Beba od 3 mjeseca-zubici

Kako mislis da oseca?Ja mislim da mogu vec tada da pocnu da balave i trpaju ruke u usta,sto su znaci da ih verovatno svrbe desni,ali to ne mora nista da znaci.Moje dete je tako pocelo da balavi,pa prestalo i sad ce godinu dana,a nema jos ni jedan zub.:confused:
 
Da nema pravila to stoji svako dete je prica za sebe. Zubici pocinju da nicu od treceg meseca a kada ce probiti to je individualno njihov rast pre probijanja prate bol,iiritacija,svrab,temperatura, balavljenje i proliv beba moze da ima neke od ovih simptoma a moze imati i losu srecu kao moj sincic pa da ima sve.Ako rast zuba dovodi do otezanog hranjenja tj. sisanja desni moze da se maze gengi gelom koji je jako skup oko 900 din i on navodno omeksava desni da zubic lakse probije ili k-gel koji je oko 60 din i on je lokalni anestetik koji utrne desni i beba lakse jede, mi smo koristili ovu jeftiniju varijantu i ona je super samo kratko traje ucinak oba leka nam je preporucio i pedijatar i zubar.
 
mojoj bebi je prvi zubic izbio sa osam meseci, drugi nakon dve nedelje, a treci pre par dana. juce je napunila 11 meseci. nikada nije balavila ni trpala ruke u usta. nije imala ni temperaturu, ni proliv... nosila je do skolo cilibarsku ogrlicu i dajem joj homeopatske kuglice koje ublazavaju bol i svrab prilikom izbijanja zubica i deluju smirujuce.
 
Kako nema? Sa godinu dana bebac treba da ima 8 zubića. Šta ti kaže pedijatar?

Moja cerka je dobila prvi zub odmah posle prvog rodjendana.

Doktorka je govorila da nista ne brinemo, i tako je i bilo ...u aprilu prvi zub, do jeseni puna usta zubica, bez ikakvih problema, placa bola...samo je dobila zube :D A zvakala je sve od 7 meseci. Dete koje je odbijalo i kasice i flasice...Samo konkretno

Inace i ja sam prvi zub dobila sa 10 meseci.
 
Moja cerka je dobila prvi zub odmah posle prvog rodjendana.

Doktorka je govorila da nista ne brinemo, i tako je i bilo ...u aprilu prvi zub, do jeseni puna usta zubica, bez ikakvih problema, placa bola...samo je dobila zube :D A zvakala je sve od 7 meseci. Dete koje je odbijalo i kasice i flasice...Samo konkretno

Inace i ja sam prvi zub dobila sa 10 meseci.
Pa i meni svi kazu da ne brinem,izaci ce uskoro.Inace dole na mesto keceva su mu bas bele desni....moraju mu izbiti pre ili kasnije..
 

Back
Top