Ako Znate Nesto O Umetnickim Skolama U Italiji..

biberche

Početnik
Poruka
7
CAO JA SAM BOJANA,ZAVRSILA SAM SREDNJU SKOLU ZA DIZAJN U BEOGRADU,ODSEK TEKSTIL, SA ODLICNIM USPEHOM.
OVE GODINE SAM UPISALA VISU TEHNICKU TEKSTILNU SKOLU(dizajn tekstila i odece)TAKODJE U BEOGRADU.BILA SAM PRVA NA RANG LISTI NA PRIJEMNOM.ISKRENO NAJVISE BIH VOLELA DA STUDIRAM U ITALIJI,MILANO ALI MOJE FINANSIJSKE PRILIKE NISU BAS SJAJNE. :( PA AKO IMA NEKO NEKE INFORMACIJE U VEZI SA DOBIJANJEM STIPENDIJE,UMETNICKIH SKOLA I SLICNO..BUDITE LJUBAZNI I OBAVESTITE ME:) HVALA UNAPRED,PUNO BI MI ZNACILO :D
 
Ja sam studirala arhitekturu u Beogradu i prosle godine sam se prebacila na fakultet u Veneciji.Ima dosta nasih ovde i na dizajnu i na arhitekturi i na lik. akademiji.Svi koji dolaze sa Balkana dobijaju stipendije (4.101.E godisnje) na osnovu primanja onoga ko te izdrzava a kasnijih godina na osnovu polozenih ispita.Mozes i da trazis na fakultetu posao,obicno je to nesto tipa,rad u auli sa kompovima,biblioteci,na skeniranju...i za to si isto placen.Fakultet je jako zanimljiv i opcija ima koliko hoces...Mozes da posetis sajt mog faxa u Ve.
www.iuav.it
Pozdrav i srecno
Biljana
 
Anonymous:
pogledala sam sajt i zaista interesantno zvuci...
A zasto ne bi otishla do Italijanske ambasade u Beogradu i tamo u direkciji za "razgovore sa ljudima" potrazila savet.Ja sam tako isla pre 4 godine i veoma su me lepo primili,ta zenica sa kojom sam kontaktirala mi je dala sve moguce drzavne umetnicke fakultete po Italiji preko kojih bi mogla nesto da smuvash za stipendiju. Naravno pre svega toga treba da spremish svoj CV i Portfolio i da se potrudish da zaista dobro izgleda jer ce ti to biti propusnica za dalje. A onda da na sve te fakultete posaljes svoj Portfolio i cekash odgovor. Ako imash kvalitet stipendiju ces dobiti uz malo cimanja.U sustini Italijani (kao is vi ostali) ako prepoznaju talenat u tebi spremni su da ulazu. Ali onda ocekuj i da im se oduzis kroz rad i posao za to.
Srecno.... :)
Italijanska ambasada je iznad Slavije tamo iza Meka negde u tim ulicama raspitaj se (a nije loshe ni da vidish u Italijanskom Kulturnom centru)
 
I JA SAM VEROVATNO JEDNA OD MNOGIH OVDE KOJA HOCE DA STUDIRA UMETNOST- DIZAJN TEKSTILA U ITALIJI... Ko ima kesa i hoce da plati privatni fax tj. INSTITUT MARANGONI u Milanu tu je cena oko 9000 evra godisnje samo ucenje a smestaj se placa posebno kao i sve ostalo.Sajt je
www.istitutomarangoni.it ..4 god traje...

A postoji i fax u Riminiju tu je fenomenalno,bila sam i odusevila se, grad na moru, plaze prelepe, ali nas interesuje skola..Tu ima isto fax za dizajn tekstila traje 3 god, ali moze da se smuva stipendija, jos ne znam tacno kako,raspitujem se jos, a ako ne onda se placa 1000 evra godisnje ,kao malo jeftinije od Milana...Ja cu pokusati da upadnem na taj u Riminiju pa posle moze da se ide za akademskog slikara cetvrta god u Firenci na slicnom faxu.... To je ono sto ja znam,kad saznam vise saznace se...SRECNO SVIMA!
 
Ljudi zna li neko nesto o skolama u Italiji iz oblasti dizajna obuce.
Da li postoji uopste takav smer,jesu li to fakulteti ili vise skole,tj koledzi e da jos jedna molbica cuo sam da postoje privatne skole tj. akademije iz oblasti dizajna,pa ako neko nesto zna ili je cuo nek napise.
Jos nesto voleo bih da je to italija ali nije mi presudno moze i druga zemlja.
 

Back
Top