Problem sa zvukom M2N-E

Sakim

Zainteresovan član
Poruka
168
Mnogo sam menjao slusalice i zvucnik i audio ulaz mi se previse prosirio tako da sada nista ne moze da udje.Treba mi neki program da promenim na koji ulaz prima signal ako je to moguce....

P.S. kabl mi na ulazu sada drzi parce sperploce.
 
Nema ti spasa:hahaha:,salim se malo,za neki program nisam siguran ali za hardver jesam

Jeftinija varijanta i laka za nalazenje je audio spliter,zaglavi ga kako znas i umes i ubodi sluske i zvucnike u ove 2 rupe,cak ih i nemoras vaditi ,po potrebi jedno utisas(ako ti sluske imaju volume button)
2cxauv.jpg


Skuplja varijanta i pitanje je da li to ima da se nadje kod nas,ali dosta elegantnija je
29cunbp.jpg
USB Two Channal Audio Converter
8zguna.jpg
 
kao sto iwan91 kaze, resenje je i kupovina nove zvucne

ovakav spliter mozes naci i na pijaci 50din je, ili u nekoj prodavnici komp.komponenti cak sa "pozlacenim" konektorima,trebalo bi da je taj oko 200
9zm7v8.jpg


na maticnoj pogledaj zeleni konentor ima metalnu plocicu koja ide po duzini ,ona se sad ispravila pa nema nikakav kontakt kad ubacis jack i oni ispadaju,ako mozes nekom iglom da je iskrivis (podidjes pod nju i povuces je na gore da se podigne) koliko-toliko samo da ostvari kontakt sa spliterom ,posle ti to fiksiraj da se ne pomera i radice ko podmazano:bye:
 
Ako je zvucna REALTEC a mislim da jeste, u okviru drajvera bi trebalo da se nalazi REALTEC RACK softver. Pogledaj na CD-u od ploce. Kada ubacis dzek u neki od audio ulaza on bi trebalo da pita sta si ukljucio. Izaberi mu kako ti odgovara.
 
Mnogo sam menjao slusalice i zvucnik i audio ulaz mi se previse prosirio tako da sada nista ne moze da udje.Treba mi neki program da promenim na koji ulaz prima signal ako je to moguce....

P.S. kabl mi na ulazu sada drzi parce sperploce.

može da se promeni na neki od cd-in ili audio in :think:
(mada mislim da ne odgovaraju uvek po impedansi -ako si audiofil osetićeš izobličenja )
obično u podešavanjima drajvera postoji ali nije identično za svaku zvučnu ,i mora da se fizički rutira novi kabli.

Da nije taj priključak napred , na prednjoj strani ?
tada lako je moguće da se zameni , on je sa malim konektorom prikačen na matičnu (čak je trivijalna operacija
pod uslovom da se nađe negde zamena , ili da se ta pločica jednostavno skine i prelemi novi input jack )

ako ga pozadi uključuješ,line in ili mic in, onda je na ploči i ne može da se menja :(
 

Prilozi

  • dali_je_napred.png
    dali_je_napred.png
    25,9 KB · Pregleda: 4
Poslednja izmena:

Back
Top