najekonomicnija konfiguracija

marko991

Početnik
Poruka
10
Treba mi pomoc malo iskusnijih clanova foruma sto se tice racunara! Imam oko 250 eura i hteo bih da kupim neki komp ali ne konfiguraciju koju ce mi prodavac spakovati u kuciste i naplatiti mi 3 puta vise nego sto vredi! Vec hocu da kupim maticnu (procesor), graficku ,memoriju i hard pa cu to nabudziti u moje kuciste,e sad zanima me moze li neko da mi preporuci neku konfiguraciju ,a da ne prelazi ovu cifru :D..malo tesko ali hvala ko pokusa :worth:!!!
 
Treba mi pomoc malo iskusnijih clanova foruma sto se tice racunara! Imam oko 250 eura i hteo bih da kupim neki komp ali ne konfiguraciju koju ce mi prodavac spakovati u kuciste i naplatiti mi 3 puta vise nego sto vredi! Vec hocu da kupim maticnu (procesor), graficku ,memoriju i hard pa cu to nabudziti u moje kuciste,e sad zanima me moze li neko da mi preporuci neku konfiguraciju ,a da ne prelazi ovu cifru :D..malo tesko ali hvala ko pokusa :worth:!!!

Pa verovao ili ne tako ce skuplje da te izadje nego da kupis gotovu konfiguraciju posebno ako naletis na neku akciju koje su inace ceste.
 
Ja bih ti veoma rado napisao al ispao sam iz forme sto bi se reklo ,vec neko vreme ne pratim sta je best bye od komponenti.
Ne bih se slozio sa Torrente-ovim komentarom,ja sam imao tu srecu da sklopim konfiguraciju pre god i po,kad su komponente bile znatno jeftinije,i za 5 komponenti potrosio sam samo 12000 i dobio po 3god garancije na svaku(a u prodavnici takva sa integrisanom graf. bi izasla 19000). Jedini zajeb mi je bio sto ne uze vise rama jer sad taj moj kosta za 100% vise,znaci bio je 1100 sad je 2200,ludilo.

Nacice se neko da te uputi sta da uzmes,al za 5k po komponenti ima dobra makina da se sklopi.
 
Ovo bi ti ja preporucio
Amd athon 2 x2 240 46 evra
hard disk 640 gb 64mb mb cash 50 evra ,2gb ddr 3 na 1333mhz ili 1600 mhz memorije, 45 evra
ati 5670 512ddr5 graficka saphire 70 evra
ploca msi http://www.itsvet.com/proizvod/msi-770-c45/comp_comp_mboard/24/1339 53 evra
za te pare nems nista jace i modernije, sve komponente su na nivou

Procesor: AMD Athlon II X2 240, 2.80GHz, 64bit Box
Maticna: GigaByte MA770T-UD3P
Memorija: 2GB DDR3 Kingston PC1333
Graficka: Sapphire ATI 4670, 512 DDR3
HDD: 320GB WD, SATA2, 7200rpm, 16MB

27000 Din

hvala obojici, nadam se da cu izvuci nesto iz ovoga..samo sad ne znam za maticnu posto su razlicite ali raspitacu se jos malo...
 

Back
Top