznorazne ale zle i nečiste sile. Na hiljadu čak postoji nečistih sila, pod okriljem đavola. Sve su to neki izrodi negativnih vrsti koji mogu u ovom ili onom da deluju, znate”, rekao je iz časopisa “Treće oko”, Zlatimir Pantić.

“Puno magije ima. Ima to svaki grad, ima svoj odža, ima ciganska, ima šiptarska, ima bugarska, ima svasta. Ali naše magije ovde, okolina, nisam samo ja, ima jos vračarke, to okolina zna, to Negotinska krajina, Krajina ovde, mi smo Vlajine, najjače naše magije od svih magija”, kaže Prvulovićeva.

Paranormalna Srbija na programu je večeras u 21 sat.
 
Autor teme prvo treba da se informiše o drugim državama i njihovim sujeverjima i verovanjima, a katoličke zemlje- države nas daleko premašuju po tom pitanju.
Koliko god je religija otudjivala čoveka od prirode, čovek se vraća prirodnim zakonima i verovanjima ( paganska ) i tu nije ništa strano ili strašno.
Radi šta god hoćeš ali ne ugrožavaj život drugog.
 
Ау Медо,
промашила си тему ...
Седи (1)

Институцији више ни паранормално неће помоћи ...

Војску Шуки разбиЈо, и у Наци****** Гарду O[SUP]j[/SUP]ha[SUP]па[/SUP]ja[SUB]ja[/SUB] проследиЈо ...
Полицију узела Минџа Коферњаћа ....

КлеоПатру преузео Тома
Трговчевићу се више ништа не "придЈа"
Деда Милоја потрошиЈо Слоба [SUP]Бог да му душу прости[/SUP]
David Copperfield отиш'о у пеМзију ...

Ко ће вас подржати осим NEOЈула, Глупог Августа, и листопадног СеКтембра ????
 
Poslednja izmena:
To sto neki ljudi nasedaju na takozvanu "pomoc" tih vracara, to nije zato sto su glupi vec ocajni, tj sve su probali i nista nije uspelo i obicno su vracare poslednja opcija... Vecina samo zeli da uzme pare narodu, ali ima retkih slucajeva gde vrac/ara stvarno ima vidovnjacke sposobnosti i takvi obicno ne uzimaju pare...
 
Zanimljivo da skoro objavljeno poostravanje pravila na forumu ne utice na spamovanje temema iz ekologije, paranormalnog i sl.

Kako krenu afere vezane za rezim, tako eksplodiraju teme za razonodu forumasa, a moderatori izgube kljuc od katanca. :whistling:

A... povlacim rec sto se moderatora tice... :ok:
 
pa sad...najbolje bi bilo da je vrate/posalju na Politiku
iz vise razloga od kojih je jedan to sto savrseno ilustrira...
posvemasnji... ocaj u koji smo potonuli, a drugi
to sto nas jos jednom podsjeca na na cinjenicu da
nam je i obrazovanje...potonulo, rapidno...s tendencijom da se samo dodatno pogorsava...
nevesela tema, dakle, za nevesele ljude... : (
 
Natprirodno je i misteriozno kako takvi ljudi, takozvani vracevi ne bivaju kaznjeni za svoja zlodela... Mada najcesce narod brani takve... Sta covek da radi ako boluje od neke teske bolesti, treba da se operise, nema para za operaciju, znaci od lekara nema pomoci, sta on da radi, normalno je da ce potezati za ocajnim merama... Ali treba napomenuti da zaista postoje ljudi koji imaju natprirodne moci... Ali vecina samo cedi pare od naroda...
 
Za razliku od brojlerskog zapadnog sveta ovde ljudi još žive u kontaktu sa prirodom .
Shodno tome, postoje u narodu određena znanja koja su uprkos rigoroznim zabranama ostala očuvana tokom vekova .
Postoje oni koji su za spoznaju spremni a postoje i oni drugi, koji ne mogu da razumeju i umreće kao brojleri .

Niko tu nije nikom kriv .

Dobro je dokle god nema nasilja u smislu inkvizitorskog delovanja protiv života pojedinaca koji su obdareni znanjima o kojima zvanična nauka ili još ništa ne zna ili odbija da obelodani saznanja.
Mene, kao čoveka ,raduje što je moj narod sačuvao rituale i običaje iz predhrišćanskog vremena , dok smo još živeli u komunizmu ,ali onom pravom, porodičnog i rodovskog tipa.
Ovi što se kunu u dijalektički materjalizam su mi puno zatupljeniji od ovih prostodušnih kojima se tako sa visine podsmevaju.
 
Za razliku od brojlerskog zapadnog sveta ovde ljudi još žive u kontaktu sa prirodom .
Shodno tome, postoje u narodu određena znanja koja su uprkos rigoroznim zabranama ostala očuvana tokom vekova .
Postoje oni koji su za spoznaju spremni a postoje i oni drugi, koji ne mogu da razumeju i umreće kao brojleri .

Niko tu nije nikom kriv .

Dobro je dokle god nema nasilja u smislu inkvizitorskog delovanja protiv života pojedinaca koji su obdareni znanjima o kojima zvanična nauka ili još ništa ne zna ili odbija da obelodani saznanja.
Mene, kao čoveka ,raduje što je moj narod sačuvao rituale i običaje iz predhrišćanskog vremena , dok smo još živeli u komunizmu ,ali onom pravom, porodičnog i rodovskog tipa.
Ovi što se kunu u dijalektički materjalizam su mi puno zatupljeniji od ovih prostodušnih kojima se tako sa visine podsmevaju.

Nadarenih ljudi zaista ima, ali je puno onih koji nisu a izrabljuju ocajnike... Treba odvojiti zito od kukolja...
 

Back
Top